Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El lehet felejteni egy gyereke...

El lehet felejteni egy gyereket? Gondtalanul élni mintha sose lett volna? Van ilyen?

Figyelt kérdés

Születésemkor örökbeadtak. Nagyon jó szülőkhöz kerültem, akik sosem titkolták a származásomat, mindig annyi információt adagoltak nekem, amennyi a koromhoz képest megfelelő volt. Azt mondták, hogy a biológiai anyukám nagyon szegény volt, nem tudott volna felnevelni, de mivel a legjobbat akarta nekem, ezért döntött így.


Közben felnőttem, egyetemre kezdtem járni, és egyre inkább el kezdett izgatni a biológiai anyám kiléte. Elhatároztam, hogy megkeresem, ez a gyámügyön keresztül sikerült is.


Az első találkozásunkkor eléggé meglepődtem, mert egy szerény-szegény asszonyra számítottam, ehelyett jött egy nő, aki 10 évet simán letagadhatna, tiptop öltözék, frizura, smink, puccos kávézóba mentünk, menő autóval vitt el, szóval nem kicsit más volt a helyzet, mint képzeltem. Kiderült, hogy anno valóban rossz körülmények között élt és ezért sem tartott meg engem, azóta viszont férjhez ment, gazdag pasija van, meg 2 gyereke, nálam 6 és 10 évvel fiatalabbak.


A második talink végén odajött hozzá a kislánya, aki épp balettóráról jött, és én rádöbbentem, hogy az anyámnak itt a tökéletes élete a tökéletes családdal, soha nem próbált meg keresni engem, és valahogy nem érzem úgy, hogy örülne a találkozásnak, nem akar bevonni az új életébe, a testvéremnek sem mondtuk el, hogy a testvérem (a férj tud rólam tehát nem emiatt).


Mintha azt mondaná, hogy na, megvolt amit akartál, találkoztunk, ezzel le van rendezve a dolog. A második tali végén megkérdeztem, találkozunk-e még, de hát neki sok dolga van, mennek síelni meg amúgy sem tudja még.


Létezik, hogy ennyire nem hiányzok neki a képbe? Hogy így le tudta zárni a múltat, és nem tudomásul venni a tényt, hogy van egy gyereke? Mit tennétek? Ne keressem többé?


2015. febr. 14. 19:17
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
24%

Egyébként, még azért nem érted ezt, mert fiatal vagy, nem vagy túl bizonyos életszakaszokon, így nem alakult még ki ez a gondolkodásmódod.


Ha majd pár dolgon túl kell lépned (mert más választásod nem lesz az életben) akkor majd megérted, és megtanulod ezt kezelni.

2015. febr. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
77%

19:35


"Hiába ő a biológiai anyád, neki te már csak ismerőse lehetsz az emberi kapcsolatok terén."


Van benne valami, amit mondasz, de ez azert szornyu lehet, a gyerekenek, aki erdeklodik az igazi anyukaja utan, ezt igy felfognia.

Sajnos tenyleg elkell fogadni az embernek az ilyesmit, beletorodni meg ha nehez is, de attol, hogy nem ismeri az anya a gyereket es talalkozik vele, lehetett volna kedvesebb is.

Lehet, ahogy az egyik valaszolo is irta, belul megviselhette, de kivulrol mutatta a kozonyt.

Nem tudom, de jobb ha inkabb nem keresed tovabb. Te megtetted a lepest.

Ha nagyon akar, akkor fog keresni, de rossz azt kimondani, de megis jobb, hogy ne remenykedj inkabb, az ugy jobb.

Ott vannak a neveloszuleid, akik befogadtak, szeretnek, ez a lenyeg mar szerintem.

Ne szomorkodj vagy ilyesmi, szerintem az igazi anyukadnak sem lehetett konnyu, igaz neked sem, hogy talalkozni szerettel volna vele, ami ertheto, kivancsi voltal ra, de ahogy irtam inkabb ne remenykedj.


En nem mondom, hogy egyetertek az anyukad orokbeadasaval, mert ha tudta, hogy nem tud felnevelni egy gyereket, nincs meg a biztos hatter, akkor azert gondolhatott volna arra, hogy vedekezzen, ill. milyen lelkiserulest tud egy ilyen is okozni egy gyereknek kesobb.

Az o dontese volt, nem itelem, el, de nem volt szep dolog.

Ez mas anyaknak is szol.

Gondolkozni, gondolkozni.


Nezd a jo oldalat, hogy vannak hal Istennek olyan neveloszuleid, akik szeretnek, becsuld meg oket.

Ha neked lesz gyereked, akkor te remelhetoleg nem fogod elkovetni ezt a hibat, mint az igazi anyukad, stb.


Kivanom, hogy boldog eleted legyen es ne a mult serelmei maradjanak meg benned, hanem elore tudj nezni es tovabb menni az utadon.


22/L

2015. febr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
38%

1-es!


"Téged igazából az bánt, hogy mint anya nem érdeklődik utánad, vagy hogy nem akar bevonni a gazdag családi idillbe?"

Buta vagy és primitív.

Hogy gondolhatod,hogy a vagyon miatt érdekelné az anyja?

A kérdező leírásából abszolút nem érezni,hogy a vagyon miatt,sokkal inkább az anya utáni vágyakozás rajzolódik ki.

Ráadásul mikor eldöntötte megkeresi az anyukáját,nem ismerte a gazdagságát.Szóval 1-es ez 1-es...rendkívül buta vagy.


9-es!


Te akarod osztani az észt? Szégyen amit összefirkáltál...


"Hanem úgy értette, hogy a közeljövőben nem biztos, de utána, ha lesz ideje, visszatérhettek rá! "


A jó Isten áldjon meg! Szerinted ez a mondat mire utal?


"A második tali végén megkérdeztem, találkozunk-e még, de hát neki sok dolga van, mennek síelni meg amúgy sem tudja még."-- mert szerinted erre utal,hiszen megválaszoltad :


"Hanem úgy értette, hogy a közeljövőben nem biztos, de utána, ha lesz ideje, visszatérhettek rá!" - ezt most komolyan gondoltad?


És,hogy a kérdezőnek is válaszoljak...akik azt írták,ne foglalkozz vele és hagyd,igazuk van.Az édesanyád nem tart rád igényt,nem akar veled foglalkozni épp annyira mint huszonpár évvel ezelőtt sem. Nyilván rosszul esik neked,ami érthető is,benned felerősödött a vérszerinti anyukád felé minden érzés,de látod őt nem ingatta meg,sőt kerül és kifogásokat talál ki...pfff...még,hogy síelni megy...kis ostoba nőszemély.Ilyennel érvelni...

Hagyd a csudába és koncentrálj azokra az emberekre akik eddig is GYERMEKÜKKÉNT szerettek és szeretni is fognak.

2015. febr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
26%

13

Tévedhetek, visszavonom, csak felületesen futottam át. De buta az nem vagyok, ezt nincs jogod anonym kijelenteni.

2015. febr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Aki szerint anyámban a gazdagsága fogott meg, az téved, külön kiemeltem, hogy gyerekkoromban az én képzeletemben anyám mint szegény sorsú nő elevenedett meg, és ezért is lepődtem meg, hogy egy teljesen más kép fogadott. Egyébként sincs szükségem a pénzére, nincsenek anyagi gondjaim.


Természetesen nem akarom lecserélni a szüleimet a biológiai anyámra! Felneveltek, gondoztak, őket tekintem édes szüleimnek, a gyereküket meg édes testvéremnek. Nem jártak ilyen gondolatok a fejemben.


De szerintem normális, hogy az ember kíváncsi, honnan jött. Az egyetemen akkoriban sok genetikát tanultam, és ez is hozzásegített a döntésemhez, hogy megkeresem. Neki joga lett volna a gyámügyön keresztül megüzenni, hogy nem kér belőlem, én megértettem volna. De az, hogy igent mondott egy találkozásra, nekem többet jelentett a kelleténél ezek szerint.


Szívesen megismertem volna jobban. De akármit meséltem neki magamról, nem nagyon hatotta meg. Én ezen túlteszem magam, nem hiányzik az anyakép az életemből, van édesanyám. Csak furcsa, hogy ilyen könnyen átsiklik rajtam, számomra elképzelhetetlen lenne, hogy egy gyereknek, a véremnek még az emlékét is kitöröljem magamból.

2015. febr. 14. 20:03
 16/43 anonim ***** válasza:
28%

14

Akkor ne írj olyat,ami arra utal,hogy az vagy.

A másik,pedig az,hogy bizony van jogom véleményt nyilvánítani,ott és akkor,amikor nekem kedvem tartja.Ebbe Te sem szólhatsz bele.

Elnézést

2015. febr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
25%

Hiaba pontoztak le, akkor is kitartok a velemnyem mellett, van igazsagalapjam amugy a pontozas nem jelent semmit sem.


Attol, hogy 22 eves vagyok en is mentem at dolgokon, tudom mit beszelek, nem vagyok kicsi.


Kerdezo, igaz, hogy nem tudod kitorolni az emlekeket, de nem is kell.

Tultudsz rajta lepni es folyatni az eleted nelkule szepen.


Minden jot! :)


22/L

2015. febr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
10%

# 13/15 ma 19:55



Te csak szélsőséges döntéseket vagy képes hozni?


Honnan tudod, mit hoz a jövő?


Ha valaki a rokonod, akár milyen szinten is, talán egy ideig hanyagolhatod, de örökre hátat forditani neki, csakmert éppen nem ér rá veled foglalkozni?



ELMEBETEG VAGY?



Egy kapcsolat kettőn áll, de ehheza kettőnek is közös nevezőn kell lennie.


Nem lehet az hogy az egyik azt akarja, hogy ez a nő legyen most hirtelen a második anyja, csakmert ő úgy döntött, hogy megkeresi, a másik ember meg csak les, hogy bszod eltelt 10 év a döntése óta és most hirtelen hozza rendbe?


Akkor az eltelt idő közben történt dolgokkal mit kezdjen?



Itt az idővel nem lehet mit csinálni!


Jól dönteni sehoigy sem lehet, csak pozitívan hozzáálni a dolgokhoz.


De ez nem az öri hari módszer...

2015. febr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
39%
Valószínűleg beletörődött, hogy nem lehetsz része az életének és (meggyászolt)így élt tovább miután lemondott rólad. Egyébként a gyámügy nem adja ki az örökbefogadók adatait, így hiába is keresett volna amikor jobbra fordult az élete. A gyerekei nem tudnak rólad, ezért egyrészt össze van zavarodva, másrészről fél, hogy elveszti a jelenlegi családját (biztos, hogy a férje tud a létezésedről?). Én a helyedben, ha tudja hol ér el, nem keresném. Tudom, hogy nagyon nehéz, de sajnos ez is egy olyan dolog amit nem lehet erőltetni. Hagyd, hogy megeméssze a felbukkanásodat. Ha nem akar akkor nem tehetsz mást, mint tovább lépsz. Nem a te hibád, ha nem kellesz neki. Ez az ő sara. Te majd okosabb leszel a saját családoddal.
2015. febr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
20%

# 19/19


Nézőpont kérdése, mi volt az okos döntés.



Nyomorban gyereket nevelni, nélkülözésre kényszeriteni, elvenni valaki gyerekkorát, vagy lemondani róla, és belátni, hogy van mit rendbehozni.

2015. febr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!