Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvostól való félelem?

Fogorvostól való félelem?

Figyelt kérdés

Szóval hol is kezdjem...elősször is nagyon nagyon félek a fogorvostól, nem úgy mint mások hogy félnek egy kicsit hanem én tényleg félek, ha egy fogászat közelébe megyek már a hideg kiráz viszont a fogaim nagyon rosszak és szeretnék ezen segíteni valahogy, valaki leírná a tapasztalatait? melyik része fáj a dolognak, melyik nem, és ha lehet linkeljetek egy olyan oldalt ahol találok olyan fogorvast ami tényleg nem fáj (saját tapasztalataitok szerint) az nem igazán számít hogy hol van a fogászat. Előre is köszi.

17/f



2016. máj. 26. 10:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Üdv!


Hasonló cipőben jártam, de én szerintem nálad sokkal jobban féltem :) Rossz tapasztalataim voltak azzal a fogorvossal, ahova gyerekként jártam és utána vagy 15 évig(!) nem mertem elmenni. A problémák gyűltek és két éve lett egy olyan gyulladásom a bal alsó ötösnél, hogy iszonyat módon fájt és bedagadt a fél arcom, úgyhogy beláttam, hogy ez már nem OK, komoly szívás lehet belőle, úgyhogy kerestem egy fogorvost a neten, aki szimpatikusnak tűnt és hálistennek jól választottam. Vagy egy fél évig jártam a doktornőhöz kb hetente és megcsináltunk mindent. A fogorvosfóbiám elmúlt, el is döntöttem, hogy folyamatosan járni fogok kontrollra, nem hagyom újra kiépülni.


Én azt mondhatom, hogy valójában simán elviselhető minden, tehát ez a félelem nem racionális. Pedig nekem aztán tényleg sok minden volt. Mondd meg a fogorvosnak, hogy nagyon félsz a fájdalomtól és akkor alaposan érzéstelenít és szépen kivárjátok azt az öt percet, amíg rendesen elzsibbadsz.


Mivel kérdezted: az én orvosom Dr. Nádaskay Fruzsina, BP. XII. kerület, www.dentus.hu Nagyon kedves és szimpatikus a doktornő és az asszisztense is és szerintem szakmailag is jók, abszolúte semmiféle gondom nem volt azzal, amit velem csináltak. Dentoalveoláris sebész szakorvos a doktornő, a rendelő jól felszerelt, a cég abszolút korrekt, minden kezelésről kérés nélkül egy előre rögzített árlista szerint számítógéppel generált részletes számlát adnak, fizetni lehet kártyával is, semmi mutyizás. Ennek megfelelően nem mondhatók olcsónak, de elszállva sincsenek. Kérésre küldenek egy kivonatos árlistát. Sok szabad időpontjuk általában nincs, de újonnan érkező betegeknek általában fenntartanak párat.

2016. máj. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Utolso, nagyon szépen köszönöm az ajánlatot, mindenképp utana nézek. És örülök hogy neked sikerült ez az egész, remélem nekem is fog.
2016. máj. 26. 13:09
 13/14 anonim ***** válasza:
Én is csak az előző hozzászólókhoz hasonlóan tudok nyilatkozni. Én is borzasztóan féltem fogorvoshoz menni, addig amíg már nekem is nagyon muszáj volt. Hosszas internetes keresgélés után döntöttem a Budapest Dental mellett, mivel mindenhol nagyon dícsérték őket. És tényleg szakmailag is, emberileg is kimagaslóak, a kezelések teljesen fájdalmatlanok. És a korábbi fóbiámmal ellentétben ma már vidáman szaladok fel a lépcsőn, mindenféle feszültség, idegesség nélkül. Lehet, hogy hülyén hangzik, de ha megkérdeznék, hogy ki szeret fogorvoshoz járni, akkor azt mondhatnám, hogy én! :D
2016. máj. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
13: Az 1-es vagyok és én is szeretek most már! :D
2016. máj. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!