Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, őszintén, ti ebbe...

Anyukák, őszintén, ti ebbe belemennétek? Miért nem lehet a szemébe mondani a véleményünket?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm válik a férjétől. Van egy 4 éves gyerekük. Úgy egyeztek meg, hogy minden 2. hétvége az apáé és heti 2-3x ő megy a gyerekért oviba és ilyenkor néha nála is alszik.


Én megmondom őszintén, ebbe nem mennék bele hasonló helyzetben. A férjem nagyon jó apa, de egy 4 éves gyereknek még inkább az anyjára van szüksége; és az anyának is a gyerekre. Főleg egy olyan trauma esetén, mint egy válás.

Ezt meg is mondtam neki.


Mindenki más viszont a háta mögött egyetért velem, de a szemébe bólogatnak és helyeselnek. Miért kell ezt tenni? Miért kell megerősíteni egy rossz döntést?


2014. júl. 11. 19:32
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
93%

Elvált anyaként mondom, hogy nem vagy komplett. 4 éves, nem egy 4 hónapos szoptatott csecsemő, ebben a korban az enyémek már aludtak a nagyszülőknél hétvégén. Miért ne aludhatna az apjánál? Épp akkor éri trauma, ha az apja hirtelen kilép az életéből.

Semmi baja nem lesz ettől a gyereknek. Inkább a te gondolkodásoddal van a baj. Nem hiszem, hogy pár ősanya kivételével aki a se...ggében tartaná a gyereket az idők végezetéig mindenki helyeselné ezt.

2014. júl. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

3: "A lényeg, hogy benned meg volt a jó akarás"


Jó akarásnak nem mondanám, hogy valaki beleszól más életébe.

Csak az a kérdés, hogy az adott családnak mi a jó: ha az apa, az anya és a gyerek is elégedett, akkor másnak semmi köze hozzá.

2014. júl. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem teljesen jól oldották meg, egy 4 éves már nem csecsemő, hogy csak az anyja mellett legyen.

Másik meg, ez az ő dolguk, ha nekik így jó, akkor minek kell ezzel többet foglalkoznod. Ők így egyeztek meg.

Túlságosan beleavatkozol, a többiekkel ez a téma? Biztos a barátnőd örülne neki ha megtudná, hogy ezen csámcsogtok....és még kérdést is kiírsz erről......

2014. júl. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen jó ez a felállás. Egy 4 éves gyereknek már ugyanannyit számít az apja, mint az anyja. Sokkal rosszabb lenne a válás, ha ritkábban lenne az apjával.

Persze ezt a hozzád hasonló nők, akik lélegezni sem engedik mással a gyereket, nem fogják megérteni.

2014. júl. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
93%
És miután ezt az álláspontodat ismertetted a férjeddel, még ott él veled egy fedél alatt?
2014. júl. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
87%
Tavaly augusztusban majdnem szét mentünk a párommal,és azt mondtam akkor láthatja amikor akarja,elviheti,nála alhat,de igazodjunk a gyerekhez.Ne cibáljuk erőszakkal sehova,de maradjon meg az anyja is,meg az apja is (az már más tészta,hogy rendeztük sorainkat és azóta is együtt vagyunk) szerintem az anyuka teljesen jól döntött,nem látom be miért nem szerinted.A bíróság is megállapítja hogy kéthetente péntek délutántól vasárnap estig az apáé a gyerek,ehhez képest ez heti 2-3 délutánt jelent még meg egyszer-egyszer egy ott alvást.Nem tragédia,és legalább az anyuka is meg tudja oldani ha tovább kell dolgozni vagy hivatalos dolgot intézni esetleg szórakozni,Szóval szerintem ez teljesen rendben van.
2014. júl. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%
én veled értek egyet nem hiszem hogy a 4 éves folyamatos hisztijét jól kezelné az apa
2014. júl. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen jól döntöttek, én is beleegyeznék ebbe. A gyereknek nem csak az anyja kell. Miért ne szerethetné az apját is ugyanúgy mint az anyját. A mi fiúkkal pl.,a férjem van gyeden. A gyereknek nem csak az anyja kell. A.szeretet a lényeg. Jobb lesz neki is ha nem azt látja, hogy veszekednek a szülei hanem felnőttek módjára megoldást kerestek. Ne szólj bele mert nnincs hozzá közöd.
2014. júl. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
87%
17: ha a gyerekre születése óta figyel, foglalkozik vele és tényleg apa nem csak egy pacák aki ott lakik, akkor miért is ne tudná kezelni a hisztijét?
2014. júl. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

nekem van egy 4 évesem és azt gondolom, hogy ez a láthatás nagyon korrekt a gyerek szempontjáéból. nincs nagyobb szüksége az anyára a gyereknek (csak az anyák akarják ezt gondolni, mondom ezt anyaként), pont ugyanannyira szükségük van mindkét szülőre! főleg ebben a korban, mikor rengeteg élményre, ingerre vágynak, mint a szivacsok olyanok :)


mi házasok vagyunk, de a gyerek nem sokat lát ebből.

hétköznap reggel a férjemé a gyerek, délután az enyém, így dolgozunk... szombaton csak a férjemmel van, mert dolgozok, vasárnap meg hárman vagyunk, de ha valamelyikünk nagyon fáradt akkor a másikunk elviszi a gyereket valami programra.

nagyon jó így, működik, a gyerek kiegyensúlyozott, szereti mind a velem töltött időket, mind az apjával töltöttet is :)

persze jobb lenne ha 8-4-ig dolgoznánk,

2014. júl. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!