Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednétek a 14 hamarosan...

Elengednétek a 14 hamarosan 15 éves fiatokat (9. osztályos) Szilvesztererzni a barátaival?

Figyelt kérdés
Én vagyok a 14 éves, és kíváncsi vagyok arra, hogy elengedné-e más a gyerekét(még nem mertem rákérdezni itthon). Az az igazság, hogy egy 12km-re lévő településen lenne (kb 15perc az út oda, egyik barátomnál aludhatnék) És ki van nekik adva egy egész kocsma, lesz lehetőség táncra, van tánctér, zene minden.

2015. dec. 29. 16:21
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
51%
A biztonság kedvéért vigyél egy csomag gumit, bármi megtörténhet. Egyél előtte jó sokat hogy ne üssön ki pár korty pálinka. Ha ezeket megteszed, semmi baj nem történhet. Én is így mentem 15 évesen szilveszterezni.
2015. dec. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim válasza:
61%
14 eves lany vagyok, gimnaziumba jarok, tanulok rendesen, a szuleim viszonylag szigoruak, de kepzeljetek, szilveszterkor valoszinuleg egy kocsmaban leszek. Megpedig azert, mert megbizhato vagyok, voltam mar egy parszor bulizni de 10-11- re mindig otthon voltam es sose voltam reszeg, sot..Szoval igen, mar mas vilagot elunk, egyre tobb fiatalt lehet latni a szorakozohelyeken, illuminalt allapotban, cigivel a kezukben. De altalanositani nem szabad. Ha a gyerek kimondja a kocsma szot, nem feltetlenul az jar a fejeben, hogy "piapiapiacigipia" konyorgom.
2015. dec. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
84%
23# Ne gondold azt, hogy nem szolgálnák ki azért, mert nincs 18! Törvény ide vagy oda, faluhelyen (legalább is itt, meg sok máshol faluban is tapasztaltam) ki szolgálják a fiatalkorút is. Én 19 éves vagyok, haverom most töltötte a 18-at, de 2-3 évvel ezelőtt is kiszolgálták. Ott van haverom barátnője 16 éves, őt is kiszolgálják, van olyan LÁNY, aki 14 éves neki sem mondják, hogy nem kapsz...ebből van pénzünk. A kocsma ilyen, "rosszabb" helyeken.:D
2015. dec. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
54%
Én elengedném, nyomnék a kezébe egy kis óvszert, azt csókolom.Amúgy Magyarországi vagy?
2015. dec. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
46%
Kíváncsi vagyok, ha lány lenne, mit írnátok neki.
2015. dec. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
65%
A táskádba esetleg bedobhatnál pár szendvicset hogy ha túl sokat innál.
2015. dec. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
13%
Engem 18 éves koromig nem engedtek sehova szilveszterezni, még a barátaimhoz sem. Akkor utáltam ezt, de most már megértem, hogy miért nem engednek. Én sem engedném a gyerekemet, csak akkor, ha már nem engem terhel érte a felelősség, ha esetleg valami hülyeséget csinál.
2015. dec. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim válasza:
80%

Dolgoztam kocsmába...egész jó ideig.


És ...rohadt jó bulik szoktak lenni, ki ne hagyd! :)


9.-be engem sem engedtek el, bezárták az ajtót. Kimásztam az ablakon, majd a kerítésen, de azért egy cetlit ott hagytam, hogy telefonon utolérnek, bármikor is izgulnának értem :D


Szilveszterkor mindig haza kellett volna mennem éjfélre pontosan de annak (könyörgöm!!!!!!!) mi az értelme? Szilveszterkor pont az éjfél a lényeg!


Ja, és nő vagyok. És lassan diplomás szülésznő. De a fiatalság, az fiatalság. Ennyi :)


Szóval, vigyázz magadra, és érezd jól magad ;)

2015. dec. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
30%
ha tinibuli lenne, zártkörű rendezvény, szülői felügyelettel, akkor igen, egyébként nem
2015. dec. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik városban is kiszolgálják a 14-15 éveseket, szó nélkül, Budapestről már nem is beszélve, nem kell ehhez "faluhely."

Ugyanebben a dilemmában vagyok, kérdező, csak a mi esetünkben én vagyok a szülő, felnőtt felügyelet nélküli házibuliba hivatalos a gyerek, nem kocsmába. Nem a piálástól féltem őt, inkább a petárdázástól, tűzijátéktól, amit biztos, hogy vinni fognak páran. Tulajdonképpen más érvet nem tudok felhozni ellene, ezt pedig, remélem, a többi szülővel meg tudom beszélni, hogyan kerüljük el a veszélyt. Ha sikerül, akkor elengedem.

Téged úgy engednélek el, ha a társasággal meg van beszélve, hogy időről időre egy szülő benéz rájuk. Ha lesznek lányok, az óvszer sem hülyeség, kicsi az esély, hogy használni is fogod, de inkább legyen nálad százszor, amikor nem kell, mint egyszer ne, amikor meg nagyon kellene.:-)

2015. dec. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!