Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha valakinek megőrült az...

Ha valakinek megőrült az anyja és egyre meredekebb dolgokat produkál mit tehet annak érdekében hogy megkapja a kezelését?

Figyelt kérdés
Főleg akkor ha a beteg nem annyira beszámítható hogy ő ebben közreműködjön és a többi családtag nem akarja elfogadni a fennálló állapotát vagy tenni bármit is a dolog érdekében.Ha tennék a dolog érdekében én lennék a család fő gonosza pedig így zárt osztályra kerülhet de lehet már ott kéne most is lennie.De még az is lehet hogy pszihopata lesz mert olyan tüneteket kezd produkálni.

2016. szept. 14. 22:52
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ha valaki volt hasonló helyzetben már vagy van ezzel kapcsolatban tapasztalata és kíváncsi annak írok privátban erről.
2016. szept. 14. 22:54
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem csak én látom úgy kedves első válaszoló. Mindenki olyannak látja kivéve apám meg öcsém. De lehet téged is kezeltetni kéne ha egy normálisan megfogalmazott kérdésre ami valós problémát takar így reagálsz.
2016. szept. 14. 23:24
 3/16 A kérdező kommentje:
Nővére nem kimondva tudja hogy nem normális sőt a unokatestvéreim is. Barátom pechemre első találkozón vele észrevette a szeméből. De mindenki furcsán néz rá amire okuk is van.
2016. szept. 14. 23:27
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk ha leírtad volna a tüneteit lehet többet tudnánk írni nem?
2016. szept. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én azt csak privátban írom le. De csak annak aki tud tanácsot adni és tényleg érdekli.
2016. szept. 14. 23:43
 6/16 anonim ***** válasza:
40%
Abbpl amit leírtàl azt lehet levenni ,hogy berágtál anyádra és azon kattogsz hogy nem normális. Írd le normálisan ha értelmesebb választ akarsz. Nem támadni kell tudni hanem fogalmazni rendesen. Ilyen kérdésre közhelyes válaszok járnak. Tessék : Beszélgess el édesapáddal hátha tesz valamit . Vagy : egy pszichològushoz jutassátok el valahogy. Vagy: Ne nyírjátok ki idegileg ennyire. Választhatsz.
2016. szept. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%
Ne érts félre, de nem logikus hogy a férje vagy más családtagok nem tettek volna már bármilyen kísérletet a gond kiderítésére ,ha fenn állna a veszélye. Amiket írsz , sùlyos vádak. Talán édesanyád nyugtatòkat szed, talán csak ettől furcsa. Lehet hogy iszik..vagy ideileg ki van készülve. Ne ítélkezz , ne fogd rá ha egyszer fogalmad sincs mi baja. Beszélj vele, várd meg az alkalmas időpontot. Talán meglepődsz majd azon amit hallasz.
2016. szept. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
85%

Ha meredek dolgokat csinál, akkor az lehet feszültségoldó gyógyszerektől is. Általában megoldás lehet, ha felkeres egy pszichológust. De ha tényleg olyan, amilyennek leírod, akkor esetleg ezt a felvetést támadásként fogja értékelni, és csak azért is védekezni fog ellene.

Úgy kell előállnod az ötlettel, hogy "kevésbé legyen feszült", esetleg írasson magának egy jó pszichológussal némi tablettát. Így ha rá tudtad / tudtátok venni, hogy elmenjen, már a problémáiról is beszélni fog neki, és segíteni fog.

Nem biztos, hogy könnyű jó pszichológust találni. Általában a "fizetős" sokkal jobb, mint a TB által támogatott, bár ott egy látogatás 6.000 Ft fölött is lehet.


A fentieket jó részt saját tapasztalat alapján írtam, és bevált.


Aztán az is lehet, hogy csak egyszerűen nehéz a természete, és össze vagy vele veszve, mert ez nem derül ki a kérdésedből. Remélem, csak ez utóbbi, és amúgy nincs baj!

2016. szept. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Lehet tettek úgymond kísérletet rá hogy megoldják de nem oldották meg. Olyan kezelés kell ami hat is. De szinte biztos vagyok benne hogy semmit nem szed sajnos. Vele nem lehet beszélni annyira nem józan hogy vele bármit meg lehessen vitatni vagy őt bármibe meg lehessen kritizálni. 52 %-os tapasztalatból beszélsz ha már annyira kötekedni akarsz ment a jelentés neked kétszer is. Én nem nyírtam ki senkit sem idegileg engem fog anyám ha nem állítom meg. Azért mert én az állatkínzást nem nézem tétlenül pl. Csak ez az egyik tünet.Nem véletlenül mondtam hogy privátban írok részleteket aki ezt nem tartja tiszteletben húzzon a kérdésemből. Köszönöm.
2016. szept. 15. 00:22
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vele összeveszve amúgy. Sajnos őrá nem lehet sehogy hatni és igen mindent támadásnak fog fel ha mondanak róla valamit. Van amikor a dicséretet is. Biztos hogy én vele nem tudok ilyesmivel kapcsolatban beszélni. Még kisebb dolgokba sem lehet rá hatni nemhogy vele kapcsolatban bármibe.
2016. szept. 15. 00:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!