Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Beadatod a H1N1 védőoltás?

Beadatod a H1N1 védőoltás?

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 17:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/221 anonim ***** válasza:
91%
Ebben az ügyben már annyi badarságot összehordtak az emberek és nem hallgatnak senkire.Mindenki megvan róla győződve,igaza van.Nagyon sokat rontanak a helyzeten és kevés az a válasz ami igazi adatokra támaszkodik!Természetesen azokat lehurrogják ,lepontozzák.1 valaki farkast kiállt és megy utána a "tömeg".A pánikot mi magunk gerjesztjük!!Csatlakozom az előttem szólóhoz:Köszönöm!
2009. nov. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/221 anonim ***** válasza:
2009. nov. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/221 anonim válasza:
100%
Beszéltem orvosokkal, gyógyszeréssze, ANTSZ-ben dolgozóval, orvoslátogatóval. A vélemények nagyon változóak. Mivel szoptatok és így a babámat is érinti, nagyon nem tudom, hogy mit tegyek. Még soha nem voltam influenzás, pedig még soha nem kaptam oltást ellene. Teljesen tanácstalan vagyok én is.
2009. nov. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/221 anonim ***** válasza:
71%
Az a helyzet hogy azt írjátok, hogy mindenki döntse el maga mit fog tenni, én is ennek híve vagyok. Akkor mégis miért kell fújni arra aki fél ettől a kotyvaléktól amit pillanatok alatt fejlesztettek ki. Aki beadatta magának jól tette, mert így gondolja hogy helyesen cselekedett én viszont félek tőle. Senki ...de senki nem tudja hogy milyen következménye lehet ...és most csak a terhesekről beszélek. Ha jól tudom a hagyományos influenza elleni oltást sem szabad terhesen felvenni. Nekem a dokim és a védőnőm is azt ajánlotta hogy inkább több vitamin a védőoltás helyett. Sajnos az nem az én hibám hogy hiányos információt kapok, és akik nem hisznek benne nem az pont azért van mert mindenki félre van informálva. És nem a környezetemben élők miatt alakult így a véleményem, hanem a média miatt. Amióta megy ez a hír állandóan kapjuk az infót....a terhese veszélyeztetett kategória, de nem kaphatják meg az oltószert......jaj mégs megkaphatják nem árt.......aztán mégsem mert nem ismeret a hatása.....aztán végül mégis????? Ez ment heteken keresztül!!!! Ennek én vagyok az oka vajon, hogy higgyek ezek után??? Ti meg nyugodtan pontozzatok le. De a hagyományos gyerekoltóanyagokon túl soha nem vettem fel semmilyen ilfluenza elleni oltást és szerencsére nem is voltam influenzás....így bízom az immunrendszeremben és örülök, ha minél többen felveszik mert azzal is csökken az esélye a járváynnak és annak hogy én is megbetegedjek.....hamár olyan veszélyes a vírus. Mndenesetre remélem ez is csak hírverés mint a madárinfluenza. Üdv 23 hetes
2009. nov. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/221 anonim válasza:
60%
És kicsit folytatom előző irásaimat. 14 éves egy számomra nagytudású gyermekorvoshoz járok. Kisebbik fiam gyenge immunrendszerrel rendelkezett, nagyon átgondoltan, antibiotikumok nélkül sikerült az immunrendszerét iskoláskorra felerősíteni (oviba alig jártunk). Ez a doktornéni )lehet hogy régimódi felfogású szerintetek) azt mondta most, hogy ideje elgondolkodni a mostani helyzeten, de dönteni nekem kell. (mellesleg okosan tette, igy is nagy dilemma) Nem szabad, hogy a lényeg eltörpüljön. Egyébként a gyógyszertárakban fogynak a vakcinák.
2009. nov. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/221 anonim ***** válasza:
86%

Beoltattam magam és nem érdekel más mit csinál!Az sem érdekel kinek milyen tapasztalatai kinek mit tanácsolnak én azt tettem amit jónak láttam.Remélem egyik tábor sem lesz beteg,sem az aki megkapta az oltást, sem az aki nem!

23 hetes

2009. nov. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/221 anonim ***** válasza:
92%

Igazad van kedves utolsó hozzászóló, én is 23 hetes, vagyok bár félek tőle de az oltástól is. Mindenki tegye az amit jónak lát.


Boldog babavárást.

2009. nov. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/221 anonim ***** válasza:
80%
Én ugyanígy vagyok.Félek az oltástól de félek nagyon a vírus szövődményeitől is.(nem magától a vírustól)Nem tudom nálam melyik verzió lenne,a simán átvészelem vagy a súlyos szövődményes.Ezt senki sem tudhatja!És igenis ezt is át kell gondolni,hogy felelősségteljesen döntsek a babámért.A szövődmény és a láz még okozhat nagy gondot!Mivel még nincs itt a vírus most kellene döntenem de sajnos a média miatt én sem tudok!Egyik héten ez, a másikon az.Én minden évben oltattam magam a sima oltással és nem volt gond de most...nem tudom mi lenne a jobb!
2009. nov. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/221 anonim ***** válasza:
83%
Én is félek ettől az infulenzától ,de legfőképpen 1 éves gyermekem féltem. Nem tudom mit tegyek ,habár én inkább az igen felé hajlok.Egy kisebb faluban lakunk ahol jövőhéten ,a háziorvos előadást fog tartani ezzel kapcsolatban és kérdezni is lehet tőle. Lehet ő se tud biztosat mondani ,de én mégis megszeretném hallgatni.És valószínű hogy oltás lesz a vége.Talán így nyugottabb lennék .Mindenkinek maga kell eldönteni mit tegyen kell e neki vagy nem , és beadatja e gyerekeinek. A legnagyobb baj talán az ,hogy sokan úgy felfújták ezt a dolgot ,hogy azt hiszik ezzel a védőoltással ki akarnak irtani minket ,nem pedig megvédeni. Le lehet pontozni.
2009. nov. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/221 anonim válasza:
78%

Pár hete még azt mondták hogy , 3 éves kor alatti gyerekeket nem lehet beoltatni ezzel a kotyvalékkal , de terhesket igen .... nevetséges , azt sem tudják mit beszélnek ... a kismama hasában a baba nem 3 év kor alatti?? De! Mindegy,én nem oltatom ba magam , ha meghalok legyen így , de amikor a tv-ben bemuatták hogy a "fentiek" beoltatták magukat , az is nevetséges, ki tudja mi volt abban a fecskendőben , és mit nyomtak beléjük ... egyáltalán nem biztos hogy a H1N1 elleni "védő"oltást ... erről ennyit , a H1N5 nél is volt pánik , de nem ekkora , pedig az sem volt kevésbé veszélyes ... Pénz kell a kormánynak , semmi más , ha akkora járvány lenne , nem pénzért dobálnák az oltóanyagot, hanem kötelezően mindenkit beoltanának!

De nem ez va, akinek meg nincsen pénze dögöljön meg ??

Vicces... nekem ha adnának mellé 1 misit akkor sem kellene !

2009. nov. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!