Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondoltok erröl?...

Ti mit gondoltok erröl? Tetoválás a szüleim tudta nélkül 16f

Figyelt kérdés
nyár közepe fele tetoválást akarok csináltatni a szüleim tudta nélkül, majd csak akkor fognak róla tudni ha véletlenül meglátják (mellakosmra)? Ti mit gondoltok erröl, jöhet pozitiv, negativ válasz?

2016. jún. 15. 14:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
71%

Csak az a gáz, hogy a tetoválók többsége nem kér személyit, és sajnos nagyon sokan simán megcsinálják kiskorúnak is, akár van engedély, akár nincs. Nekik csak az számít, hogy fizessenek. Lassan minden második 15 évesnek van tetkója, főleg a lányoknak, márpedig a legtöbbnek nem engedik a szülei, nem is tudnak róla.

Nekem az a véleményem erről a titkolózos dologról, hogy ha elég felnőttnek érzed magad ahhoz, hogy tetoválást csináltass, akkor legyél ahhoz is nagyfiú, hogy odaállsz a szüleid elé és megmondod nekik. Kitagadni ezért biztos nem fognak, de joguk van tudni, ha ilyet csinálsz, mivel fiatalkorú vagy, és ők tartoznak érted felelősséggel, és ők tartanak el. Amúgy sem szabad a szüleink előtt titkolózni, igenis legyen köztetek olyan kapcsolat, hogy bármit el merj mondani nekik. Ha nem tetszik nekik, akkor nem, ez van, de akkor is őszintének kell lenned.

Arról nem is beszélve, hogy ha esetleg valami baj történik, pl. elrontják a tetkódat, fertőzést kapsz, allergiás leszel a tintára, vagy átver a tetováló, stb, akkor igencsak ciki lesz odaállni a szüleid elé segítséget kérni.

Ha tényleg akarod azt a tetoválást, esetleg később többet is, akkor úgyis fel kell majd dolgozniuk, hogy neked ilyen a stílusod.

Ha meg csak egy apró minta, és egyszeri eset, akkor azon biztosan nem akadnak ki.

Szóval ne legyél dedós, mondd meg szépen otthon, hogy te tetoválást szeretnél és mindenképpen megcsináltatod, de azért szólsz, hogy tudjanak róla. Értékelni fogják az őszinteségedet.

Ne játszd el a szüleid bizalmát, mert csak ők azok, akikre mindig számíthattál és számíthatsz... nem a haverok...

2016. jún. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

8-asnak igaza van. Ha nem vagy elég tökös ahhoz, hogy odaállj a szüleid elé, csak sunnyogva takargatnád, nehogy rájöjjenek, akkor nem vagy elég érett egy olyan döntésre, aminek a nyomát egy életen át viseled. Könnyen lehet, hogy 18 évesen se leszel elég érett, de onnantól kezdve legalább sunnyognod nem kell.

Annak is igaza van, aki azt mondja, normális tetováló nem vállal el fiatalkorút, mert aztán ő üti meg a bokáját, annyit meg nem ér neki. Várd meg azt a két évet, és egyébként se nyáron csináltass tetkót, amikor izzadsz és napra mész, nem tesz jót neki.

2016. jún. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
68%

A személyes véleményem egyébként az, hogy 18 éves koráig mindenki tudna várni, és illene is. Még 18 évesen is épp csak kamasz vagy, de 16 évesen GYEREK. Ezek szerint én már régimódi vagyok, de elborzaszt, hogy éppen csak kamaszodó gyerekek már teletetoválva, pirszingekkel futkoznak, buliznak, stb, és baromi szabadnak érzik magukat és mindent megtehetnek.

Egy 15 évesnek tanulni kéne, délután focizni vagy játszani valamit, tisztelni a szüleit, segíteni a házimunkában, stb. Erre mit műveltek? 15-16 évesen már az jár a fejetekben, hány tetkót csináltassatok titokban, persze a szüleitektől kapott zsebpénzből, amit el is vártok, hogy megkapjátok. Miközben hazudoztok nekik.

Mi is ki tudtuk várni, hogy betöltsük a 18-at, nem értem, a maiak miért érzik úgy, hogy ennyi idős korukra lemaradnak mindenről. Mi lesz jövőre? 12 évesek fogják kiírogatni ide, hogy titokban tetkót szeretnének?

Azt tudom, hogy működik a birka effektus, tehát ha a Punk Sanyikának van tetkója 16 évesen, meg a Hipszter Katikának is van egy álomfogó a csuklóján, pedig csak 15, há' akkó nekem is legyen már, nehogy kiröhögjenek a többiek, hogy csak nekem nincs...

Olyan nagyon hülyék vagytok ti mai gyerekek, hogy az borzasztó.

2016. jún. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Nyár közepén már ezt a kérdést fogod feltenni: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

:D ne csináltasd meg a tudtuk nélkül, főleg ne egy "haver" csinálja a garázsban ;)

2016. jún. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
nem ezekre a válaszokra számitottam, de át gondolom mégegyszer ezt a tetkó dolgot :/
2016. jún. 15. 15:39
 16/24 anonim válasza:
74%
Ne csináld, drága elronthatják, és ha nem jó eszközökkel dolgoznak szövődmények is lehetnek. Plusz, egész életedben megmarad. Mi lesz ha később nem fog tetszeni? Fájdalmas és drága azt onnan lehozni..
2016. jún. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Normális helyen 18 alatt csak szülői engedéllyel lehet csináltatni, noname helyek után mehetsz hív meg hpv tesztekre..
2016. jún. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom mondani, hogy fiatalon ne csinálj tetkót magadnak. Tényleg bánni fogod. Már én is bánom, csak azért nem szedetem le, mert félek a fájdalomtól, és a lézeres eltávolítás fájdalmas.

Én 18 éves korom óta szerettem volna egy szép tetkót. Ez pedig a 80-as évek végén volt, nem most. 43 évesen döntöttem el, hogy akkor legyen meg a tetkóm amire olyan régóta vágyom. 3 éve megvan, hiába szép, hiába igényes tetoválás, képtelen vagyok megszokni. Egyszerűen már nem tetszik, már bánom. Persze idővel elmegyek lézeres leszedésre, de még gyűjtőm a bátorságomat.

Jó tanácsot érdemes elfogadni. Ne akarj tetkót. Ha mégis akkor várj legalább 25 éves korodig..Addigra vagy akarod vagy nem

2016. jún. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
83%

Ez egy életre szól. Ezért minimum két évet gondolkozz rajta. Életed során változni fogsz, nem biztos, hogy amit most helyesnek vélsz, később is annak véled.

Plusz azon is el kell gondolkodnod, hogy ezzel mit veszel a nyakadba. Mert vannak állások, ahol elutasítanak, ha tetovált vagy. Hogy ez helyes-e, vagy sem, az más kérdés.


De a legfontosabb: A szüleid arra tették fel az életüket, hogy felneveljenek, hogy ne éhezz, ne fázz, hogy kitanítsanak, hogy boldog életed legyen. Ök érted vannak. Szóval az a minimum, hogyha egy ilyen döntést hozol, egyeztess a szüleiddel. Elég sok közük van hozzá. Többet tapasztaltak az életben nálad, biztos tudnak olyat mondani, amire te nem is gondoltál.

2016. jún. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

18 éves kor alatt normális szalonban nem vállalnak. Az alja sufnitetkók meg úgy néznek ki, hogy mire hazaérsz te fogsz bőgni a szüleidnek, hogy fizessék ki a leszedését.


Nekem nagyon tetszenek a tetoválások annak ellenére, hogy rajtam nincs egy sem. De a korán készült tetkókat gyakran megbánják. Hát még akkor ha egy kétes szalonban kapnak csúnyácska munkát.

2016. jún. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!