Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El lehet felejteni egy gyereke...

El lehet felejteni egy gyereket? Gondtalanul élni mintha sose lett volna? Van ilyen?

Figyelt kérdés

Születésemkor örökbeadtak. Nagyon jó szülőkhöz kerültem, akik sosem titkolták a származásomat, mindig annyi információt adagoltak nekem, amennyi a koromhoz képest megfelelő volt. Azt mondták, hogy a biológiai anyukám nagyon szegény volt, nem tudott volna felnevelni, de mivel a legjobbat akarta nekem, ezért döntött így.


Közben felnőttem, egyetemre kezdtem járni, és egyre inkább el kezdett izgatni a biológiai anyám kiléte. Elhatároztam, hogy megkeresem, ez a gyámügyön keresztül sikerült is.


Az első találkozásunkkor eléggé meglepődtem, mert egy szerény-szegény asszonyra számítottam, ehelyett jött egy nő, aki 10 évet simán letagadhatna, tiptop öltözék, frizura, smink, puccos kávézóba mentünk, menő autóval vitt el, szóval nem kicsit más volt a helyzet, mint képzeltem. Kiderült, hogy anno valóban rossz körülmények között élt és ezért sem tartott meg engem, azóta viszont férjhez ment, gazdag pasija van, meg 2 gyereke, nálam 6 és 10 évvel fiatalabbak.


A második talink végén odajött hozzá a kislánya, aki épp balettóráról jött, és én rádöbbentem, hogy az anyámnak itt a tökéletes élete a tökéletes családdal, soha nem próbált meg keresni engem, és valahogy nem érzem úgy, hogy örülne a találkozásnak, nem akar bevonni az új életébe, a testvéremnek sem mondtuk el, hogy a testvérem (a férj tud rólam tehát nem emiatt).


Mintha azt mondaná, hogy na, megvolt amit akartál, találkoztunk, ezzel le van rendezve a dolog. A második tali végén megkérdeztem, találkozunk-e még, de hát neki sok dolga van, mennek síelni meg amúgy sem tudja még.


Létezik, hogy ennyire nem hiányzok neki a képbe? Hogy így le tudta zárni a múltat, és nem tudomásul venni a tényt, hogy van egy gyereke? Mit tennétek? Ne keressem többé?


2015. febr. 14. 19:17
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
31%

Nem tud rólad semmit, nem ismer, és nyilván nem szeretné, ha fenekestül felforgatnád az életét. Oka van, hogy nem keresett. Nem ez a helyes, de ettől még vannak, akik így gondolják.

Téged igazából az bánt, hogy mint anya nem érdeklődik utánad, vagy hogy nem akar bevonni a gazdag családi idillbe?

2015. febr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
84%
Ne keresd. Én nem kerestem volna meg.vannak szerető szüleid. Az, hogy ki pottyantott a világra teljesen mindegy, az a fontos, hogy ki nevelt fel. Mi hiányzik az életedből?
2015. febr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
88%
1-es valaszoló! Ez dúrva volt. Nem akkor kereste meg az anyját, mikor megtudta, hogy az gazdag, hanem még előtte.
2015. febr. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ne keresd többé. Nem érdeklődik utánad, és vannak szerető szüleid, szerintem, jobb ha ezt hagyod.
2015. febr. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
90%
Ha valaki, vagy valami iránt megszűnik a kötődés, vagy egyáltalán nem is alakult ki, akkor bármit el lehet felejteni...
2015. febr. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
83%

Odaállít a gyermekem, akit szerettem annyira, hogy kihordjam, megszüljem, és a lehető legjobb helyre küldjem, ahol egy másik családot boldoggá tud tenni. Örültem neki, hogy találkoztunk, hogy boldog, egészséges, de azt nem szeretném, ha minden nap arra emlékeztetne, mennyire nehéz volt nekem akkor, hogy milyen bűntudatom volt.


Szerintem kb ezt gondolja az édesanyád.

2015. febr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
90%

Nem hiszem, hogy elfelejtett. De egy döntést hozott, amikor örökbe adott téged, amiből nem lehet és nem is kell visszatáncolni. Van saját családod, akik biztosan nagyon szeretnek, nincs szükséged egy idegen családra. Mert biológiailag ő az anyád, de attól még idegen. Te is idegen vagy neki.

Arról nem is beszélve, hogy fájdalmas feltépni ezeket a sebeket, valószínűleg azért tűnt közönyösnek. Tudja, hogy helyesen cselekedett, de azzal, hogy felkerested, akaratlanul is felforgattad az életét.

2015. febr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ne keresd többé. Ha annyira nevelni szeretett volna nem mondott volna le a szülői jogairól hanem küzdött volna azért hogy pl. kihozzon az intézetből. Szóval lehet ezt fényezni de ha ő nem törődött veled neked sem kellene vele.
2015. febr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
39%

""


Mintha azt mondaná, hogy na, megvolt amit akartál, találkoztunk, ezzel le van rendezve a dolog. A második tali végén megkérdeztem, találkozunk-e még, de hát neki sok dolga van, mennek síelni meg amúgy sem tudja még.


Létezik, hogy ennyire nem hiányzok neki a képbe? Hogy így le tudta zárni a múltat, és nem tudomásul venni a tényt, hogy van egy gyereke? Mit tennétek? Ne keressem többé?""



Egyébként egy kicsit eltájoltad magad!


NEm tudom, te mégis mit szeretnél!


DE


Sosem lesz az igazi anyád, illetve nem értem hogyan cserélhetnéd le a nevelőanyádat a biológiaira, mert ha jól sejtem, kimondatlanul is, de ez motoszkál a tudatalattidban!



Ilyen kapcsolat SOSEM fog köztetek már kialakulni, úgyhogy valószínűleg nem úgy értette a találkozás dolgot, hogy "na megvolt amit akartál" ezt csak te magyarázod be magadnak!


Hanem úgy értette, hogy a közeljövőben nem biztos, de utána, ha lesz ideje, visszatérhettek rá!



Egyet jól jegyezz meg!


Kapcsolati szinten :


Hiába ő a biológiai anyád, neki te már csak ismerőse lehetsz az emberi kapcsolatok terén.


Jogi szinten:


Esetleg örököse lehetsz, amennyiben igényt tartasz a dolgokra, de nyilván ezt ki fogják kerülni azzal, hogy midnent ráiratnak a kistesódra még életükben.

2015. febr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
24%
Nevelőszülőid az édes szülőid! A biológiai élőlény meg majd maga megküzd a tetteinek következményeivel, az ö dolga. Te azért tudd: minden tettünknek következménye van: ok-okozati összefüggésben. Nincs kivétel, ez törvény. Nem a mi dolgunk más felett ítélkezni: tkp. mindenki maga ítél maga felett csak ez rejtett as hétköznapi tudat számára, de így van.
2015. febr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!