Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként belemennétek, hogy...

Szülőként belemennétek, hogy a 11. osztályos gyereketek 16 napot hiányozzon üdülés miatt?

Figyelt kérdés
Azért lényeges, hogy 11.-es, mert az év végi jegyek már beleszámítanak a továbbtanulásba.
2015. jan. 12. 19:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
43%
NEM, eleve iskolaidö alatt a gyerek ne menjen üdülni!!!!
2015. jan. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
52%
EZ három hét!!! Ennyit semmi esetre sem engednék
2015. jan. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%

A 16napba benne van a hétvége is?

Am. igen, de azzal a feltétellel, ha közben elkéri az anyagokat. Bnôm is amikor elutazott akkor skype-on, facen elkuldtem az anyagokat! :)

2015. jan. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hova, kivel (ritkán látott rokon), stb., szóval a barinőivel biztos nem engedném le valami magyarországi településre suliidőben. De ha valami kihagyhatatlan lehetőség, a világ másik felén, akkor elengedném, az órai anyagokat, házit stb. küldjék át a barátai, skype-on bármikor beszélhet is velük.
2015. jan. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
75%
Igen, elengedném ha szeretne menni, és ha lehetősége is van rá, és mert nem érettségi előtt áll.
2015. jan. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
56%

Hova, miért? Miért pont iskolaidő alatt?

Úgy alapban azt mondom, hogy nem. De azért a részleteket jó lenni ismerni.

2015. jan. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
66%
én igen
2015. jan. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
58%

Üdülés miatt nem.

Esetleg ha a világ másik végére menne haldokló rokont meglátogatni, akinek ez az utolsó kívánsága. Más indokot nem nagyon tudok elképzelni.

2015. jan. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
63%
Ha tanulmányi szempontból hasznos számára ez a kiruccanás, akkor igen (természetesen csak akkor, ha a tanulmányi eredményei megengedik azt, hogy ennyit hiányozzon egyhuzamban, és a képességei alapján biztosra tudhatom, hogy gyorsan, problémamentesen bepótolja az anyagot). Ha csak szórakozás, nyaralás az egész, akkor szó sem lehet róla. Tanulja meg, hogy a kötelezettség az első! Egyébként ilyen helyzetben az igazgatótól is engedélyt kell kérni ám, a szülő nem tud csak úgy leigazolni ennyit...
2015. jan. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Igen, a hétvégék is benne lennének, így nem annyira sok.


Az a helyzet, hogy egy kis "feltöltődés" kellene, mert eléggé magam alatt vagyok.

Az utóbbi időben az anyukámmal nagyon megromlott a kapcsolatom, szinte csak élünk egymás mellett, de néha próbál keresztbe tenni.

Az egyik legjobb barátnőm tegnap elmondta, hogy együtt van azzal a fiúval, akivel én 2 évet voltam együtt és még most sem vagyok igazán túl rajta, Ő volt az első barátom.

A másik barátnőm mostanában nagyon furcsa volt, de mondta, hogy csak az egyetem miatt változott meg és hogy én reagálom túl, sosem titkolna előlem semmit. Szilveszter estéjén sikerült elmondania, hogy együtt van 2 hónapja az apámmal. Csak az a probléma, hogy tudom, hogy az apám maximum 25 éves korig választ barátnőt, akiket pár hónapon belül dob. Elmondtam Neki, annyi volt a válasza, hogy Ő tudja, mit csinál, ne aggódjak. Erre ma kiderült, hogy jön velünk síelni. Pedig a közös síelésre Apa soha nem hozott semmilyen nőt, ez a mi közös programunk volt 6 éves korom óta.


Ezeket így elmeséltem az unokatesómnak (25 éves, nagyon jóban vagyunk) és mondta, hogy Neki is most lett vége egy kapcsolatának, de februárban utaztak volna el egy tengerpartra és menjek el Vele, úgyis régen találkoztunk (Karácsonykor nem jött Magyarországra) és jót fog tenni nekem ez a 2 hét semmittevés, egy időre elfelejthetek minden balhét, meg képmutatást. Csak napoznánk, fürdenénk, szórakoznánk, vásárolnánk és nem lennék tiszta ideg.


Szóval tényleg tök jó lenne és úgy érzem, hogy erre most nagyon szükségem van.

Ebben az évben eddig összesen 63 órát hiányoztam, ami egyáltalán nem sok.

2015. jan. 12. 19:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!