Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fogadtassam el magam a...

Hogyan fogadtassam el magam a párom gyerekével?

Figyelt kérdés

Az alapvető, hogy kedves vagyok és foglalkozom vele, de mi az ami mèg fontos lehet szerintetek?

Komoly kapcsolatot összeköltözést tervezünk


máj. 3. 21:30
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
88%

"...sajnos a költözés miatt nem lesz túl sok időnk már az ismerkedésre."


Oké, ez a biztos recept a xar kapcsolatra. Előbb meg kell ismerni a gyereket, aztán majd legkorábban fél év, de inkább egy év múlva gondolkodni az osszekoltozesen. Mennyi idős gyerekről van szo?

máj. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
11 A munkához kell alkalmazkodnunk, év közben nincs lehetőség. Még addig is van idő, egy èvet sokallnék akkor is ha közelebb lenne. 8 éves a gyerek.
máj. 4. 07:16
 13/46 anonim ***** válasza:
78%
Akkor alberletbe kell menni pár hónapra. Bakker nem lehet egy 8 éves gyerekkel egyszercsak közölni, hogy ez itt a Kati, holnaptól itt lakik. Nem, egy év nem sok, idő kell a gyereknek. Bar mondjuk az se derült ki, ti mióta "vagytok egyutt".
máj. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
7%

Az itt lévő válaszolók csak a saját nézőpontjukat írják le, aminek nagy valószínűséggel semmi köze nem lesz a te valósagodhoz.

Ha egészséges volt a családi dinamika, kaptak segítséget a résztvevők (traumafeldolgozás, asszertív kommunikáció, érzelmi biztonság mind az apa, mind az anya részéről) akkor nem lehet probléma a gyerekkel és nem kell úgymond elfogadtatni magad. Ne kell teperni, szerepet játszani. Önmagad elég leszel.

máj. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, 14, én a saját nézőpontból írtam le. Nekem épp volt egy 8 éves gyerekem, amikor megismerkedtem a férjemmel. Egy éve voltunk együtt, amikor a gyerekkel össze ismertettem és még egy év telt el, amíg össze költöztünk.
máj. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
7%

De akkor értitek, hogy ezért nem lehet ilyen kérdésekben tanácsot adni. Mert mindenki más. Más környezetből jött, más a személyisége, reakciója. Akár gyerek, akar felnőtt. Ezért kizárt, hogy ugyanolyan helyzet legyen.

Egyszerűen nem ismerjük egymást. Ebből a szempontból nagyon károsnak találom ezt az oldalt. Ilyen kérdéseknek nem lenne itt a helye.

máj. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
89%

Ezek szerint a pároddal sem laktatok még együtt? Az, hogy találkozgattok, nem ugyanolyan, mint együtt lakni. Egymást is meg kell szoknotok, és a gyereknek is szokni kell az új helyzetet. Elég nagy az esélye, hogy valahol félremegy.


Nem vagy kényszerpályán, ne az új munkahelyhez igazítsd az új családoddal való kapcsolatodat. Vegyél ki albérletet előbb abban a városban, és legyen fokozatosság a megismerkedésben.

máj. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
1%

Miért adjátok a tanácsot továbbra is?

Honnan veszed, hogy van neki két havi kaucióra+bérleti díjra, plusz a költözködésre annyi pénze? Vállalod a felelősséget a tanácsodért?

Vagy tét nélküli, ugye? Az szokott lenni minden ilyen válasz. Neked végülis semmit nem okoz, lehet dobálózni vele.

máj. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
88%

Az miért jobb, hogy odaköltözik a párjához, majd egy hónap múlva költöznie kell, mert nem jönnek ki egymással? Ha nincsenek tartalékai, akkor maradjon, ahol van es tartalékoljon, mert a felnőtt élethez pénz kell.


Amúgy 18-as, te ki a halál f@szának képzeled magad, hogy számonkéred, ki miért ad tanácsot? Higgadjál le. A kerdező tanácsot kért, mi válaszolunk.

máj. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%

Én pl utáltam a mostohaanyámat, mert neki volt egy elképzelése a nevelésemről (15 voltam már akkor), és azt hitte, hogy ezt rám erőltetheti.


Kaptam nevelést, köszönöm szépen, VOLT anyám, van apám, szükségtelen, hogy egy számomra idegen nő próbáljon kontrollálni és rám erőltetni az ő eléggé durván korlátozó és rideg "nevelési elveit".

Sajnos sikerült neki - egy jóadag érzelmi abúzussal elérte, hogy ő legyen a főnök (de apámat is csenddel verte, vagy éppen megsértődött mindenen).

Amióta elköltöztem, egyiket sem látogatom.


Szóval próbálj csak barátja lenni, ne akart foggal-körömmel nevelni és ráerőltetni a saját nevelési elvelidet, mert abból baj lesz.

Van apja, elsősorban az ő dolga ez.

máj. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!