Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondoltok erről a...

Ti mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

Szóval az lenne hogy az egyik családtagom van hogy bejön a szobába (ami az enyém lenne elvileg) lülni meg ilyenek, azért nem szeretne átmenni másik szobába hogy minél kevesebbet kelljen gázszámlát fizetni.

Én viszont elküldöm néha mert zavar. (18 leszek nemsoká)

Jogosan küldöm el vagy el kellene ezt néznem?



2017. jan. 17. 19:27
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
54%

Aztán amikor a kérdezőt dobja ki a szobából a balerinahercegnőtündérkirálykisasszony lánya (vagy Mr. Kihaénnemnagymenő fia, az mindegy), akkor hogy fog esni neki a dolog?

Nem is arról van szó, hogy feszt ott lebzsel, hanem néha bemegy! És magánszféra ide vagy oda, mégiscsak az ő háza, nem egy elkényeztetett taknyos kölyöké! Az ilyen kölykök vágják otthonba a szüleiket, mikor már nagyon láb alatt vannak.

2017. jan. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
26%

30-as, nem szédülsz még? Amilyen hülye vagy, tutira forogsz is...

Honnan tudod, hogy a kérdező mennyire segít be pl a háztartásba, ebbe abba otthon? Itt szimplán a privát szféráról van szó. Mindenkinek kell egy hely, ahova elvonulhat. Egy "gyereknek", vagy egy szüleivel lakó fiatalnak ez a szobája. És ha valaki lépten-nyomon csak úgy, ad-hoch jelleggel bemegy, akkor az minden, csak nem privát szféra. Már említettem, ha pár fokkal lejjebb csavarja a fűtést, ugyanott lesz gázszámlában, mint ha "lekapcsol" egy vagy két szobát. Privát szféra az jár, és pont. Kell a kikapcsolódáshoz, vagy akár a hatékony tanuláshoz. Ezen kár rugózni.

2017. jan. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
8%
Na a tekintély elvű nevelés hívei szépen lepontozgatnak. Tapsvihar és újongás, konzervatív majmok!
2017. jan. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
74%
Áruld már el, hogy hogy lesz ugyanannyi a gázszámla, ha 1 szobát fűtenek 22 fokra, vagy 2-t 17-re!
2017. jan. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
13%
Úgy te nagyokos, hogy minél mekegebb van, 1 fok emelkedéshez egyre több gázt használsz el. Nem egyenesen arányos. Ennyire egyszerű. 21 fokról 22-re füteni nagyobb gáztöbblet, mint 16-ról 17-re (ezek csak példák, de hidd el, így van) A többlet mértéke több tényezőn múlik, pl szigetelés állapota, minősége, lakás energetikai besorolása, külő hőmérséklet, stb. Pl autónál se a duplája a figyasztás, ha 70 helyett 140-el mész. Ahogy a fékút se a duplája (az pl kb négyzetesen arányos, tehát 140-ről kb 4x akkora a fékút, mint 70-ről). Frissítsd a fizika tudásodat, és utána vitatkozz.
2017. jan. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt felejted ki, hogy 17 fokra 2 (azaz kettő) szobát kellene fűteni.
2017. jan. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
13%
Azt a büdös... Ennyire nem lehet hülye senki.... Az egy példa volt feltételes módban. Ha nem látsz tovább az irrodnál, akkor maradj a 99%ban, aki gondolkodás nélkül "megeszi amit eléb@$znak" (ez is képletes volt). Ezért tart ott a társadalom, ahol tart... TAPSVIHAR!
2017. jan. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
75%

Arra rájöttem, hogy példa volt feltételes módban. Ezért próbálok rámutatni, hogy a valóságban semmivel nem jönnének ki olcsóbban.

Te meg szedjél nyugtatót, rádférne!

2017. jan. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm szépen a normális válaszokat! (gondolom tudja akire vonatkozik:DD)


Illetve... meglepő hogy mennyi gyökér ember van ezen az oldalon, honnan veszitek hogy el vagyok kényeztetve?!?

Emberek... ilyet ne írjatok mert tényleg erről nem is mondtam semmit:D

Az hogy bent van az a bizonyos ember, az néha már túl sok azért vetettem fel a témát most pár napja...

Van hogy folyamatosan be szeretne jönni kb. egész napra (de ez nyáron is előfordult) ezért untam meg kicsit.

Kisebb koromba fel sem tűnt, de mostanában már kezdett zavarni. Utána viszont szarúl éreztem magam, mert láttam hogy ez neki nem tetszett annyira, ezért kérdeztem meg!

De mégis azért zavart mostmár.

Ennyi :D

Az olyanok akik meg kiállhatatlan alaknak hívnak meg büdös kölöknek azokat nyugodt szívvel küldöm el melegebb éghajlatra.

Még egyszer köszönöm a normálisabb válaszokat!

2017. jan. 19. 19:10
 40/49 anonim ***** válasza:
28%

na kedves kérdező. én vagyok az a "gyökér barom" akit itt sorra lepontozgatnak (0%-os, vagy akörüli válaszok), remélem azért te hasznosnak találtál valamennyire. Nem foglalkozz a sok pöc$köszörűvel. Ha így állnak majd a gyerekükhöz, akkor pár év múlvan ők jönnek fel sírni a GYK-ra, hogy "Mit rontottam el? Miért nem enged közel magához a gyerekem?" stb jellegű kérdésekkel. Akkorra már cseszhetik, és magasról le lesznek sajnálva.

A megoldás az sajnos a te kezedben van, tehát sokat más nem tud tenni érted. Én azt mondom, hogy a legrövidebb út az mindig az egyenes, szépen mond meg az adott családtagnak, hogy legyen szíves letiplizni, mert igényled a személyes teret, de ígéred, hogy amint lehetőséged lesz rá az életben, te tiplizel, és nem "rontod tovább" ott a levegőt.

Ha te normálisan állsz az otthoni dolgokhoz, néha besegítesz, illetve a sulit se hanyagolod, akkor teljesen jogos az privát szféra iránti igényed. Ezt kerekperec meg kell mondani, és pont.

Az, hogy a sok befásult, konzervatív majom mit mond, azzal meg ne foglalkozz. Ezeket vasalózsinórral verték otthon, ha nem bólogattak a fater minden baromságára, és ez nyilván torzulást okozott a személyiségükben. Erről nem tehetnek, ez a régi rendszer elveinek (ami a hangoztatásokkal ellentétben közel se a jó út volt) számlájára írható. Bármiben fogadnék, hogy ha a lányom idősebb lesz, fényévekkel jobb viszonyban leszek vele, mint a mostani tinikkel, fiatalokkal a szüleik.

Van egy mondás, mi szerint "öreg fát már nem lehet átültetni", tehát lefordítva, aki hülye, az is marad, ezzel sajnos nincs mit tenni.

Én drukkolok, hogy meg tudd oldani a helyzetedet, csak áll ki magadért, és semmiképp se hunyászkodj meg, ne csak most, soha, semmilyen helyzetben, senkivel szembe sem. Ezt tapasztalatból mondom. Az meg, hogy valaki idősebb nálad, az semmi mást nem jelent, mint, hogy korábban született, semmivel nem jár neki több semmilyen téren. A szülőknek meg az a dolguk, hogy felneveljék a gyereküket, ez a természetes, ezt sose hányhatják a szemedre. Aztán, ahogy azt már írtam, ha megvan a saját életed, egzisztenciád, és az idős szüleid szorulnak a támogatásodra, neked akkor lesz kötelességed támogatni őket, mintegy viszonzás képpen. Ők akartak gyereket, innentől fogva nem kell ragozni, hogy ki van nyeregben. Én így állok a gyerekneveléshez. Dönthettem volna úgy is, hogy nem akarok gyereket, gumit húzok, stb, de én akartam gyereket, innentől kötelességem megadni neki mindent, beleértve a nyugodt körülményeket is.

Ne ragozzuk. Aki ésszel él az vágja amit mondok, aki meg hülye, arra fölösleges koptatni az ujjaimat.

Na sok sikert.

2017. jan. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!