Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Beadatod a H1N1 védőoltás?

Beadatod a H1N1 védőoltás?

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 17:57
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/221 anonim ***** válasza:
57%
Teljesen egyetértek az előttem szólóval!
2009. nov. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/221 anonim ***** válasza:
81%
Én is! Attól meg különösen rosszul vagyok, ha egy védőnő nem adatja be magának, legalább a sima influenza ellen.Jár újszülöttről újszülöttre brr...
2009. nov. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/221 anonim ***** válasza:
25%

DE MIÉRT ZAVAR A NAGYBETŰ? LÉNYEGTELEN SZTEM.

iSMERŐSÖM ORVOS,S ŐIS MONDTA,H NÁLUNK NEM ADATJÁK BE AZ OLTÁST.EZ MÁR INNENTŐL ELGONDOLKODTATÓ,NEM?

2009. nov. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/221 anonim ***** válasza:
40%
ENGEM NEM ZAVAR A NAGYBETŰ,IRJ CSAK NYUGODTAN IGY:-)
2009. nov. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/221 anonim ***** válasza:
100%

Igen elgondolkodtató, de az is hogy más kórházakban, rendelőintézetekben beadatták maguknak a dolgozók!

Szóval egy-egy, mi laikusok úgysem tudjuk ezt a vitát eldönteni...Tehát felesleges az ingerültség!

2009. nov. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/221 anonim ***** válasza:
30%
Engem sem zavar a nagybetű,csak már sokan nem tudnak mibe belekötni sok okoskodó.Azzal 1etértek,h az ilyenek miatt tart ott az ország,ahol(...)itt is sokan az oda nem illő lényegtelen dolgokról panaszkodnak(pl.nagybetű)kit érdekel???
2009. nov. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/221 anonim ***** válasza:
56%
igazad van! oltást én se adatok,ha már ennyi rosszat hall az ember,még orvosoktól is,az már GYANÚS!!!!!
2009. nov. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/221 anonim ***** válasza:
31%
15:49 TE VAGY NAGYON BUTA!!!!!!!!!
2009. nov. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/221 anonim ***** válasza:
61%
sajnos a szüleim köteleznek rá h adassam be magamnak a védőoltást pedig én ezt ellenzem és azt mondák 18 éves korodig ,,kuss" (18 leszek nemsokára amúgy:S)
2009. nov. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/221 anonim ***** válasza:
75%

Egy ideje figyelem a médiában, az interneten és az orvosok közötti vitát. Meglátásom szerint az internetnek nemcsak előnye van, hanem számtalan hátránya is. Többek között itt terjednek az alaptalan "pletykák", ami ezután pillanatok alatt elterjed, és utána már senki nem tudja miért, de ellenzi a vakcinát. Kérdem én, van -e olyan hivatalos tanulmány, egyértelmű bizonyíték arra, hogy a védőoltásnak lesz -e káros hatása? Ehhez képest ahogy előttem sokan írták már az ÁNTSZ (!) honlapján is mindenképpen ajánlják a védőoltás beadását. Sőt, az OGYI is jóváhagyta a forgalmazást, ami azért nem kis dolog ahhoz képest, hogy minden gyógyszert ők hagynak jóvá, olyanokat is, amelyek egy egyszerű védőoltáshoz képest sokkal összetettebbek és nagyobb kockázattal is járhatnak.

Persze sokan rögtön "összeesküvés-elméleteket" kezdenek el gyártani, hogy biztosan nagy pénz van a dologban, anyagi érdekek fűződnek ehhez, és felső körökben képesek veszélyeztetni több millió ember életét, csakhogy pénz menjen a zsebükbe. Nos, ha ez lenne a céljuk már biztos sokkal kevesebben élnénk, mert ezt már korábban is megtehették volna más oltásokkal, gyógyszerekkel.

Nagyon érdekes az a dolog, hogy az előző években forgalmazott influenza-oltásokkal nem volt senkinek semmi problémája. Milyen érdekes, hogy akkor arról volt szó, hogy érdemes beoltatni magukat a veszélyeztetett korosztálynak. Akkor miért nem ágált senki az oltás ellen? Talán mert nem dobott fel senki sem fals infót ami utána futótűzként terjedt?

Esetleg sokaknál nem is a tények számítanak, hanem csak azért döntenek úgy, ahogy döntenek, mert más is úgy döntött, például a szomszéd.

Számomra elég furcsa az orvosok megosztottsága is, valószínű, hogy sok ember érthető módon ezért vacilál, hogy mit is tegyen. Valóban az orvosoktól várnánk el, hogy mondjon véleményt, bár megtélésem szerint kétely esetén a legdiplomatikusabb válasz az, hogy nem ajánlják, mondjuk kismamák esetében. Mert ha mégis beoltatja magát, akkor az az ő felelőssége, ha pedig nem védett és mégis elkapja a vírust, akkor pedig miért ment emberek közé, miért nem vigyázott magára?

Mint ahogy sokan mások, én sem ismerek minden egyes megjelent cikket ezzel a témával kapcsolatban. De érdemes lenne talán mindenkinek mérlegelni, hogy az igen és a nem mellett milyen VALÓDI érvek és információk állnak.

Természetesen tisztelet a kivételnek, a véleményeim nyilván nem mindenkire vonatkoznak, akinek nem inge, ne vegye magára.

Egy kis meglátás a nagybetűvel íróknak: bocsi, de ez nagy illetlenség a netikett szerint, mert az azt jelenti, hogy kiabálsz a többiekkel. Gondolom személyesen nem tennéd, mert vagy annyira intelligens, itt se tedd.

2009. nov. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!