Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék bármit is...

Hogyan tudnék bármit is segíteni, hogy kevesebb abortusz legyen?

Figyelt kérdés
Hihetetlen rossz érzéseim vannak ezzel kapcsolatban, és úgy érzem, hogy az én felelősségem is, és segíteni szeretnék. Tudtok valamilyen szervezetet, vagy valamilyen programot, ahová csatlakozhatnék?
2011. dec. 4. 17:56
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
93%
és szerinted jobb ezeknek a gyerekeknek, mert legalább élnek? szerintem meg anyukának még fogamzásgátlóra sem volt pénze, és megszülte, mert mi mást is tehetett volna...
2011. dec. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 A kérdező kommentje:
Nem jobb a gyereknek, de nem ölheted meg akkor sem. Amúgy meg a hajléktalanszállót tényleg nem tudom milyen, iszonyatos lehet, de abortuszközeli élményem volt. Én tudom, hogy nekem az rosszabb lenne, mert a lelkiismeretem nem hagyna élni, nem a lopkodós ember.
2011. dec. 4. 19:03
 23/70 anonim ***** válasza:
92%
tudod ezzel az a baj, hogy a te nézetedet nem kényszerítheted másra, csak azt teheted, hogy te nem veteted el a saját babádat.
2011. dec. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagyok egy gonosz ember, de annyira kívánom neked, hogy egy totál lehetetlen helyzetben legyél terhes. Könnyű ítélkezni annak, aki emberi körülmények között él.
2011. dec. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
94%

ma 18:56 vagyok


Látom nem fogtad fel amit írtam..A lopkodás az a kisebb rossz volt,bár amikor csak annyi vagyonod van ami egy bőröndben elfér,amikor az egész életed ott van a dobozban akkor a lopás is padlóra tud küldeni..De nem ez a legnagyobb gond a hajléktalan szállóban.Hanem az,hogy semmit nem ér az életed.Hogy élnek ott olyan emberek akiknek már régen nincs értelmes felfogóképességük a rossz miatt.Aki simán átvágja a torkodat,mert csak az jut el a tudatáig,hogy rosszabb helyzetbe nem kerül,sőt jobb helyre megy,mert a börtönben mindig meleg van..

Amikor mész a közös fürdőbe az ott élő szerencsétlen nőkkel,és gondolod,hogy ugyanabban a siralmas életben vagyunk így akarva megértjük a másikat,és egy alkoholista nő a fürdőben neked megy,hogy te fiatal vagy,és menj kurvulj a parancsára..Nemet mondtam,kiverték két fogamat.

Amikor odajön egy hajléktalan férfi vigyorogva,és mondogatja neked,hogy mi mindent tudna veled kezdeni,és ő megmutatja milyen az élet,ha elzavarod,ha kiabálsz vele,a cigit simán a karodon elnyomja..A többiek csak röhögnek,a szociális munkás érdekes akkor hirtelen a föld nyeli el..

Szóval inkább élek azzal a tudattal hogy elvetettem egy gyereket mint azzal,hogy a torkomat elvágják vagy olyasmire kényszerítsenek amit nem akarok megtenni..

2011. dec. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 A kérdező kommentje:
Ok, látom te se nagyon értetted. Nem pont épp egy ilyen helyre gondoltam, hanem arra, hogy legjobb tudásom szerint és minden erőmmel igyekszem a legjobbat nyújtani neki. (azt gondoltam, hogy valamivel normálisabbak a körülmények ott, bocsánat)
2011. dec. 4. 19:20
 27/70 anonim ***** válasza:
95%

Tudod kérdező,amíg nem voltál ilyen helyzetben,addig neked is jogosan mondják,hogy te meg azt nem értheted,hogy nem mindig van más megoldás.

És igen,teherbe lehet esni védekezés mellett,lehet SÚLYOS beteg a magzat,cska egy példát emlitsek az ismerőseim közül,születhet úgy valaki,hogy nem tud,cska szondán keresztül enni,vak,mozgásképtelen.Súlyos testi és szellemi fogyatékkal élő,azt se tudja magáról ,hogy létezik.És tönkre tette ,bármilyen rondán hangzik,a szülei és a másik két tetsvére életét.Semmivel nem lett volna rosszabb neki,ha embrió vagy magzat korában megkimélik őt ,és a családját is ettől.

Az a baj,hogy aki azt mondja,hogy a világ fekete és fehér,és ennyire elvakult,mondhatni már fanatikus abortusz ellenző,az nem akarja megérteni az észérveket. Irtak neked egy csomó olyan élethelyzetet,ami bárkivel megtörténhet,nem csak a filmekben van,te meg csak azt tudod hajtogatni,hogy van más megoldás,de egyet sem mondtál eddig a hajléktalanszállón kivül,ami egy naív ötlet volt,és csak azt bizonyitottad vele,hogy fogalmad sincsen milyen ez a világ,vagy miről beszélsz.

Az rendjén való,hogy az abortuszt mint "véádekezést" ,és a felelőtlen szexuális életet elitéli valaki,én is igy vagyok vele.De amig nem ismered valakinek a történetét,addig ne akarj itélkezni,és igazságos mátyást játszani,hogy te majd jól megmutatod az "édesanyáknak",hogy savazzák szét a magzatot..ahhoz képest,hogy szociális munkát akarsz végezni,érdekes dolgokat irsz.Tudod hány embernek gázoltál ezzel a lelkébe,és tépsz fel sebeket ilyen rosszindulatú,okoskodó megjegyzésekkel?Én sokáig végeztem szociális munkát,és ezzel a hozzáállással TELJESEN alkalmatlan vagy erre.Ez nem segítség.Az embereket nem megnevelni kell,ráadásul azért,mert te tudatlan vagy mint a tök,hanem segiteni nekik ha ilyen területen akarsz dolgozni.Támogatni azokat,akik nehéz helyzetben vannak,és a legjobb megoldást megtalálni számukra,segiteni feldolgozni pszichésen és fizikálisan is a bajaikat.

Mélységesen szégyellem,hogy így hígul fel ez a szakma,ilyen empátia nélküli és ostoba emberekkel.

2011. dec. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
87%

ma 19:38

Ott a pont..

2011. dec. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
91%

Az az igazság, hogy semmi közöd a másik ember életéhez. Ha neked olyan sivár és üres az életed, hogy más nők méhében kutakodsz, és valahogy az ő terhességük a te felelősséged... elég beképzeltnek kell lenni, hogy azt hidd, ehhez neked bármi közöd is van.


Az, hogy másokat gyerekvállalásra kötelezel, ugyanolyan, mintha valaki amellett kampányolna, hogy elég ennyi ember, ezentúl tilos szaporodni.

2011. dec. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
89%

Te ritka nagy bunkó vagy kérdező. Remélem soha nem lesz belőled szociális munkás. Én is abortáltam, mert erőszakból lettem terhes. És bár el tudtam volna tartani, nem akartam felnevelni egy gusztustalan állat rámerőszakolt porontyát. Elvetettem. És bár a gyerek nem tehetett róla, de nem bírtam volna kihordani. Már a tudatba is majdnem belebolondultam......

Kívánom neked ezt a helyzetet, és még sok hasonlót. Majd akkor megtudnád, hogy van, amikor igenis el kell kapartatni azt a gyereket.

2011. dec. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!