Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogják fogadni a szüleim,...

Hogy fogják fogadni a szüleim, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

28 éves egyedülálló nő vagyok.Van lakásom,munkahelyem,átlagos életet élek.

Férjet nem szeretnék,viszont most teljesült életem legnagyobb álma:terhes lettem.

Az apa kiléte lényegtelen,mondhatnám alkalmi dolog volt,erre kellett.Soha nem fogom keresni,azt se fogja tudni,hogy van e gyereke.

De a szüleim nem tudom,hogy fogják fogadni.Szerintetek?


2014. okt. 5. 21:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
65%

Van egy rokonom, aki ugyan így cselekedett. Egyedül vállalta a gyereket nagyszülői segítséggel és esküdözött, hogy a pasit nem keresi. Szintén egyéjszakásból lett a kölök.

Majd a gyerek kb 3 éves lehetett mikor anyuka elkezdte hajtani az akkor már nős férfit és gyerektartást követelt.A pasi mindennek el lett hordva. Fizetnie kell de a gyerekre nem kiváncsi.

No, hát ezzel a gyerekkel -aki most 28 éves- leültetnélek beszélgetni.

Undorító dolog tudta nélkül "spermát lopni" valakitől.

A szüleid nem becsületességre és egyenességre neveltek? Ja, nem.

2014. okt. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 zabmester ***** válasza:
60%
Az egyszülős család fogalmát gondolom nem kell elmagyarázom, adja magát a jelentése. De ettől még nem lesz automatikusan csonka család. Ha a családban élők teljesnek érzik, nincs hiányérzetük, akkor nem csonka. Ha ketten nevelnek egy gyereket egy ideig, majd az egyik szülő elhagyja a családot, vagy meghal, akkor az a többiek számára nyilván egy veszteségérzés, amitől csonkává válhat a család. De jelen esetben nem erről van szó. Persze itt is majd később érzékelheti úgy a gyerek, hogy az ő családja nem egész, de ez főleg az anya hozzáállásán múlik. Viszont nem hinném, hogy a kérdező áldozatként tekintene magukra. Nekik így lesz természetes, hiszen a kezdetektől ez az állapot áll fenn.
2014. okt. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
62%
Erről azért megkérdeznem egy tökéletes, egyszülős "családban" felnőtt gyerek véleményét. Hogy mennyire volt hiányérzete.
2014. okt. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
66%
Érdekes, mennyien elfogadják ezt a húzást a kérdezőtől. Bezzeg, ha mondjuk fordítva működne, mert biológiailag lehetséges lenne, hogy egy pasi lopjon petesejtet egy nőtől, hogy mondjuk azt egy béranyával kihordassa. Biztos teljesen megértené mindenki, sőt, helyeselne hozzá!
2014. okt. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
66%

Meg lehetett volna tisztességesen is csinálni ezt. Spermadonortól vagy pedig egy férfit keríteni, aki az információ teljes birtokában vállalja ezt, szerződéssel, hogy nem fogja keresni a gyereket és te pedig semmilyen anyagi hozzájárulást nem kérsz.

Te amúgy nem hiszel a genetikában? Mármint oké hogy az egyéjszakás férfi külső tulajdonságait ismered, de a jellemét nem, sőt az esetleges öröklődő betegségeit sem. Borzasztó felelőtlenség ez így szerintem.

2014. okt. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
42%

Az megvan, hogy a kérdező nem az ITÉLETETEKRE kíváncsi? Csak az érdekelte, hogy a szülei vajon mit fognak mondani.

A kérdésére nem sokan válaszoltak, de a hurrogás, az "így kell csinálni, úgy kell csinálni", az megy.

Szövegértés 1-es, leülhettek!


Az egyik válaszoló vagyok, aki -megkockáztatom - egyedüliként gratulált a babához.

2014. okt. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
43%

A Kérdező mazochista. Milyen kérdés ez? Mért nem kérdezi meg egy rokonát? Persze, hogy megy az ítélkezés. Mert ez nem egy normális hozzáállás az élethez, férfiakhoz, gyerekhez, családhoz.

Ha tudná, hogy nem büdös a téma, nem itt kérdezősködne.

2014. okt. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
79%
Kerdezõ szerintem mar az apuka keres:)
2014. okt. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
53%
Nem ismerjük a szüleidet, ezért nem tudhatjuk, hogy hogyan fogadják. Ha én lennék a szülőd, érdekelne, hogy azért mégis ki az apa, még ha nem akarsz vele együtt élni, akkor is. Érdekelne, hogy egészséges-e, azért tudsz -e róla egy s mást, amiért őt választottad stb. Tudsz róla valamit?
2014. okt. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
40%

Ja, azért tetted fel a kérdést, mert mi így, a szüleid ismerete nélkül meg fogjuk neked mondani, hogyan fognak reagálni. :D

Mindenki látja, egyszerűen azért kellett ezt elmondanod mindenkinek, mert baromi büszke vagy arra, hogy egy férfinek és egy gyereknek elcseszed az életét (ja bocs, ez neked nem tűnt fel, és ezután sem fogsz elgondolkozni ezen, ebben biztos vagyok), és most igen erős, független nőnek érzed magad, aki született anya.

Én a helyedben nem gyereket vállalnék, hanem olvasgatnék ilyen erkölcsi könyveket, vagy elmennék pszichológushoz helyrerakni az alap érzelmi dolgokat, mert nálad ezek nagyon nincsenek rendben.

Olyan elkeserítő, hogy ilyen megtörténhet, és meg is történt már annyiszor manapság.

2014. okt. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!