Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednétek a 14 hamarosan...

Elengednétek a 14 hamarosan 15 éves fiatokat (9. osztályos) Szilvesztererzni a barátaival?

Figyelt kérdés
Én vagyok a 14 éves, és kíváncsi vagyok arra, hogy elengedné-e más a gyerekét(még nem mertem rákérdezni itthon). Az az igazság, hogy egy 12km-re lévő településen lenne (kb 15perc az út oda, egyik barátomnál aludhatnék) És ki van nekik adva egy egész kocsma, lesz lehetőség táncra, van tánctér, zene minden.

2015. dec. 29. 16:21
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
7%

@16:55


Igen én is 16 évesen már kocsmába jártam játékgépeztem meg berúgtam. De ettől függetlenül most húszon éves fejjel nem gondolom hogy ez lenne a normális...

2015. dec. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 A kérdező kommentje:
De én legfőképpen táncolni mennék, mert lesz ott nagyon sok lány.. Persze lehet innék is valamit, de én a lányok miatt akarok nagyon menni.. Meg persze a haverok miatt, de azért elsősorban a tánc miatt..
2015. dec. 29. 17:01
 23/62 anonim ***** válasza:
57%

"Egyik haverunk lesz a pultos... (faluhelyről van szó)"


Szóval még pultos is van.

Csak ki az, aki megmeri tenni, hogy egy rakat 14-15 éves gyereket piával itat.


KIZÁRT!

2015. dec. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
60%

Én buliztam 18 éves korom előtt, nem is keveset, de pl. a 35 fős gimis osztályomból én voltam az egyetlen. A többiek meg bepótolták később. De nem voltam reggelig elengedve ilyen helyekre, és én sem gondolom úgy, hogy egy 14 éves gyereknek kocsmában meg az utcán lenne a helye hajnalok hajnalán, mikor minden tele van alkeszokkal, akik háromszor olyan részegek, mint amúgy minden hétvégén.

Amúgy se az legyen a normális a gyereknek, hogy ő elmehet reggelig, mert szilveszter meg szülinap meg huszadika meg bármi. 14 évesen azért még szabjunk valami határt.

Bár ha valakinek ennyi idősen már pultos a haverja, meg kocsmát vesznek ki maguknak, akkor ott már lehet hogy késő. Az ilyen társaságok nem évente kétszer szoktak bulizni, főleg faluhelyen...

2015. dec. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
48%
Hogy valakit ennyi idősen kocsmába engedtek, az nem jelent semmit. Mást meg vernek a szülei. Attól még nem normális valami, mert van rá példa.
2015. dec. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
75%

@ 17:03


El ne hidd hogy nincs olyan. Mi mikor anno barátom 16. születésnapját egy kocsmába tartottuk, annyi feles pohár volt az asztalunknál hogy kiraktuk belőle hogy 16. :D

2015. dec. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
81%

Nem igazán értem, hogy miért ugrottak rá ennyien a kocsma szóra. Ugyanúgy lehetne étteremben egy ilyen buli. Nem kocsmázásról van szó, hanem bulizásról, amit egy kocsma épületben tartanak.


Az, hogy elengedném-e, a társaságtól függ. Ha úgy látom, hogy van ott néhány megbízható, 16-17 éves fiatal, akik figyelnek a fiamra, akkor elengedném. Ha senkit nem ismernék a társaságból vagy rossz véleményem lenne róluk, akkor nem engedném el.

2015. dec. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
44%
Ha 20 lenne még megérteném, de 14-15 évesen semmiképp. Nem is értem hogy juthatott eszedbe, szerinted a korhatár is véletlen? Ha látják, hogy fiatal, bele fognak kötni, ez hótziher, kocsmás vagyok, tudom.
2015. dec. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
54%

Hú utolsó, de rendes vagy, hogy 20 évesen megengednéd a fiadnak, hogy szilveszterkor elmenjen szórakozni! Eszemet eldobom. Biztos 20 évesen meg is kérdezné... Nevetséges.


Amúgy én még azt hittem az én szüleim konzervatívak :DDD Pedig én 14 évesen már viszonylag rendszeresen jártam szórakozni (igen, diszkóba, uram bocsá', mindjárt el is megyek meggyóni a bűnömet). Én elengedném ennyi idősen a fiamat, nem kisgyerek már, hogy vigyázgatni kelljen. Csak van már egy kis esze ennyi idősen, és semmi baja nem lesz akkor sem, ha iszik pár pohár alkoholt.

Ha hiszitek, ha nem, ez régen is így ment a fiataloknál, és ma is így megy. Kár álszenteskedni. Nyilván mindig is volt kivétel, akinek ez kimaradt az életéből, de a többségnek nem. Ez van.


Mellesleg az a feltétel, hogy egy szülő figyeljen rájuk egész este(!!) szintén nevetséges szerintem. Nyilvánvalóan a szülőknek is van szilveszter éjjel a bébiszitterkedésnél jobb dolguk.

2015. dec. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
33%

Elsőre azt mondtam volna, hogy tuti nem.

De ha bérelt hely, és mások nem mehetnek be, akkor talán... a társaságtól és tőled függ...

Viszont ha elengednélek, az nagy felelősség lenne neked: ha bármi hülyeséget csinálnál (akár csak elvesztenéd a mértéket az ivással, akkor is, ha "megúsznád" következmények nélkül), akkor jó időre elveszteném benned a bizalmam...

Szóval szerintem kérdezd meg, ha apád a barátodhoz elenged reggelig, akkor esélyes, hogy ebbe is belemegy, de aztán ésszel!!! Mutasd meg a szüleidnek, hogy megérdemled a bizalmukat!

2015. dec. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!