Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, őszintén, ti ebbe...

Anyukák, őszintén, ti ebbe belemennétek? Miért nem lehet a szemébe mondani a véleményünket?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm válik a férjétől. Van egy 4 éves gyerekük. Úgy egyeztek meg, hogy minden 2. hétvége az apáé és heti 2-3x ő megy a gyerekért oviba és ilyenkor néha nála is alszik.


Én megmondom őszintén, ebbe nem mennék bele hasonló helyzetben. A férjem nagyon jó apa, de egy 4 éves gyereknek még inkább az anyjára van szüksége; és az anyának is a gyerekre. Főleg egy olyan trauma esetén, mint egy válás.

Ezt meg is mondtam neki.


Mindenki más viszont a háta mögött egyetért velem, de a szemébe bólogatnak és helyeselnek. Miért kell ezt tenni? Miért kell megerősíteni egy rossz döntést?


2014. júl. 11. 19:32
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
lemaradt, hogy mi így szoktuk meg, a gyerek meg szuperül alkalmazkodott pillanatok alatt :)
2014. júl. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem nagyon jó apa , kisebb a gyermekem de első perctől ugyan olyan joga van hozzá és el is tudja látni.
2014. júl. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
A páromnak van egy 6 éves gyermeke, 3 éves volt, mikor a szülők szétmentek. Azóta ez így van, minden 2. hétvégén apánál van a kicsi, illetve hét közben is megosztják a feladatokat - az megy a gyerekért, aki ráér, stb., bár hét közben mindig az anyjánál alszik. Nyáron viszont van, hogy 2-3 hétig is az apánál van, vagy míg az édesanyjáék nyaralnak. Bár tény, hogy ő nagyon apás, állítása szerint sokkal jobban szeret vele lenni, mint otthon, ahol azóta kistesója is van. Soha semmi gond nem volt ebből a rendszerből, a gyereknek nagyon jó a kapcsolata mindkét szülőjével, de "apánál jobb" - hogy az ő szavaival éljek. A nevelőapjával is kijönnek egyébként, és a kistesóval is, csak nem szereti, mikor a kisebbik nyűgös. Szóval mivel előttem egy ilyen példa van, én nem tartom rossz döntésnek a barátnődét, pláne abban az esetben, ha a gyereknek is ilyen mértékű igénye van az édesapjával való közösen eltöltött időre, mint a párom gyerekének.
2014. júl. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Persze, hogy belemennék.


Nálunk a gyerek pont annyira ragaszkodott az apjához is, mint hozzám. 4 évesen is, kisebb korában is, nagyobb korában is. És szerintem ez így a normális.

Nem választanám el a gyereket az apjától csak azért, mert köztünk megromlott a viszony. Arról a gyerek nem tehet.


És magasról lesz@rnám más ember véleményét. A mi életünkről mi döntünk.

2014. júl. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Bele is pusztultam volna kiskoromban, ha csak anyámmal kellett volna lennem. Egyszerűen nem jöttünk ki, vele csak veszekedtünk mindig is. Apukámmal ezerszer jobban elvoltam, neki volt türelme hozzám, beszélgetett velem, stb. Egy 4 éves gyereket már nem kell szoptatni, stb, azon kívül mindent meg tud csinálni az apa is, ha olyan típus, akkor pedig miért lehetne ő kevesebbet a gyerekével? Az övé is.
2014. júl. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!