Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El lehet felejteni egy gyereke...

El lehet felejteni egy gyereket? Gondtalanul élni mintha sose lett volna? Van ilyen?

Figyelt kérdés

Születésemkor örökbeadtak. Nagyon jó szülőkhöz kerültem, akik sosem titkolták a származásomat, mindig annyi információt adagoltak nekem, amennyi a koromhoz képest megfelelő volt. Azt mondták, hogy a biológiai anyukám nagyon szegény volt, nem tudott volna felnevelni, de mivel a legjobbat akarta nekem, ezért döntött így.


Közben felnőttem, egyetemre kezdtem járni, és egyre inkább el kezdett izgatni a biológiai anyám kiléte. Elhatároztam, hogy megkeresem, ez a gyámügyön keresztül sikerült is.


Az első találkozásunkkor eléggé meglepődtem, mert egy szerény-szegény asszonyra számítottam, ehelyett jött egy nő, aki 10 évet simán letagadhatna, tiptop öltözék, frizura, smink, puccos kávézóba mentünk, menő autóval vitt el, szóval nem kicsit más volt a helyzet, mint képzeltem. Kiderült, hogy anno valóban rossz körülmények között élt és ezért sem tartott meg engem, azóta viszont férjhez ment, gazdag pasija van, meg 2 gyereke, nálam 6 és 10 évvel fiatalabbak.


A második talink végén odajött hozzá a kislánya, aki épp balettóráról jött, és én rádöbbentem, hogy az anyámnak itt a tökéletes élete a tökéletes családdal, soha nem próbált meg keresni engem, és valahogy nem érzem úgy, hogy örülne a találkozásnak, nem akar bevonni az új életébe, a testvéremnek sem mondtuk el, hogy a testvérem (a férj tud rólam tehát nem emiatt).


Mintha azt mondaná, hogy na, megvolt amit akartál, találkoztunk, ezzel le van rendezve a dolog. A második tali végén megkérdeztem, találkozunk-e még, de hát neki sok dolga van, mennek síelni meg amúgy sem tudja még.


Létezik, hogy ennyire nem hiányzok neki a képbe? Hogy így le tudta zárni a múltat, és nem tudomásul venni a tényt, hogy van egy gyereke? Mit tennétek? Ne keressem többé?


2015. febr. 14. 19:17
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
14%
ki mondta, hogy a kerdezo a hibas? facepalm
2015. júl. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
56%

Ugyan miert kene szegyellnie magat a verszerinti anyanak? Nem kell! Az orokbefogadast es a vele jaro problemakat el kell tudni fogadni. Nem pedig keseregni a multon , hogy "jaj , bezzeg ha...". Nincs ilyen, ezt dobta a gep, es elni kell az eletunket, mert abbol csak egy van.

Mellesleg meg mindig jobban jart a kerdezo, mert oszinten szolva, ha mo.-i tendeciakat vesszuk figyelembe, hat konnyen lehet, hogy nem elne.

Nem tudsz semmit errol a norol, csak annyit, hogy nem akarja megismerni az orokbefogadott gyermeket, nincs jogod elitelni.

2015. júl. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
57%

úgy tudom, hogy ez egy védekezési reakció, meg ahogy írták fentebb, ki sem alakult köztetek a kötődés, gondolom, ha több hónap után adott volna örökbe, akkor más lenne helyzet, illetve mikor örökbe adott biztosan őt is megviselte lelkileg, a szervezete pedig így válaszolt a traumára, csúnya ilyet mondani, de felépített egy falat magában, így volt "elfelejteni"

remélem azóta jobban vagy

2015. aug. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!