Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvostól való félelem?

Fogorvostól való félelem?

Figyelt kérdés

Szóval hol is kezdjem...elősször is nagyon nagyon félek a fogorvostól, nem úgy mint mások hogy félnek egy kicsit hanem én tényleg félek, ha egy fogászat közelébe megyek már a hideg kiráz viszont a fogaim nagyon rosszak és szeretnék ezen segíteni valahogy, valaki leírná a tapasztalatait? melyik része fáj a dolognak, melyik nem, és ha lehet linkeljetek egy olyan oldalt ahol találok olyan fogorvast ami tényleg nem fáj (saját tapasztalataitok szerint) az nem igazán számít hogy hol van a fogászat. Előre is köszi.

17/f



2016. máj. 26. 10:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 21 éves lány vagyok, nagyon sokáig én is féltem a fogorvostól és elég rosszak voltak a fogaim nekem is. Aztán egyszer elkezdett fájni az egyik rossz fogam, életem legrosszabb pár napja volt, sírtam a fájdalomtól és semmilyen fájdalomcsillapító nem hatott. Akkor úgy voltam vele azt csinál velem a fogorvos, amit csak akar. Kaptam időpontot, remegtem, annyira féltem, mert egyszer érzéstelenítő nélkül húzták a fogam gyerekkoromban és nagyon fájt, innen maradt a rossz élmény. Találtam egy doktornőt, egy tündér! :-) Korábban mindig jött velem valaki, most már tök egyedül járok hozzá. Nagyon kedves, türelmes, tényleg emberként bánik veled, abszolút megbízható, nagyon megkedveltem.

Ja a beavatkozások. Voltam gyökérkezelve, semmit nem éreztem, pedig be volt gyulladva! Volt sima tömésem is, elől is, meg hátul is és komolyan még a szuri sem fájt, pedig azt mondják elől szokott picit fájni, de meg sem éreztem! :-) Sajnos volt már begyulladt gyökérkezelt fogam is, azt viszont húzni kellett, de pik-pak pár perc alatt végzett a doktornő, semmit nem éreztem! :)

Ne hanyagold el te sem, mert minél tovább húzod-halasztod, annál rosszabb lesz. :( Rájöttem, nem is igazán a fájdalomtól fél az ember, mert nem fáj tényleg, hanem a tudat gondolom. Ne félj, hidd el, az sokkal rosszabb, amikor elkezd fájni egy fog és ezt tapasztalatból mondom! Hol laksz?


21L

2016. máj. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szia! nagyon szépen köszönöm hogy írtál, tényleg. És nekem nem is kell beszélni a fájdalomról mert kb. egy almát nem tudok megenni, vagy egy egyszerű édességet. És szlovakiai vagyok, pont Magyarorszag mellett lakom és nem gond, bárhova elmegyek ha nem fáj, szó szerint bárhova.
2016. máj. 26. 10:53
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérj érzéstelenítőt, ha lehet és akkor kb semmi sem fáj. Én még fogkőeltávolításhoz is kérem, mert kicsit alacsony e téren az ingerküszöböm. Valószínű a "kiváló" gyermekfogászat emléke miatt is.

Egyébként minél tovább húzod halasztod, annál rosszabb. Gondolom 30 évesen nem szeretnél protkót :)

2016. máj. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolonak: nem, nem hiszem hogy szeretnék protkót :D csak sokan mondják hogy fáj meg minden (saját bőrömön még nem is tapasztaltam, szóval nem is tudom miét félek) csak tényleg félek a fogorvostól :D
2016. máj. 26. 11:02
 5/14 anonim ***** válasza:

Mindenki fél a fogorvostól, meg úgy általában minden beavatkozástól. De főleg a fogorvostól. Tény, hogy a fogak és az íny kivételesen érzékenyek, de ha baj van, mindenképp el kell menni.

Én sajnos a környéken még nem találtam igazán figyelmes és kíméletes dokit, de remélem neked sikerül. :D Aki jó, az rendesen érzéstelenít, odafigyel rád, gyorsan dolgozik (de nem kapkod), és mindig a legjobb megoldásra törekszik.

2016. máj. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
hát igen, már írtam pár oldalnak, de elhatároztam hogy mindenképp megyek, 17 éves vagyok és a fogaim borzalmasak szerintem 1-2 év és fogaim sem maradnak szóval bármennyire és félek, mindenképp el kell mennem.
2016. máj. 26. 11:11
 7/14 anonim válasza:
Komàromi vagy kèrdezō?
2016. máj. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem, de ahogy említettem az nem okoz gondot ahol van a fogorvos/fogászat.
2016. máj. 26. 11:22
 9/14 anonim válasza:
Irtam privit :)
2016. máj. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Megkaptam, vissza is írtam:)
2016. máj. 26. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!