Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha valakinek megőrült az...

Ha valakinek megőrült az anyja és egyre meredekebb dolgokat produkál mit tehet annak érdekében hogy megkapja a kezelését?

Figyelt kérdés
Főleg akkor ha a beteg nem annyira beszámítható hogy ő ebben közreműködjön és a többi családtag nem akarja elfogadni a fennálló állapotát vagy tenni bármit is a dolog érdekében.Ha tennék a dolog érdekében én lennék a család fő gonosza pedig így zárt osztályra kerülhet de lehet már ott kéne most is lennie.De még az is lehet hogy pszihopata lesz mert olyan tüneteket kezd produkálni.

2016. szept. 14. 22:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
62%
Nekem leírhatod, hogy mi a gond anyukáddal.
2016. szept. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Megírod nekem priviben? Hátha tudok segíteni.
2016. szept. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%

Tudod mit csináltam?

Bevágtam éjjel a kocsiba,elvittem az ügyeletre,onnan elküldtek a korházba.

Egyből a zárt osztályra vitték.

Borzasztó volt amiket csinált, így nőttem fel.Minket idegileg kicsinált.

2016. szept. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen dolgokat csinál anyud, de vannak határok amikor a család bármely tagja nyugodtan kihívhatja rá a mentőket.

Pl: ha látod, hogy éppen állatot kínoz akkor gyorsan mentőt kell hívni (persze közben megmenteni az állatot a további kínzástól). A mentő kijön, ők rögtön észreveszik, hogy anyuddal baj van, és engedély sem kell anyudtól, hogy kórházba vigyék. Ebben az esetben kötelező az orvosi vizsgálat, és kiderülhet mi a baj anyuddal. Vagy bezárják vagy megfelelő gyógyszeres kezeléssel helyrejöhet.

Az igaz, hogy senkit nem lehet kényszeríteni, hogy orvoshoz menjen, de vannak helyzetek amikor ki lehet hívni az orvost.

2016. szept. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én megértelek. Aki nem volt ilyen helyzetben az nem érti. Hiába írják itt, hogy már más észrevette volna és tett volna valamit. Nem így van. Nálunk is van mentális betegséggel küzdő az ismerősök között. Családja nem foglalkozik vele, nem akarnak vele vesződni, egyszerűbb nem tudomást venni róla, vagy jó messzire elkerülni.

Sajnos tartósan semmit sem tehetsz, ha ő nem akar kezelést.

Ki lehet hívni a mentőket, a rendőrséget, ha éppen rosszul van. Beviszik. De ahogy magához tér, kérheti, hogy engedjék ki és akkor ki is engedik. Akarata ellenére nem kezelhetik. Ahhoz nem tudom, milyen állapotba kell kerülni, hogy ne engedjék ki.

Szóval a mi ismerősünkkel is mindig ez van. Kórház, kiengedik, egy ideig szedi a gyógyszereket, aztán úgy dönt, hogy ő nem beteg és mindenki hülye és gonosz és csak árt neki, nem szedi a gyógyszert és kezdődik minden elölről.

2016. szept. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Utolsó 77 %-os igen valószínű hogy nálunk is ez lenne a módi az alapján ahogy ismerem anyát.Szerintem apa ezért is nem vesz tudomást az ügyről öcsémet meg sosem érdekelte a család.
2016. szept. 15. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!