Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék bármit is...

Hogyan tudnék bármit is segíteni, hogy kevesebb abortusz legyen?

Figyelt kérdés
Hihetetlen rossz érzéseim vannak ezzel kapcsolatban, és úgy érzem, hogy az én felelősségem is, és segíteni szeretnék. Tudtok valamilyen szervezetet, vagy valamilyen programot, ahová csatlakozhatnék?
2011. dec. 4. 17:56
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:

;Đ Ennyi a válaszom rád. Remélem a gyereked majd utálni fog, amiért nyomorban neveled.

Ja bocs. A KÖLYKÖD, ahogy te írtad az első kommentedben. :)

2011. dec. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 A kérdező kommentje:
Törlöm is a kérdést, mert nem szeretném ezt a sok borzalmat olvasni. Pár megmozdulás nevére számítottam, ehelyett le lettem bunkózva, mert nem tartom helyesnek az abortuszt. Teljes jóindulattal mondom, higgyétek el, vannak emberek, akik tudták, hogy esetleg fogyatékkal fog születni a gyerek, és mégis bevállalták, mert nem olyan egyszerű a dolog, hogy elkapartatom, és minden megvan oldva. A gyerek áldás, és nem tartom normálisnak, hogy mindenki azt csinál vele amit akar. De ez az én véleményem. Én jó szándékkal tettem fel a kérdést, senkit nem akartam megbántani, nem akartam ítélkezni, mert főleg a tudatlan, vagy inkább informálatlan fiataloknak szeretettem volna segíteni. Sajnos úgy érzem, hogy népszerűbb lettem volna, ha abortuszreklámról érdeklődtem volna. Jó éjt mindenkinek
2011. dec. 4. 22:50
 63/70 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem arról van szó, hogy abortuszra járni helyes, és követendő dolog. Csupán arról, hogy egy nőnek legyen egy lehetősége megszakíttatni a nem kívánt terhességét. Ha ő úgy látja a saját helyzetét, hogy nem tudna felnevelni egy, vagy még egy gyerekeket, akkor mi jogon mondhatná bárki is azt, hogy: De igen, meg tudod oldani. ??? Vagy ha közben valami probléma merült fel, amit a kismama nem tud, vagy akar felvállalni, akkor is legyen lehetősége. Hiszen egy normális anya nem dobja el a már megszületett kisbabáját. A férfiaknak viszonylag könnyű. Gondolj bele hány férj és apa veszi a kabátját, és kisétál a családja életéből, mikor kiderül, hogy a már meglévő, azaz megszületett gyermek súlyos beteg. Rákos, vagy Dawn kóros, vagy szellemileg visszamaradott. Lehet, sőt biztos, hogy ha előre tudják, akkor nem születik meg a baba. És úgy neki is jobb, mint egy szenvedéssel teli élet. Vagy az örök bűntudat, ha fel tudja fogni, hogy mennyire tönkretette akaratán kívül a szülei, és ha vannak a testvérei életét. Gondolj bele. Valóban ezt kívánod a gyerekeknek? Vagy a nyomort? Vagy a gyűlöletet az anyuka részéről, mert erőszakban fogant?


Ha nem baj, elmesélem egy ismerősöm abortuszának a történetét.


4 éve volt együtt a párjával, 3 éve együtt is éltek. Saját albiban, szóval a szülőkre sem voltak szorulva. Házasságot tervezték már, így megbeszélték, hogy ha szeretne, jöjjön a baba. Abbahagyta a lány a gyógyszert, még 3 hónapig gumival védekeztek. Aztán azzal sem, így a lány hamarosan teherbe esett.A fiú erre rögtön kijelentette, hogy ez nem az ő gyereke, összecsomagolt, és hazaköltözött az anyjáékhoz. Szerencsétlen lány ment a dokihoz, és elvetette. Sietett, mert majdnem kifutott a 12 hétből. Tudta, hogy apa nélkül nem akarja a gyereket, és nem is tudja felnevelni, mert az ő fizetése ugye kiesik, gyedből, gyesből nem lehet. Ilyen helyzetben nem lehet.


Szerintem itt is érthető volt az abortusz. Nem tudta, nem akarta a kismama felvállalni a gyermeket egyedül.

2011. dec. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem tartja helyesnek az abortuszt, még az sem aki át esett rajta, de sajnos szükség van rá.

De jó is lenne ha nem lenne rá szükség.

De ezt igazán csak az érti meg aki testközelbe került vele.

Tudod hogy az amit te akarsz kb milyen.

Nem szeretem az autókat, károsítják a környezetet stb.Tüntessünk hát az autók ellen, majd szüntessék be az összes autót.Megtörténi, egyszer csak a gyerekem rosszúl lesz, de a legközelebbi orvos 20km-re van tőlünk, mire lovas kocsival odaérünk, a gyerek meghalt.Én akartam, autóval 5 perc alatt ott lettem volna és a gyerek még mindig él.

Tudod te mit hallanál minden áldott nap a híradóba ha megszűnne az abortusz?

-"Konténerben találták az újszülött csecsemőt"

-"Fejszével vágta agyon az újszülötett"

-"Még élt amikor a betonkeverőbe dobták az újszülötett."

stb.stb. stb Idővel fel sem tűnne hogy ilyen hírt hallasz.


Segíteni szeretnél?Ezzel nem segítesz.Ha olyan szakmát választasz ami ezzel kapcsolatos, pl. családsegítő akkor nagyon sok nőt lebeszélhetnél az abortuszról.Csak tudod gondold meg hogy annak a gyereknek megmented-e az életét vagy tönkre teszed?

2011. dec. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:

"Törlöm is a kérdést, mert nem szeretném ezt a sok borzalmat olvasni."


Ne töröld! Csak azért, mert vannak a válaszokban olyan érvek, amelyekkel nem tudsz szembeszállni?


Miért nem szeretnéd ezeket "a borzalmakat" olvasni? Ez a sok borzalom az embertársaid nagy részének az élete. Nem tetszik?


Eszembe jutott közben valami. Miért nem csinálsz egy árvaházat és neveled fel Te a nem kívánt babákat?


Szerintem már 5 gyerek szimultán nevelése után megváltozna az abortuszgyűlöleted... és hidd el nekem, ha ezt megcsinálnád nem öt gyereket kapnál, hanem lényegesen többet.

2011. dec. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:

Kérdező,a tudatlanokon úgy lehet segíteni ,ha te magad nem vagy az.És hát..

Jobb is ha törlöd,ne járasd le tovább magad.

2011. dec. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
100%

Én elhiszem neked hogy jó indulat van benned.Én elhiszem hogy segíteni szeretnél másokon.Ez nagyon jó..Csak valahogy nem jól álltál hozzá.Írod hogy a tudatlan tiniken segítettél volna akik azt se tudják mivel jár egy abortusz.Igen,biztos vannak ilyen fiatalok.Azzal nem is lenne probléma ha úgy segítenél a fiatalokon hogy elmondod mivel jár,és mit történik a testünkkel-lelkünkkel.De ahogy olvasgatok itt,úgy vettem észre hogy te is bizonyos dolgokban ugyanolyan tudatlan vagy.Írtad egyszer hogy te annyira ellenzed az abortuszt (amivel szintén nincs semmi baj) hogy inkább hajléktalan szállóba is mennél gyerekkel.Egy író elmondta hogy milyen élet van ott.Gondolom a felét sem mesélte el,és a hátunkon futkározna a hideg ha tudnánk a többi részletet.

Írod hogy ismersz olyanokat akik tudták hogy a gyermekük beteg lesz mégis vállalták,mert a gyermek áldás..Mondtál egy dolgot amiben szintén fogalmad sincs,csak hallottad vagy láttad mások eseténél..De nem élsz benne,így el se tudod képzelni mivel jár.

Én tudom.Egyszer régen leírtam hogy élek én a fiammal aki súlyos szellemi fogyatékos. Leírtam régebben hogy 39 évesen 60 évesnek érzem magam,mert az élet keményen megtört engem..Tudod én ha akkor tudtam volna hogy a fiam ilyen lesz egy percet sem gondolkodtam volna és elvetetettem volna.Lehet hogy kegyetlenség kimondani,és bár imádom a fiamat de az ő élete nem élet,és nem áldás..Csak egy élő vegetáció..Mostanában megfordul a fejemben hogy mi lesz vele ha meghalok..és rájöttem..Ha már nem leszek egy eldugott intézetben lesz ahol ha szerencsés lesz etetni fogják..Majd elkap egy betegséget mert rossz környezetben él,és követni fog engem.

Még szenvedni sem fog,mert ez sem képes felfogni...

Tudod kérdező hogy segíthetnél a legjobban???Elmondom neked..

Járd az iskolákat ahol már 14 éves kortól járnak a lányok,és egy osztályfőnöki óra keretében próbáld meg elmondani nekik,hogy mi is az az abortusz.Hogy miképpen lehet jól védekezni nemcsak a terhesség de különböző betegség ellen is.Elmondhatnád nekik,hogyha mégis lenne olyan lány aki terhes lesz véletlenül,és fél a szülőknek elmondani,akkor is kérjenek segítséget..Járd az országot és juss el minden iskolába minden olyan helyre ahol tudsz a fiatalokkal beszélni..

De előtte nem árt tanulmányokat folytatni hogy a fiatalok ne tartsanak tudatlannak téged,ha esetleg kérdéseik vannak.Beszélgess olyan emberekkel akik átestek az abortuszon,hogy tud nem mindenki volt tudatlan,és sok embernek nem volt más választása.Beszélj olyan emberekkel akik kemény életet élnek(pl: hajléktalanszállóban élő hölgy esete)vagy olyanokkal akiknek szintén siralmas,emberpróbáló életük van..és beszélj olyanokkal is akiknek beteg gyermekük van..Tudj meg minél több információt,mert ezekre szükséged lesz hogy ne legyél elfogult másokkal szemben.Hogyha olyan fiatallal találkozol aki nyomorúságos környezetben él,akkor el tud neki mondani a feltételezett jövőjét..Akár össze is hozhatod olyan tapasztalt emberekkel akik megjárták már a hadak útját..

Még egyszer:Nem az a gond hogy ellenzed az abortuszt,hanem az hogy az egészhez nem áll jól hozzá..

üdvözletem

2011. dec. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim válasza:
100%
Én óvszer és tabletta mellett estem teherbe, és nem áll szándékomban megtartani.. Nem véletlenül védekezünk. Kérdezőnek.. erre ott van az a személy, akivel el kell beszélgetni abortusz előtt, családvédelmis. Menj oda dolgozni.
2011. dec. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
Ne menjen a kérdező olyan helyre dolgozni... Még a szerencsétlen lányok megölik magukat, ha ez beszélget velük.
2011. dec. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim válasza:
Én a kérdezőtől kérdezném. Akkor is megtartaná a babát, ha van itthon egy gyönyörű 6 hónapos babája, és a szülésnél bekövetkezett komplikáció a szülés az életébe kerülhet? És ezzel az egész családja életébe???
2011. dec. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!