Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nővérem 15 éve nem tart...

Nővérem 15 éve nem tart semmilyen kapcsolatot közös anyánkkal gyermekkori sérelmekre alapozva, erkölcsileg mennyire megkérdőjelezhető, ha örökségre mégis igényt tart?

Figyelt kérdés

3an vagyunk testvérek és fogalmazzunk úgy, hogy gyerekkor tekintetében bőven vannak hiányosságok mindhármunk esetében ami főleg édesanyánk rovására írható. Itt azért nem arra kell gondolni hogy mindennapos verések és törött csontok, de messze nem is arra hogy rendett kellett rakni a szobánkban és ez nem tetszett gyerekként. Nővérem közel 15 éve nem áll szóba semmilyen formában anyánkkal és napokban került szóba az öröklés kérdése. Azt már régen is többször kifejtette hogy nem tekinti anyjának és tőle még macskát sem fogadna el ezért is lepett meg az, amikor kifejtette hogy anyánk halála esetén természetesen ő is igényt tart minden ingatlan harmadára (kb 6 ingatlan van). Szó sincs róla hogy bárki ki akarná tagadni az öröklésből vagy hogy én a bátyámmal jogilag megtámadnánk egy ilyen helyzetben, de szerintem erkölcsileg az lenne a minimum hogyha már valakivel 30 éve kifejezetten nem tartom a kapcsolatot akkor az, ha nem is lemondok az örökségről, de legalábbis a többi örökös belátására bízom hogy megosztják e velem azt, nem pedig kijelentem hogy az jár. Várhatóan sem gondozni nem fogja ha majd esetleg rászorulna és gyermekeit sem tervezi bemutatni neki ezt is többször kijelentette.

Bátyámmal ketten bár ugyanazt a hiányos gondoskodást kaptuk tőle és nekünk is voltak mosolyszünetek továbbra is tartjuk vele rendszeresen a kapcsolatot és talán meg javult is valamelyest. A kérdés nem jogi oldalról megközelítendő, senki nem akar ilyen szempontból lépéseket tenni pusztán külső szemlélő erkölcsi oldalról való érzései vagyok kíváncsi, köszönöm!


márc. 23. 15:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/276 anonim ***** válasza:
61%
27-es kérdéseire miért nem válaszolsz?
márc. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/276 A kérdező kommentje:
Amúgy ha ez a kérdés és a válasz szekció egy pontos leképeződése lenne annak ahol erkölcsileg ez az ország tart akkor nagyon szomorú lennék. Engem tituláltok mindenféle haszonleső szemétládának valójában viszont ti vagytok azok, akik elvek nélkül rátenyerelnek mindenre és üvöltik fröcsögő nyállal, hogy mi jár nektek. Én nem lennék képes elvenni olyat amiért nem tettem semmit, de biztos én vagyok az irigy meg a haszonleső, ti meg a szentek vagytok akik annyit tudnak hajtogatni hogy jogilag mi jár, kicsit vicces nem?
márc. 23. 16:25
 33/276 anonim ***** válasza:
77%
#32, miért, a nővérednek jogilag járó egyharmad örökségért mit teszel pluszban? Vagyis egyhatod; gondolom, a 3. testvéretek is hozzád hasonlóan gondolkodik.
márc. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/276 anonim ***** válasza:
82%

A 27-esre miért nem válaszolsz?


Az hogy lehet, hogy itt fröcsögsz a testvéred meg mások erkölcsi tudatáról, de anyád erkölcsi felelősségét nem vitatod abban, hogy annyira sz*r gyerekkort okozott a sajàt gyerekének, hogx az inkább nem is beszél vele? Az rendben van? Azt elvárnád?


"Én nem lennék képes elvenni olyat amiért nem tettem semmit"


Az örökségért nem kell semmit tenni, ahogy a sz*r gyerekkorért sem tett semmit a testvéred, mégis megkapta. A rossz/jó szülő és az öröksége bizony együtt jár.

márc. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/276 anonim ***** válasza:
78%

A nővéred a haszonleső, de veled aki már most, anyátok halála előtt is azon pattogsz, hogy miért nem mond le az örökségről (közben váltig állítod, hogy jaj, te egyáltalán nem vagy irigy rá) semmi baj nincs.


,,De erkölcsileg szerintünk egy ilyen helyzetben illene legalábbis azt mondania, hogy tudja hogy nem tartotta vele a kapcsolatot és adott esetben nem ápolta és az unokáit sem láthatta, ezért megérti ha az örökség csak ránk szállna."


Mert ha ő kimondja ezt udvariasan és erkölcsösen, mielőtt elviszi a részét, akkor abból nektek mi hasznotok van? Hogy hallhatjátok, hogy ti voltatok a jók, amiért nem szakítottatok meg minden kapcsolatot anyátokkal?

márc. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/276 A kérdező kommentje:

Azért nem válszoltam rá, mert demagóg és kioktató. De ha már ilyen szépen kéred a választ rá akkor válaszolok: létezik a világon megbocsátás és más gyarlósága nem mentesít engem a sajátom alól.


Mondjuk hiába írok ilyen magvas gondolatokat úgyse jut el a szürkeállományodig, ha képes vagy valakit Stocholm szindrómásnak titulálni, aki egy rosszabb gyerekkort megbocsátott vagy legalábbis próbál megbocsátani az egyik szülőjének. Valószínűleg te keptelen vagy elengedni a múltbéli sérelmeidet és inkább dédelgeted magadban,ezt erősségnek tartod pedig valójában kicsinyes és gyenge jellemre vall.

márc. 23. 16:33
 37/276 A kérdező kommentje:
A témát nem én hanem a nővérem hozta szóba engem pedig meglepett vele. De igen én már kocogtatom a fogamhoz az aranytallérokat, amiket majd kb 30 év múlva öröklöm. Elképesztő mennyi rosszindulat van egyesekben
márc. 23. 16:36
 38/276 anonim ***** válasza:
76%

Hiába kérdezitek meg 20-szor, úgyse fog válaszolni, ő inkább tartja a kapcsolatot a bántalmazó anyjával a pénzért, nyilván figyelmen kívül fog hagyni minden olyan szempontot, ami ennek a normalitását vitatja.


Még mindjàrt a nővére lesz a rossz, hogy nem enged ilyen embert a sajàt gyerekei közelébe.

márc. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/276 anonim ***** válasza:
88%
Az erkölcs, az érzelmek meg a jog egymástól független kategóriák.
márc. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/276 A kérdező kommentje:
És mégis képtelen a többség elvonatkoztatni a jogi oldaltól. Erkölcsileg nem tudnak hozzászólni
márc. 23. 16:44
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!