Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Beadatod a H1N1 védőoltás?

Beadatod a H1N1 védőoltás?

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 17:57
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/221 anonim ***** válasza:
88%

Több, mint fél órás riportfilm a Országos Alapellátási Intézet és az ÁNTSZ közös 'Az új influenza szakmai és gyakorlatai ismeretei' című konferenciasorozat egyik állomásáról.

Nagyon tanulságos, rengeteg szaktekintély beszél benne, a téma iránt érdeklődőknek kötelező!


Megszólalnak a film során:

Dr. Balogh Sándor - az Országos Alapellátási Intézet főigazgatója

Dr. Bujdosó László - az Országos Pandémiás Prevenciós Bizottság elnöke

Dr. Szűcs Mária - a Dél-dunántúli ÁNTSZ járványügyi főosztálybezetője

Dr. Kovács László - komlói háziorvos, sentinel orvos (ők figyelték meg a h1n1 betegeket)

Dr. Bányai Elek - pécsi háziorvos, Baranya megyei felnőtt háziorvosi szakfelügyelő

Dr. Gombás Tibor - kecskeméti háziorvos

Dr. Pásti Gabriella - az ÁNTSZ Észak-alföldi Regionális Intézetének tisztifőorvosa

Dr. Urbán Mária - tószegi háziorvos, gyermekorvos

Dr. Kisfaludy Zsolt - szirmabesenyői háziorvos, Borsod-Abaúj-Zemplén megyei szakfelügyelő főorvos

Dr. Bodnár Judit - az ÁNTSZ Észak-magyarországi Intézetének tisztifőorvosa

Dr. Giszelhardt Gábor - tatabányai háziorvos

Dr. Bense Tamás - esztergomi gyermekorvos

Dr. Kelemen Erzsébet - az ÁNTSZ Közép-magyarországi Regionális Intézete Epidemiológiai osztályvezetője

Dr. Lázár Sándor - szentendrei háziorvos

Dr. Paller Judit - az ÁNTSZ Nyugat-dunántúli Regionális Intézetének tisztifőorvosa

Dr. Percs Erika - zalaegerszegi háziorvos

Dr. Szilvási Zoltán - kaposvári háziorvos

Dr. Újhelyi János - nyíregyházi gyermekorvos, szakfőorvos

Dr. Mucsi Gyula - az ÁNTSZ Dél-alföldi Regionális Intézetének tisztifőorvosa


Streamelhető verzió:

[link]


Letöltési link:

[link]

2009. nov. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/221 anonim ***** válasza:
34%

tegnap 17:14-nek!

te főokos,azon méh nem gondolkoftál,h ha annnnyira veszélyes a h1n1,akkor MIÉRT NEM KÖTELEZŐ???

2009. nov. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/221 anonim ***** válasza:
34%
1etértek ,ha tényleg olyan veszélyes,miért nem teszik kötelezővé az oltást mindenkinek?
2009. nov. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/221 anonim ***** válasza:
34%
mert ez benne az átverés!!!
2009. nov. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/221 anonim válasza:
100%

Végigolvastam a kérdéssel kapcsolatos válaszokat. Szól érv az oltás mellett és ellene is. Szerintem a bizonytalanságot, ami mindenkiben benne van, a média okozza.

Hihetetlen ez az egész, ahogy egyik nap szénát mondanak, másik nap meg szalmát. Laikusként nagyon irigylem a hozzáértőket, de én már-már a kétségbeesés határán vagyok, mert nem tudom, mikor teszek jót a gyerekeimnek... :S

2009. nov. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/221 anonim ***** válasza:
62%

11:28: kicsit gondolt tovább a dolgot: ha ténylegezzel az oltással akarják kiirtani az emberiséget és nanorobotokat juttatni mindenkibe, akkor miért nem kötelező?

Nem lehet kötelezni az embereket egy olyan oltásra, aminek a hatékonysága csak néhány évig tart, ezért nem kötelező. Még az olyan halálos kórok elleni készítményeket, mint a tifusz, gyermekbénulás, satöbbi se teszik sokfelé kötelezővé, meg is van az eredménye. Egyedül Hollandiában nem kötelező a kanyaró elleni oltás az EUban és az az egyetlen ország, ahol most is rendszeresen halnak meg kanyaróban gyermekek. Próbálták kötelezővé tenni, de az emberek lázadoztak ellene....


11:48: mutass nekem olyan médiát, amelyik azt mondja, hogy ne oltasd be magad. De tényleg, lehet, hoyg én rossz tévét nézek és rossz netes oldalakat olvasok, de egyik esetében se látom azt, hogy ne oltassam be magam. Amire Te gondolsz azok a szélsőjobbos, antiszemita és scientológus oldalak, azok keltik az oltás rossz hírét, nem a média.

De ha a médiában nem hiszel, akkor nézelődj megbízható oldalakon.


Például a Magyar Tudományos Akadémia véleménye az oltásról:

[link]

Náluk hitelesebb társaság nem nagyon létezik az országban azt hiszem...


De akár nézd végi a 00:58kor linkelt fél órás videót, tekintélyes orvosok, tisztifőorvosok tucatjai nyilatkoznak a témáról.


Az én tapasztalatom pont az, hogy minden hivatalos szerv egyértelműen javasolja az oltást és a "mainstream" média is ezt közli. Az oltás ellenzése pedig gerillamarketinges stílusban terjed. Minden híresebb fórumon 1-2 fórumnick mögé bújó ember kelti az oltás rosszhírét általában random blogokat megjelölve, mint hiteles forrást és teletűzdelve olyan indokokkal, hogy "egy ismerősömtől hallottam" és hasonlóak...

2009. nov. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/221 anonim válasza:
81%

Nem adatom be a védőoltást. Ez az egész egy nagy üzlet, ami a PÉNZről szól.

Nem kell mindent elhinni ami a TV-ben megy. Az egész úgy kezdődött, hogy meghalt pár sertés Mexikóban és már jajgattak is, hogy "jaj, világjárvány". És már kezdték is gyártani az oltóanyagot a mi védelmünk érdekében. Köszönjük. Bárcsak valami valóban veszélyes betegségre pl. AIDS-re fordítottak volna ilyen médiafigyelmet. Egy orvos ismerősöm megsúgta nekem, hogy ő még a saját gyerekeinek sem adja be, sőt az egészségügyben dolgozók nagy része sem oltatja be magát.

Ismerőseim körében fogadni akartam mondjuk egy 10-esbe, hogy nem fogom elkapni fél éven belül, vagy egy éven belül a h1n1-et, de senki nem mert ellenem fogadni :-)

Ennek ellenére mindenkinek szíve joga beoltatni magát, felőlem azt csináltok amit akartok.

2009. nov. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/221 anonim ***** válasza:
92%

Ne haragudj meg, de az AIDSre is marha nagy figyelmet fordítanak.

Ott van AIDS ellen megelőzés gyanánt az óvszer. Gondolom azt se használ senki, mert csak üzlet...


Könyörgöm, a világon MINDEN üzlet, mit adnak ingyen? Attól még, mert valami pénzbe kerül nem becsapás. Vagy te nem is költesz semmire pénzt, mert csak meg akar valaki gazdagodni belőle?

2009. nov. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/221 anonim ***** válasza:
80%

A vírus pont a JÓ immunrendszert támadja. A saját immunrendszered nyír ki, túlreagál a vírusra és citokin vihart generál a szervezeted és belehalhasz.

A férjem orvos én diplomás ápoló gyermekünk 3 éves és beadtuk magunknak és a kicsinek is!

2009. nov. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/221 anonim ***** válasza:
88%
Akik ellenzik a védőoltást és azt mondják ez csak üzlet arra nem gondoltak, hogy ez esetben is muszáj nekik alkalmazkodni?? Gondoljatok csak a számítógép vírusra. Ha direkt elindít egy vírust maga a vírukereső szoftver gyártója, akkor mi van? Hiába bizonygatod hogy hát ez egy összeesküvés, a géped meg fog dögleni és pl leformázza a vírus a vinyódat. Hacsak nem veszed meg az általuk kínált víruskereső progit. Ha meg nem is veszélyes a H1N1 csak felfújják, akkor meg minek adnának be nektek mérget? Max beadnak valami olcsó placebo-t, és ennyi. Hiszen sokak szerint csak az üzlet a lényeg, a gyártóknak ha csak az a lényeg hogy megvegyék az oltóanyagot, majd hülyék lesznek direkt olyan anyagokat beletenni amitől később bajuk lesz az embereknek. Minek? Mi értelme lenne?
2009. nov. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!