Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként belemennétek, hogy...

Szülőként belemennétek, hogy a 11. osztályos gyereketek 16 napot hiányozzon üdülés miatt?

Figyelt kérdés
Azért lényeges, hogy 11.-es, mert az év végi jegyek már beleszámítanak a továbbtanulásba.
2015. jan. 12. 19:04
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Nem megoldani akarom ezeket a problémákat, hanem elfelejteni legalább csak egy kicsi időre. Úgy nem megy, ha egész nap a problémáim arcát kell néznem.


Igazából a jegyek annyira nem számítanak, mert úgyis költségtérítésesre vesznek csak fel (magas ponthatárú szakra megyek), csak Anya mondta, hogy azért ne úgy álljak hozzá, hogy úgyis felvesznek, hanem legalább egy 4.00 átlagom legyek év végén.


Alapjáraton én sem vagyok beteges, csak nem tesz jót az ember szervezetének, ha a tél közepén egy szál harisnyába és egy vékony ruhába megy ki az utcára.

Meg tavaly is elutaztam néhányszor, szóval még azok is hozzájöttek a hiányzásokhoz.

2015. jan. 12. 20:57
 22/26 anonim ***** válasza:
81%

Én elengedném, ha amúgy jó tanuló, jó feje van, és nem magolással vannak jó jegyei - mert akkor ez a kimaradás érvágó lehet.

Mi sulis csereprogrammal mentünk német és franciaországba, akkor is meg lett beszélve a tanárokkal is, miután hazaértünk, soron következő órán még nem, de utána ugyan úgy számon voltunk kérve.

Unokatesód hány éves?

2015. jan. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
33%

A hiányzást megengedném a gyereknek, ha amúgy jó tanuló és egyéb hiányzása nem volt, de ez nem csak tőlem függ, hiszen egy tanévben a szülő 3 napot igazolhat. A gyerekeim sulijában azt mondták, hogy ha a család el akar menni síelni egy hétre akkor meg szokták engedni, de előtte kérvényezni kell. Szóval az, hogy mit mond anyukád az egy dolog, de lehet, hogy a suliból nem engednek el.


Viszont az ok és az, hogy kivel-hová mész el, az nekem nem igazán tetszik, én nem vagyok az üdülés-feltöltődés ellen, de így nem biztos, hogy belemennék.

2015. jan. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
71%

Miért ne mehetne el?

Az én fiamis elszokott menni. Már 18 éves.

Tavaly az orvostól kért 3 hétre igazolást.

Olyan sok konzervatív szülő van itt komolyan. legalább önállósodik, kint van a világban az iskolapadban nem tanul meg semmi olyan dolgot, amire ténylegesen szüksége lesz.

Rossz nézni, amikor egy 20 éves fiatalember az anyukája kezét fogja az orvosnál.

2016. febr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Utolsó, az önállóság mértéke szerintem nem egyenesen arányos a lógások mennyiségével.

Lehet úgy is önállónak nevelni egy gyermeket, hogy közben felelősségtudatot és "Az Élet" iránti alázatot is tanítasz neki.

2017. jan. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Aranyos. Magas ponthatárú szakra mész, de eszedbe se jut, hogy gürizz érte, pl. menj tanulmányi versenyre, nyelvvizsgázni, készülj mint állat az emelt érettségire, mert majd úgyis kifizetik. Inkább vásárolgatnál a 25 éves unokatesóddal a világ másik végén két hétig, iskolaidőben, csak azért, mert az exed felszedte a barinődet, a másik meg az apád sokadik nője lett...Ha ennyire zavar, legfeljebb nem mész velük síelni (az is nyilván iskolaidőben lenne), a másiknak meg megmondod, hogy most egy kicsit jegeljétek a barátságot. Menj el anyáddal wellnesshétvégére, legalább helyrehozzátok a kapcsolatotokat, és nem lógsz 3 hetet a suliból (a síeléssel együtt.) Egyik sem feldolgozhatatlan tragédia, ezenkívül nem ártana, ha te magad is tennél a céljaid megvalósításáért, és nem a szüleid pénzével intéztetnél el minden problémádat.
2017. jan. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!