Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednétek a 14 hamarosan...

Elengednétek a 14 hamarosan 15 éves fiatokat (9. osztályos) Szilvesztererzni a barátaival?

Figyelt kérdés
Én vagyok a 14 éves, és kíváncsi vagyok arra, hogy elengedné-e más a gyerekét(még nem mertem rákérdezni itthon). Az az igazság, hogy egy 12km-re lévő településen lenne (kb 15perc az út oda, egyik barátomnál aludhatnék) És ki van nekik adva egy egész kocsma, lesz lehetőség táncra, van tánctér, zene minden.

2015. dec. 29. 16:21
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
31%
Lehet, én vagyok a túlféltős szülő, de nem. Láttam öcsémet hazajönni 14 évesen szilveszterről... szerencse, hogy volt vele egy józan haver, mert ha nem, akkor lehet, hogy haza sem talál, aztán kinyírják éjszaka az utcán, annyira nem tudott magáról...
2015. dec. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim válasza:
27%
en engednem. 16 eves vagyok, engem mindig engedtek a szuleim bulizni. minden hetvegen kocsmaba jarok és nem is emlekszek arra a szilveszterre mikor 14 eves voltam, olyan reszeg voltam. ha engedekenyek a szuleid tuti engednek.
2015. dec. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagyok szülő, attól függ, milyen lenne a gyerekem.

Ha megbízható lenne, nem verne át, általában betartaná az ígéretét, és megígérné, hogy nem cigizik, nem drogozik, és nem issza le részegre magát (nem azt jelenti, hogy semmit se ihat, csak mértékkel), akkor igen. Egyéb esetben nem.

2015. dec. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
32%

Csak én vagyok rém maradi, amiért kiakaszt, hogy ennyien emlegetitek az óvszert egy 14 éves fiúnak?

Nyilván, ha már úgy alakul, nem kérdés, hogy legyen nála!

De 14 évesen egy szilveszteri, alkoholmámoros egy éjszakás kaland... ezt (főleg ebben a korban) finoman szólva jobb lenne elkerülni.

Most bontogatja a szárnyait, ami az éjszakai életet illeti, inkább azt kellene megtanulnia, hogy kell buliban is, olykor becsípve is felelősségteljesen viselkedni. (Mondjuk a felelősségteljes viselkedés nálam nem merül ki abban, hogy "legyen nálad gumi"...)

Kérdező, határeset, de hajlok rá, hogy elengednélek, csak ne csinálj semmilyen hülyeséget! :)

2015. dec. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
47%
Aha és szerintetek normális ha egy 14-15 éves gyerek lerészegedik? Ne a tinik válaszoljanak, hisz tudjuk, nekik mindenhez joguk van, mindent szabad, csak kötelességeik nincsenek. Szerintem akit normálisan neveltek az ilyen idősen még nem akar elmászkálni. Kétszer szekundáltam szilveszterkor, az ilyenekkel volt tele a toxikológia. Gratulálni tudok csak a kedves szülőknek.
2015. dec. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
60%

Én sem értem, miért normális részeg tininek lenni, csak mert léteznek részeg tinik.


Azt meg nem értem, mi értelme blackout részegre innia magát az egyik büszke előzőnek. Azt otthon ágyban fekve is meg tudja csinálni.

2015. dec. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
25%
Én azt nem értem hogy miért ne lenne normális néha berúgni kicsit.
2015. dec. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
62%
Mert szükségtelen pótcselekvés.
2015. dec. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
45%
jó rúgjon be, de ne egy 14 éves, fejlődésben lévő gyerek. Én se vagyok vaskalapos, 16-17 éves korától mehetne, de 14 évesen? ez nevetséges ne is haragudj...
2015. dec. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
26%
most komolyan, mégis melyik az a szülő, amelyik örömmel végignézné, ahogy a 8.-os, 9.-es gyereke lerészegedik?
2015. dec. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!