Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondoltok erről a...

Ti mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

Szóval az lenne hogy az egyik családtagom van hogy bejön a szobába (ami az enyém lenne elvileg) lülni meg ilyenek, azért nem szeretne átmenni másik szobába hogy minél kevesebbet kelljen gázszámlát fizetni.

Én viszont elküldöm néha mert zavar. (18 leszek nemsoká)

Jogosan küldöm el vagy el kellene ezt néznem?



2017. jan. 17. 19:27
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
89%
Vegyél fel valami jó vastag ruhákat, jól bugyoláld be magad, hogy ne fázz, és te meg vonulj át az ő szobájába.
2017. jan. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
66%
Hát ez kész. Az a gyerek szobája! Nem mehetsz be csak úgy. Spórolásból sem.
2017. jan. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
70%
Egyest és a kettest miért pontoztátok le? Azért annyira látszik itt, hogy a nagy részetek még gyerek és fogalmatok sincs a való életről. nem, nem jogos. Beszéld meg velük, hogy ne jöjjenek be, vagy menj el dolgozni és adj bele a számlákba, ez nem mentség, hogy 17 éves vagy.
2017. jan. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
44%
Sajnálom, aki úgy nőtt fel, hogy a szülei mindent megcsináltak vele, mert nem fizetett.
2017. jan. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
85%
Ha ennyire vacakul álltok anyagilag hogy nem tudtok fűteni akkor jogos. De akkor üljetek le és beszèljétek meg együtt hogy mivel tudtok spórolni és ezért ki milyen áldozatot tud hozni
2017. jan. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
75%

Na itt vannak a tekintély elvű nevelés hívei, gratulálok. Csak ne lepődjetek meg, ha elzárkózik előletek a gyerek, titkolózik stb.

Szülőként mondom. A gyereknek is kell a privát szféra. Önálló egyéniség, nem a kutyád. Ha gyereket vállalsz, nem háziállatot vállalsz. És kötelességed mindent megadni neki a lehetőségeidhez mérten amíg nem a saját lábán áll, és e mellett az önálló terét tiszteletben kell tartanod. Én sose hányom a lányom szemére, hogy "én veszem a kajádat és fizetem a számlákat...." Ez az egyik leggusztustalanabb dolog amit egy szülő tehet.

Lehet jönni lepontozni, konzervatív pöc.$köszörűk!

2017. jan. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
76%

Én azt gondolom, hogy nem tudom, milyen az anyagi helyzete szüleidnek. És ne írd le, hogy jól keresnek, mert sok gyerek (18 éves is!) azt képzeli, hogy ha a két szülő összesen keres mondjuk 300e Ft-ot, az marha sok pénz. Csakhogy ebből mondjuk nevelnek két gyereket, fenntartanak egy lakást, egy autót, évente egyszer egy hét nyaralásra spórolnak stb. És így bizony ezt nagyon be kell osztani! Így bizony fölmerülhet, hogy a fűtésen hogyan lehetne spórolni! Pláne most, amikor a szokásosnál keményebb hideg van hetek óta.


És azért kicsit kajánul fölmerül bennem a kérdés: Mi a zavaró egy fotelben csöndesen olvasgató apában/anyában? A tanulásban, zenehallgatásban, gépezésben aligha zavar. Egyedül talán annyi, hogy önkielégítést nem tudsz végezni, vagy az intim szőrtelenítést nem tudod akkor és ott lerendezni.


Kérdező! Ez a hideg átmeneti állapot. Valószínű már februárban is enyhébb lesz az idő, de márciusban már ez semmiképp sem lehet érv. Ha akkor nem járkál be, akkor téma megoldva az év 9-10 hónapjában, a maradékban meg viseld el. Ha akkor is bejárkál, akkor a spórolás csak ürügy volt. Akkor tényleg tedd szóvá neki.

2017. jan. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
70%

"Mi a zavaró egy fotelben csöndesen olvasgató apában/anyában?"

Szerintem , mert látja, hogy mit csinál, így nem mer önmaga lenni, és nem tudja magát elengedni. Akár minden egyes rezdülését tudja látni. Senki nem tud ellazulni, ha nézik, vagy felmerül a lehetősége. Mert úgy ott van, hogy meg kell felelni valakinek, vagy nemtom.

2017. jan. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
26%
*Vagy nem olyan meghitt, élvezetes, esetleg, ha zenét akarna hallgatni, filmet nézni, mi van, ha a másiknak nem tetszene, ő is lehet, hogy zavarná őt, szóval akár kölcsönös is lehetne; és zavaró is még, mert nincs hozzászokva, az egyedülléthez van hozzászokva , abban érzi konfortosan magát.
2017. jan. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
82%

Nem ideális, de logikus, és lehetne benned annyi belátás, hogy alkalmazkodsz.

Pl. mi sem fűtjük az egész házat, egyszerűen azért nem, mert iszonyú pazarlás lenne. Mondjuk mi kijövünk egymással és tekintettel vagyunk a másikra.

2017. jan. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!