Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednétek a 14 hamarosan...

Elengednétek a 14 hamarosan 15 éves fiatokat (9. osztályos) Szilvesztererzni a barátaival?

Figyelt kérdés
Én vagyok a 14 éves, és kíváncsi vagyok arra, hogy elengedné-e más a gyerekét(még nem mertem rákérdezni itthon). Az az igazság, hogy egy 12km-re lévő településen lenne (kb 15perc az út oda, egyik barátomnál aludhatnék) És ki van nekik adva egy egész kocsma, lesz lehetőség táncra, van tánctér, zene minden.

2015. dec. 29. 16:21
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
65%
Én 14-15 évesen már szilvesztereztem barátokkal szülők nélkül de háznál/lakásnál. A kocsma az egy kicsit nekem is meredek.
2015. dec. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 A kérdező kommentje:
De most nem értem mi a különbség.. Senkinek a szülei se örülnének annak, ha a házába tombolna egy csomó fiatal.. Ezért kiadták a kocsmát.
2015. dec. 29. 16:52
 13/62 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk az se mind egy hogy csak privát nektek van kibérelve az egész, vagy bármilyen kötekedős alkesz letévedhet. Meg kiszolgálás lesz? Mert ha ilyen fiatalok lesznek lent sokan nem hiszem hogy ne szolgálnák ki őket alkohollal.
2015. dec. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
34%

Itt komolyan mindenki ennyire szentfazék? Engem 15 évesen apu már elengedett a kocsmába (de egy évbe ha kétszer mentem, akkor sokat mondok), és lám itt vagyok, 20 évesen egyetemre járok, kiemelkedő átlaggal (abszolút nem büfészakon). Ha a gyerek ismeri a játékszabályokat és következetesen lett nevelve, akkor egy kocsmai szilveszterezés után nem lesz minden hétvégén matt részeg... Szerintem most sem rúgna be, ha meg mégis, akkor mi van? Majd rájön, mennyire rossz is a másnap.

De komolyan érdekelne, hogy itt gyk-n senki nem ivott 18 éves kora előtt, és bulizni sem volt?

2015. dec. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
45%
Csak azt tudnám ki az, aki kiad egy kocsmát egy halom 18 év alattinak? :D Amúgy meg jah elengedném én is elmentem ennyi idősen-
2015. dec. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim válasza:
61%
A kocsmától azért félti mindenki a gyerekét mert valószínű, hogy tele van piával.Én sem engedném el a gyerekem..Gondolom lesz alkohol
2015. dec. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 A kérdező kommentje:
Egyik haverunk lesz a pultos... (faluhelyről van szó)
2015. dec. 29. 16:56
 18/62 anonim ***** válasza:
57%
Én sem értelek titeket. Máshova mehetne (pl házibuliba), de olyan kocsmába nem ami ki van bérelve és ugyanazook az emberek lennének mint a házibuliban? Kicsit vicces. :D Kérdező, a szüleidnek ne kocsmát mondj, hanem mondjuk nevezd el bárnak, kávézónak, vendéglátóipari egységnek, és egyből könnyebben elengednek. ;)
2015. dec. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
70%

Nos, a 14 az nem majdnem 15, az 14. Nem valószínű, hogy reggelig elengedném, szerintem 14 évesen nagyon túlzás lenne reggelig kimaradni, engem sem engedtek el addig annyi idősen, és nem lettem lelkisérült, amiért haza kellett mennem 11-kor vagy éjfélre. Bőven ki lehet bulizni magunkat este 6-7-től éjfélig. Az meg, hogy szilveszter, az nem indok vagy kifogás arra, hogy most akkor tovább lehet maradni meg többet kell inni. Csak egy hülye ürügy az embereknek a bulizásra, de semmi különleges nincs benne. Emiatt nem engedném el a gyerekemet.

Alapból nem tetszene, hogy 14 évesek vesznek ki egy kocsmát. Egy felnőtt társaságnak oké, de gyerekeknek?

Úgy engedném meg, ha tudnám, hogy lesz ott felnőtt felügyelet (nem 18 éves részeg srácok, hanem JÓZAN, valóban felnőtt emberek), akik ügyelnek rátok, meg a helyre, és éjfél után mondjuk érted mennék autóval és irány haza.

De reggelig egy vadidegen helyen, ráadásul kocsmában, 14 évesen... teljesen kizárt.

Ám hiába ír itt bárki bármit, a szüleid ismernek, ők fogják eldönteni, hogy elengednek e, hogy megbíznak e benned meg a barátaidban, meg hogy vállalják e a felelősséget, ha veled valami történik.

2015. dec. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 A kérdező kommentje:
Nyílván ott lesz a személyzet meg minden. Igazából 11-kor indulna be a buli.. És ott aludhatnék egyik barátomnál(az meg van beszélve már apummal)
2015. dec. 29. 16:59
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!