Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, őszintén, ti ebbe...

Anyukák, őszintén, ti ebbe belemennétek? Miért nem lehet a szemébe mondani a véleményünket?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm válik a férjétől. Van egy 4 éves gyerekük. Úgy egyeztek meg, hogy minden 2. hétvége az apáé és heti 2-3x ő megy a gyerekért oviba és ilyenkor néha nála is alszik.


Én megmondom őszintén, ebbe nem mennék bele hasonló helyzetben. A férjem nagyon jó apa, de egy 4 éves gyereknek még inkább az anyjára van szüksége; és az anyának is a gyerekre. Főleg egy olyan trauma esetén, mint egy válás.

Ezt meg is mondtam neki.


Mindenki más viszont a háta mögött egyetért velem, de a szemébe bólogatnak és helyeselnek. Miért kell ezt tenni? Miért kell megerősíteni egy rossz döntést?


2014. júl. 11. 19:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nincs igazad, ez egyáltalán nem sok, kell ennyit együtt lennie az apának is a gyerekével. Ha ne adj isten válnék, én is így alakítanám ki, hogy néhány hétköznap és néhány hétvége is az apáé, nagyjából fele-fele arányban.
2014. júl. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem inkább pozitív, hogy nem szakad el az apukától és vele is lehet hét közben is.

Ha nem működik és a kisgyerek inkább az anyukával lenne, akkor gondolom, nem fogják úgysem erőltetni.


Azt nem tudom, miért mondanak mást az ismerősök a háta mögött, és mást a szemébe. Ez elég gyerekes.

2014. júl. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
11%

Nem szeretnének konfrontálodni?

A lényeg, hogy benned meg volt a jó akarás és ez számít.

2014. júl. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Mind2 szülõre egy formán szüksége van a gyermeknek.
2014. júl. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%
A 4 éves gyerek csak azt tudja, hogy neki mi a jó. Egyébként szeretheti az apját jobban, mint az anyját. Apja legalább annyira megfelelően el tudja látni és gondozni, mint az anyja. A 4 éves gyereknek csak akkor van nagyobb szüksége az anyjára, ha még szopik !!!
2014. júl. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig jó megoldás. És az ismerőseidnek viszont abban igaza van, hogy még ha másképp is gondolják, ebbe nem szólhatnak bele, ez a kettejük döntése. Te se szólhatsz bele. Nekem igazából szimpi is, hogy így meg tudták beszélni. Az én 4 éves fiamnak az apja borzalmasan hiányozna, ha csak 2 hetente láthatná.
2014. júl. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

" A férjem nagyon jó apa, de egy 4 éves gyereknek még inkább az anyjára van szüksége; és az anyának is a gyerekre. Főleg egy olyan trauma esetén, mint egy válás. "


Megragadtad a lényeget, hogy miért is tartott ott az anyák, családok nagyrésze, ahol!


Az apának nem kell feleannyira se foglalkoznia a gyerekkel, mert egyszerűen nem engedi az anyja, akkor sem ha akarná. A gyereknek be van mesélve amióta az eszét tudja, hogy anyuci így, anyuci úgy, anyucin függünk, apuci dísznek, mellékesnek van ott, apuci nem értelmes, apucira nem lehet semmit rábízni, apuci az nem olyan fontos. De a legfontosabb: ahogy írod, az ANYÁNAK van szüksége a gyerekre, és nem fordítva. Az anya az, aki a magányát, nyomorát a gyerekre vetíti ki, rácsimpaszkodik, nem hagyja önállóan fejlődni.


Na pont ezért CSODÁLATOS édesanya a barátnőd, veled ellentétben. Mert veled ellentétben ő nem önző, ő azt nézi, a gyereknek mi a jó, és továbbra is egyetértésben és egyenlően szeretné nevelni a gyermeket, egyenlően gondoskodni róla.


Egy 4 éves gyereknek, ha csak nem ilyen szülei vannak mint te, pont ugyanannyira szüksége van mindkét szülőjére!

2014. júl. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

Az első hat évben a gyereknek az anyja mellett a helye, természetesen az apjára is szüksége van.

A gyereknek stabilitásra van szüksége.....

2014. júl. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
16%
Őszintén? Én belementem. Kb. 3-4 hónapig működött, most már kb. 2 havonta viszi pár órára. Volt, hogy könyörgött neki a gyerek, hogy foglalkozzon vele. Mára beletörődött. És egy tanárról beszélünk.
2014. júl. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
69%

Minden nő azt hazudja, hogy a párjának szülte a gyereket,

De mégsem adja oda neki ha arra kerülne sor !!!


Kérdező!

Te miért ártod bele magad egy idegen család magánügyeibe ennyire erőszakosan??!

2014. júl. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!