Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondoltok erről a...

Ti mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

Szóval az lenne hogy az egyik családtagom van hogy bejön a szobába (ami az enyém lenne elvileg) lülni meg ilyenek, azért nem szeretne átmenni másik szobába hogy minél kevesebbet kelljen gázszámlát fizetni.

Én viszont elküldöm néha mert zavar. (18 leszek nemsoká)

Jogosan küldöm el vagy el kellene ezt néznem?



2017. jan. 17. 19:27
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
47%
Sok a csóró. Mint nagyfaterom, kis híja volt, hogy ne vágják le a lábujjait a vérkeringése miatt, de fagyoskodjunk.
2017. jan. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
70%
Én nem értem a mai fiatalokat. Én is voltam így gyerekként. Azok a szüleid, nem pedig két vadidegen ember. Miért képtelenek sokan a saját édesanyjukat vagy édesapjukat egy szobában megtűrni? Mi is voltunk rossz anyagi helyzetben, amikor apukámat műtötték és éveken át meg volt neki tiltva, hogy dolgozzon. Volt nekik elég bajuk és én nem azon voltam, hogy még rosszabbá tegyem ezt. Lehet ti sem engedhetitek meg magatoknak, hogy a fűtés mindenhol be legyen kapcsolva. Lehet megtehetnétek, de aztán se sírj, ha nyáron nincs nyaralás, szülinapra nincs ajándék, tavasszal nincsenek új ruhák. 18 éves leszel, lassan meg kellene tanulnod, hogy milyen gyorsan megy a pénz. Ha meg kevés pénzetek van, akkor vállalhatsz munkát vagy megengeded, hogy a szüleid a te szobádat használják télen.
2017. jan. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
11%

Valaki itt jött a nyaralással... Nehogy már az bármivel szemben is prioritást élvezzen... Azért spóroljak a fűtéssel (és kockáztassam, hogy valamelyikünk mefázik) hogy nyáron egy hétre el tudjak menni nyaralni? Ami amúgy is felesleges pénzkidobás. A szállás és utazás mellett egy 3 tagú család is alsó hangon 40ezret szór el erre arra egy nyaraláson. És akkor az egy visdzafogott nyaralás. Tehát egy hét, mindennel együtt minimum 120-130 ezer, és ez belföld. Amíg nem volt gyerekünk, voltunk 1 hétre Balatonon, szar volt az idő, strandolni alig tudtunk, és így is majdnem elment 40 rugó a szálláson utazáson felül. És mire? A nagy büdös semmire. Inkább még rakunk hozzá egy picit, és vettünk volna egy hifit a nappaliba. Az évek múlva is ott van, és naponta használható.

Ha nekem az lenne (de szerencsére nincs), hogy annyira nincs pénz, hogy döntenem kell, cigi (nem sok, napi kb fél doboz) vagy kaja, akkor nyilván leteszem a cigit. De azért nem teszem le, hogy nyaralni menjek, vagy hogy jobb autóm legyen, ha jó, illetve elég a mostani is.

Aki meg 300ezres családi bevételből nem jön ki, úgy hogy se hitel se albérleti díj, az vermelje el magát jó mélyen. Nekünk saját a lakás (tudom, hogy ez nagy mázli), nincs havi 300 rugó nettó, de 3 autót tartunk fenn (hogy miért az lényegtelen), gyereket nevelünk, macskánk van, fizetjük a rezsit, teszünk félre erre arra (nem nyaralásra, hanem főleg váratlan helyzetekre), és mindig jut kaja az asztalra, játék a gyereknek, még sose kellett neki mondani, hogy "azt nem, mert nincs rá pénzünk", 2-3 évente új telefonra, és ha úgy jön ki a lépés, akkor rendelhetünk kaját. Ehhez én 2 melót nyomok, a belem kivan, párom gyesen, de ez van. Be kell osztani, és amire akarod, arra jut.

2017. jan. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
60%
Akkor oszd be egy magántanárra, mert a szövegértéssel gondjaid vannak. Nem írta senki, hogy prioritást élvezne a nyaralás, azt mondták, hogy ha más szobában akarja látni a családtagot, ergo másik szobát is kellene/melegebbre kellene fűteni, így a gázszámlára több pénz megy el, akkor majd a kérdező ne nyafogjon nyaralásért.
2017. jan. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
22%

Csak egy példának írtam, mert valaki felhozta. Mindettől függetlenül, abban nincs semmi szokatlan, ha majd 18 évesen igényli a privát szférát. És nem kell itt a megszokott, "akkor dolgozzon meg érte..." stb szöveg, mert ameddig tanul, addig a szülőknek KÖTELESSÉGÜK a gyerekük alap szüjségleteiről gondoskodni, ha már gyereket vállaltak. És a privát szféra az alap. Akkor ne 22 fok legyen, hanem 17, az már lényegesen csökkenti a gázszámlát, max fel kell venni egy pulóvert.

A gyerek nem addig tart, amíg gügyög, besz@rik és jajj de cuki, hanem amíg el nem tud indulni az életben, és sajnos ez ma már egyre jobban kitolódik, mert alapjaiban szar a társadalmi és oktatási rendszer, de ebbe most ne másszunk bele...

2017. jan. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim válasza:
43%

ha valakinek gyereke , unokája van annak emberi kötelessége elfogdani, hogy a gyerek felnő, és önálló egyéniséggé válik akinek vannak igényei és jogai. Ha egyedül akar maradni, akkor kell biztosítani rá a lehetőséget. Nyilván nem egy szobás lakásban de ahol van rá lehetőség ott mindenképp! A szülő kötelessége biztosítani a gyermekének a jogos igényeit. Egy 18 éves, érzelem világában már mindenképp felnőtt embernek kell a magán szféra.


természetesen az is igaz, hogy a családtagot nagyit vagy bárkit nem kizavarni kell, hanem meg kell vele beszélni, hogy szüksége van a a magánerületre, ha már a lakás lehetővé teszi és megkéri, hogy hagyja magára, mert szeretne egyedül lenni.


Esetleg jobb híján valami jó kis fiatalos zenét lehetne bekapcsolni, ami segít kitessékelni a nagyit, ha nem ért a szóból, hogy magánterületre mindenkinek szüksége van. Ha meg sokallja a zenét, akkor vonuljon a saját magán területére, ahonnan viszont az unokáját tessékelheti ki, vissza a saját szobájába ha akarja.

2017. jan. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
48%

Azért tolódik ki, mert a gyereknek a segge ki van nyalva otthon. Úgy nevelik őket mintha esőben vattacukrok lennének. Jaj kiskirálylánynak most privát zóna kell a család meg fagyoskodjon a másik szobában.


Még csak nem is arról van szó, hogy az egész napot ott tölti nála, hanem "van hogy bejön a szobába" szóval még csak nem is napi szinten. De ő meg csak simán elküldi mert őt ez zavarja. Nem azt írta, hogy megkérte, hogy menjen át máshova, mert most magányra van szüksége, hanem csak egyszerűen kidobta onnan, mert nem kell. Ami meg már egy nem szép dolog egy majdnem felnőtttől. Az ilyenek minek költöznének el? Anyuci apuci ugrik első szóra és meg a gyereknek áll feljebb.

2017. jan. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
77%

Bennem az merül föl kérdésként, hogy aki ennyire rugalmatlan 18 évesen és ennyire nem bírja ki egy szobában a szüleivel, az hogyan akar párkapcsolatot?

Majd a párja is zavarni fogja, ha csöndesen üldögél vele egy szobában?

2017. jan. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
8%

Nem azért tolódik ki. Frisd szakmával v. diplomával kerestél mostanában melót? Legyél fiatal, agilis, és legyen min 10 év szakmai tapasztalatod, stb. És mindezt minimálbérért, de ezt hagyjuk.

A szülőnek most az a dolga, hogy támogassa a gyerekét. Aztán az a gyerek önállósodik, egzisztenciát épít, és az idős, esetleg lerobbant szüleit támogatja. Ez a dolgok rendje. Az, hogy a szülővel esetleg nem jön ki jól, nincs közös téma, érdeklődés, az megint nem hír. Esetleg olyan a szülő vagy a gyerek. "A barátaidat megválogathatod, de a rokonokat hozzádb@$$zák amikor megszületsz", ez ennyire egyszerű. Sokszor mi se találjuk faterékkal a közös nevezőt, de ezt elengedjük idővel. Ezt dobta a gép. Elviseljük egymás baromságait, dr nem vagyunk állandóan egymás szájában. Ennyi a történet.

2017. jan. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
71%
Igen kerestem munkát, lakást, 22 éves vagyok. De amit egyesek megengednek maguknak az egyszerűen felháborító. Én nagyon szeretem a szüleimet és kölcsönösen segítünk egymásnak, ha szükség van rá. Soha nem lett volna bőr a pofámon ahhoz, hogy a családom bármelyik tagját kidobjam a szobából. Megkérni lehet, azzal semmi gond. De bennem gyerekként is tudatosult már annyi, hogy ők azok, akik keményen megdolgoznak a pénzért, mi gyerekként mindent csak a fenekünk alá kapunk és annyi dolgunk van, hogy iskolába járjunk. Követelni mindenki jól tud, de nyújtani valamit a másiknak? No azt már nem. A szülő addig jó, amíg megveszi az új telefont, ruháztat márkás cuccokkal, nyaralni visz, számítógépet vesz, bármit megad amit kiejtesz a szádon, de amikor rád kerül a sor, akkor ülsz a valagadon és felháborodsz, hogy mégis, hogy merészel a szülő bármit is kérni tőled cserébe.
2017. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!