Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék bármit is...

Hogyan tudnék bármit is segíteni, hogy kevesebb abortusz legyen?

Figyelt kérdés
Hihetetlen rossz érzéseim vannak ezzel kapcsolatban, és úgy érzem, hogy az én felelősségem is, és segíteni szeretnék. Tudtok valamilyen szervezetet, vagy valamilyen programot, ahová csatlakozhatnék?
2011. dec. 4. 17:56
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
A kérdezőből nem lesz szociális munkás... gyógypedagógusnak tanul.
2011. dec. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
Ha csatlakozni akar valamilyen segély szervezethez akkor szociális munkát fog végezni,teljesen mindegy mit tanul vagy mit csinál még e mellett..
2011. dec. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 A kérdező kommentje:
Kicsit eltértetek a kérdéstől. Nem kértem senkit, hogy lenézze a nézeteim. Ezt már megkaptam párszor, bunkó vagyok, mert minden körülmény ellenére ellenzem az abortuszt. De higgyétek el, hogy ha itt nem is, sok-sok ember van ezzel így, mint én.
2011. dec. 4. 20:28
 34/70 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell bizonygatnod, hogy sok beképzelt, lenéző, minden lében kanál paraszt van még, tisztában vagyunk ezzel.
2011. dec. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: valószínűleg sok ember van, aki egyetért Veled, mint ahogyan olyan is, aki nem.

A lényeg: professzionális segítő tevékenységet akkor tudsz végezni, ha nem erőlteted rá a kliensre/ügyfélre (vagy hívja, aki ahogy akarja) a saját akaratod, hanem felvázolod számára a lehetőségeket, és támogatod abban, ahogyan ő dönt.

2011. dec. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
100%

Hamis felelősségérzeted és hamis bűntudatos van olyannal dologgal kapcsolatban, ami nem a te dolgod.


Volt abortuszod? Valaki bántott téged? Szóval, tettel, ami miatt ennyire abortusz-ellenes vagy? Bigottan vallásos neveltetésű családban kényszerültél felnőni?


Miért akarsz hamis bűntudat és hamis felelősségérzet "segítés" címén mások felett kontrollt és agressziót gyakorolni? SEMMI közöd ahhoz, neked sem, másnak sem, hogy ki miért végeztet/végez abortuszt, hogy hány abortusz van a világon!


Mielőtt hatalmas baromságot csinálsz és belemászol egy idióta szervezetbe, teljes mellszélességgel és meggyőződéssel hamis és rossz célokat szolgálni, javaslom, hogy olvasd el John Irving Árvák hercege c. könyvét. Ne csak a filmet nézd meg - de az se piskóta és egyébként remekmű! -, hanem olvasd el a könyvet!


Jót tenne, azt gondolom.

2011. dec. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 A kérdező kommentje:
Nagyon félreértettetek. Szó nincs arról, hogy bárkire bármit rá szeretnék erőltetni. Aki tudja mi mellett döntött, akkor azt elfogadom. (elmondtam a véleményem, hogy ÉN mit tennék, de ez az én álláspontom.)Én KIZÁRÓLAG azoknak szeretném felnyitni a szemét, akiknek fogalmuk sincs, hogy miről is van szó, így nem dönthetnek felelősen. Ott volt pl. a nőgyógyásznál egy fiatal lány, a barátnőjével beszélgetett, kiderült, hogy terhes, és fogalma nem volt semmiről. Olyan kérdéseket tett fel a barátnőjének, hogy csak néztem. És ha ő az abortusz mellett dönt, tudom, hogy nem azért teszi, mert tudja mit tesz, hanem mert kb (sarkítok) hallotta, hogy van ilyen "lehetőség". És sajnos egyre többen csak megvonják a vállukat.
2011. dec. 4. 20:47
 38/70 anonim ***** válasza:
82%

Te tulajdonképpen nem is segíteni akarsz ezek szerint,hanem csak unatkozol és jó lenne másokat befolyásolni,ráerőltetni másokra a te véleményed.Jól írta az egyik hozzászoló,nincs neked saját életed? Azzal nem leszel több,hogy mások erkölcsi nézeteit szidalmazod,meg "majd ki ha nem én,móresre tanitom őket" hozzáállással csatlakozol valahova.

Érdekes egyébként,én írtam neked a legutóbbi hosszú hozzászólást,nem reagáltál semmi érdemlegeset,se az én ,se a többi válaszoló hozzászólására.Lehet,hogy te is tudod ,hogy ez nem segítség,hanem inkább még egy rugás a fekvő emberekbe.. szállj kicsit magadba.

2011. dec. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:

Kérdező, ebben egyetértek Veled.

A tájékoztatás roppant fontos. Akár prevenciós céllal (itt jöhet a filmvetítés, az abortusz menetének ismertetése stb.), akár akkor, amikor már "helyzet van" (itt már tényleges lehetőségek, mit lehet tenni, ki miben segít, milyen lehetőségek vannak stb.)

2011. dec. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Imádom a gyerekeket, minden vágyam, hogy egyszer anya legyek és megajándékozzam életem szerelmét egy kis babával, vagy akár többel is.

Viszont, most 19 éves vagyok. Gyógyszert szedek, tehát védekezem. Végzettségem nincs, iskolába járok, kollégiumban lakom, otthon van másfél szobánk, nincs jövedelmem, alkalmi diákmunkáim vannak, amiből kb. hónapról hónapra meg tudok élni és a szüleimnek még így is segíteniük kell. A párom szintén tanul, nincs végzettsége, a suli mellett csak néha tud munkát vállalni. A kollégium az állandó lakhelye, az édesanyja albérletben lakik egy egy szobás lakásban. Szerinted, ha terhes lennék megtartanám most a gyereket? Nem!!! Hova tenném? Miből vennék neki ruhákat, pelenkát, kis ágyat? A 14ezer forintos ösztöndíjamból?

Vagy esetleg beteg lenne, mert kétszer is úgy estem el, hogy megnyomódhatott a méhem/petefészkem.... vagy mert gyógyszer mellett született, vagy mert a páromnak is vannak különböző gondjai ilyen téren? Hova tenném a beteg gyerekemet a kollégiumban, ha nekem nehéz egyedül megélni?

És attól, hogy te mutogatnád nekem a videóidat, amin ráadásul nem is pár hetes kis izék vannak, hanem majdnem kifejlett gyerekek, attól nekem még ugyanúgy nem lenne pénzem felnevelni.. Vagy megszüljem és járassam rongyokba, aludjon az asztalon egyen szemetet, amit a kukából túrtam ki ???

Annyira gyökér vagy istenem....

Nem értek hozzá, de remélem a szociális munkásoknál van valamilyen értelmi/akármilyen szűrő, nehogy minden jött ment gyökér szociális munkás lehessen és nehezítse az amúgy is szerencsétlen emberek életét.

Tudod, ha ilyen helyzetbe kerülnék, sokkal jobban örülnék neki, ha az adott szocmunkással el tudnék beszélgetni, megnyugtatna, hogy nem követtem el bűnt, nem leszek rossz ember, stb, stb.

Jobban járt volna az emberiség, ha anyád téged is elvetet....Egy hülyével kevesebb lenne a világon. Annyira gyűlölöm az olyan embereket, akik azt hiszik, hogy csak az ő igazuk létezik a világon, és aki máshogy gondolkodik az már idióta barom...

2011. dec. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!