Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehet ez a +421232112230...

Attila8101 kérdése:

Mi lehet ez a +421232112230 telefonszám?

Figyelt kérdés

Ma hajnal 2:04-kor hívtak erről a számról.De mivel túl mélyen aludtam így nem ébredtem fel rá.Egyébként nem vettem volna fel, mert hallottam már olyanról hogy ha valami ismeretlen számról hívják az embert akkor gyorsan megugrik a számlája.Nézegettem a neten de semmire nem jutottam.Annyit láttam hogy Amerikai Egyesült Államok.


Köszi!


2011. dec. 11. 10:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/93 anonim válasza:

Engem már legalább 1-2 éve hív a +4219177173170

Soha nem vettem fel.Szerintem csalás és sok pénzt vennék le. Nem találtam kihívott + ismeretlen számot nem veszek fel soha csak ha még 1x visszahív és tudom ki az.

2014. szept. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/93 anonim válasza:

Bár engem nem hívtak erről és ehhez hasonló számokról, és Telenor-os is vagyok, de nekem van egy tippem, hogy miféle csalás lehet ez. Legalábbis azt, hogy hova tartozhat.

Erős a gyanúm, hogy ez az úgynevezett 419-es csalás lehet, legalábbis annak egyik mellékága. Szokás még nevezni nigériai, afrikai, nyugat afrikai csalásnak is.

Az elnevezések, vagyis az "afrikai" elnevezés senkit ne tévesszen meg, ma már számos helyen verik át ilyen módon az embereket a világ szinte minden pontján, annyira, hogy Európában is nagy méretekben űzik ezt a csalást. Tehát nem csak Afrikáról van szó, közel sem.

Rengeteg formában jelenik meg ez az átverés, sok fajtája van, rengeteg variációval.

Néhány példa: -Interneten eladni kívánt holmijainkat kívánják megvenni, de a pénzt soha nem fizetik ki.

-Interneten értesítenek olyan lottónyereményünkről, amilyen szelvényeket ki sem töltöttünk.

-Ugyanígy nem létező örökséget örököltünk, nem létező embertől.

-És talán a legelterjedtebb: A menekülttáborban szenvedő lány örökségének külföldre menekítése, cserébe a szabadulása után talán még feleségül is menne az áldozathoz.

Engem ez utóbbival találtak meg egy közösségi oldalon. Bevallom az elején még elhittem az egész sztorit, de amint előkerült a pénz (ráadásul micsoda összeg) és közölte velem e-mailezésünk során (persze teljesen láthatatlanba) hogy szeret engem akkor végleg világossá vált számomra az egész. Így még időben kapcsoltam.

Azóta kezdtem nyomozni a neten az ilyen csalások után, mert elkezdett érdekelni a dolog, mivel velem is megtörtént, és higgyétek el, rengeteg formája és válfaja van, mert állandóan "mutálódik", mire kiismerjük az egyiket-másikat, már ott van egy újabb trükk, ami elsőre megint újnak hat. Na, szerintem ez is az lesz. És bár itt nincsenek meghalt milliomosok, meg menekülttáborban éhező, társra vágyó lányok, igazából itt most nincs is semmilyen történet sem, de kizárni nem lehet az esélyét, hogy ez a nigériai 419-es csalás egyik fajtája lehet. Nagyon vigyázni kell az ilyen és ehhez hasonló dolgokkal.

Ha a neten (pl: e-mailben, társkereső vagy közösségi oldalakon) megtalálnak minket a csalásaikkal, akkor telefonon miért ne találhatnának meg?

Érdemes rákeresni a 419-es vagy a nigériai csalásra. Még a külföldi oldalakon is érdemes körülnézni fordítóval.

2015. máj. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/93 anonim válasza:
Nekem ma küldtek egy üres üzenetet a 421/950349184-es számról. Egyetlen betű sincs benne. Csodálkoztam, hogy mi a fene ez? Főleg mikor láttam, hogy felvidéki a szám. Volt onnan egy kedves ismerősöm, de ő Pesten tanult, így magyar száma volt. Tavaly pedig sajnos meghalt. Ezért sem értettem, mi ez. Elkezdtem utánanézni, akkor találtam többek közt ezt a kérdést is. Az üzenetre eszem ágában sincs se válaszolni, se felhívni. Nekem is Vodafone-os telefonom van. A válaszokat és az üres üzenetet olvasva egyre biztosabb vagyok benne én is, hogy csalásról, átverésről van szó.
2017. jan. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!