Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedi a 11 éves...

Miért nem engedi a 11 éves gyerekem, hogy megnézzem a Skype üzeneteit?

Figyelt kérdés
Kijelentettem, hogy csak akkor lehet skypeja, hogyha megnézhetem az üzeneteit. Nagy nehezen beleegyezett.

2018. szept. 2. 20:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:
33%
Jujjj itt most hogy látszik, hogy a sok kis hulye beindult és pontozza le az értelmesebb válaszokat. Pedig való igaz, egy 11 éves gyereket egy felnőtt, egy pedofil, vagy egy rossz szándékú akárki akkor paliz be amikor csak akar.
2018. szept. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:
97%
Bele lehet nézni mondom,de onnantol majd kamu fiokot csinál anyucinak.. Én is hazudoztam,ajtom se volt minden kikutattak,nem lehettek barátaim mert az haszontalan,nekik se volt senki persze ,mert mindenki utálta őket az egész család csak erről szolt a gyülöletről, a fürdőbe is bejöttek,főleg apám bámulni.. A bugyijaimban 12 13 évesen kotorászott h van e váladék mert akkor fiuztam,anyámmal is ezt csinálta de anyám azt mondta ez normális,ha vmi volt én voltam a k.. Ha megjött akkor is kaptam érte,le lettem k zva h merészelek nő lenni,mintha én tehetnék a ciklosomrol.. Beteg család voltunk. No comment.. 18 felett is hazudoztam,titkoltam a nőiseggem,mert kiskori erőszak is ért,otthon családtagtol amiért én kaptam ugy szint.. Ellenzett diák meloval baráti dolgokkal tanári segitséggel összegyujtottem kis pénzt amit Barátnőm édesanyja és osztály főnőkőm őrzőtt különben ellopták volna, mikor a kezdő pénz meglett jo kis összeg volt az anno, osszepakoltam ami kelett,eljött egy két jo barát,kocsi,a szomszádoknak bekamuztunk vmit h ne telozzanak a szülőknek senkinek és uccu neki.. Szo nékül eljöttem,kerestettek sokáig,eltünt listán is fent voltam,de nem járultam hozzá h kiadják az adataim,es mázlira elmultam akkor már 18,nem eltüntem,elegem lett,és léptem,inkább ,mint pszihiátrián végezni v vagdosni magam hidrol leugrani,az összes ilyen eset háttere otthoni helyzetre utal.. Azota kulfoldon élek sose megyek haza a felnőtt unokáikrol se tudnak és nem is fognak,külföldi lett a nevem is férjem révén anno.. Ha véletlenül rám találnak van amit kierőszakolni se lehet.. A bizalom kb 9 évesen elveszett a reszemről és az egyetlen érzes az undor irányukba,és még most is sok év mulva is csak leköpném őket..
2018. szept. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is van 11 éves gyerekem. Megbeszéltük, hogy akkor lehet telefonja, skype-ja, whatsapp-ja stb ha tudom a telefon kódot és belenézhetek. Ha ezt nem fogadja el, akkor nincs. Azt is elmondzam neki, hogy nem a barátnőivel való csevegésre vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy nem kereste-e meg egy beteg felnőtt.

Nagyon ritkán nézem meg, csak annyit, hogy kikkel beszélget, illetve a hangnem megfelelő-e, mert nem akkor akarok tudni egy internetes zaklatásról, amikor már depresszióba esett.

Egyelőre működik. Van magánélete, de jó eséllyel észrevesszük, ha valami baj van.

Az ellenőrzést meg nem úgy kell elképzelni, hogy naponta bújom a telefonját és olvasom a beszélgetéseit.

2018. szept. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 anonim ***** válasza:
Bár maga a kezdeményezés, hogy oda akarsz figyelni arra hogy mi történik vele a világhálón jó, de nem csoda, hogy nem akarja, hogy anyuci/apuci lássa, hogy miket írogat másoknak. Ahelyett, hogy így akarnád korlátozni, inkább meg kéne beszélnetek, hogy 1) miért szeretnéd tudni miket írogat 2)mi az amiről be kell számolni, és mi az amiről nem 3) mi az amiket nem szabad a neten csinálni (pl. ismeretlen embernek adatokat kiadni, találkozót beszélni meg vele stb).
2018. szept. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:
20%

Egy 11 éves gyerek mit keres az interneten? Minek neki tablet, telefon? Tejóég.

Még szép, hogy utánanézhetsz kivel és mit beszél, te vagy az anyja, ennyi idősen nem kérdés. Olyan pedig nincs, hogy valamit nem enged... Tessék a sarkadra állni, nagyon elkényeztetted ezt a gyereket. Nem kell liberálisan gyereket nevelni, semmi jó nem származik belőle.

2018. szept. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:
96%

#75 te valahol nagyon elmaradtál...

12 évesen már neteztem, igaz csigalassúsággal töltött be minden, de sok jót köszönhetek a netnek, közösséget, új hobbikat stb.

És ez nem ma volt, hanem 15 éve.

A 11 éves gyerekek már az okotelefon generációja. Teljesen normális hogy neteznek, de keretek közé kell szorítani.

2018. szept. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:
5%
Igen, netezni keretek között lehet, ez kimaradt első felindulásomban :D De okostelefon és tablet akkor is túlzás ennyi idősen.
2018. szept. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ezt mindenki maga dönti el. Azért egy telefon nem csak netezésre jó. A tablet szerintem az okostelefonok korában tök felesleges szerkezet. De még mindig olcsóbb mint egy laptop, és tudja azon a youtubereket nézni. Mindenkinek megvoltak a luxuscikkek gyermekkorában, nálunk a robotmacska meg a nintendo volt, később már a playstation. Van akinek megvették akkor a szülei, van akinek nem.
2018. szept. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne a beszélgetéseit nézd át, hagyj neki teret, inkább azt sujkold belé, hogy ha valaki meztelen képeket akar róla, akkorne küldjön, arról szóljon egyből. Nem kontrollálni kell a mai gyerekeket, hanem leülni velük és mint 1 felvilágosítást kell adni, hogy mik a netezés veszélyei.

1. Nincs pucér kép

2. Nem adunk pénzt 1 olyannak akit nem is ismerünk személyesen

3. Ha valaki idegennel találkozni akar, azt beszélje meg veled

Stb.


Jelenleg úgy érzi a lurkó, hogy te tök hülyének nézed és egyre jobban el fog zárkózni előled. Éreztesd vele, hogy megbízol benne és akkor majd megnyílik neled magától.

2018. szept. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 anonim ***** válasza:
100%

#73

Szerinted nem tudja törölni azokat a beszélgetéseket, amiket nem akar hogy láss?

Ha "nem engednéd", hogy legyenek ilyen accountjai, gondolod hogy nem kérné kölcsön az osztálytársa telefonját, és nyomatná arról a tudtod nélkül? :)


Érdekes, engem anyám nem tiltott, hanem nevelt, megértettem én magam, hogy miért nem szabad idegenekkel bratyizni online, sose kellett belekotornia a dolgaimba a szüleimnek, mégse lett ebből soha bajom.

2018. szept. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!