Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehet ez a +421232112230...

Attila8101 kérdése:

Mi lehet ez a +421232112230 telefonszám?

Figyelt kérdés

Ma hajnal 2:04-kor hívtak erről a számról.De mivel túl mélyen aludtam így nem ébredtem fel rá.Egyébként nem vettem volna fel, mert hallottam már olyanról hogy ha valami ismeretlen számról hívják az embert akkor gyorsan megugrik a számlája.Nézegettem a neten de semmire nem jutottam.Annyit láttam hogy Amerikai Egyesült Államok.


Köszi!


2011. dec. 11. 10:24
 61/93 anonim ***** válasza:
Olvasom, hogy szinte mindenki Vodafonos, érdemes lenne a Hírközlési Felügyeletet is megtalálni, amit asszem ma megteszek, mivel nekem is vodás a telefonom, és titkosítva is van, még telefonkönyvből sem szedhetik ki.
2012. febr. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/93 Freyja válasza:

A történet ugyanaz, hajnal 2:40-kor ébresztett a hívás. Szerencse, hogy csak egyszer csörrent, mert szemüveg nélkül nem is láttam a számot és ha tovább csöng akkor gyorsan felvettem volna, hogy nehogy felébressze a gyerekeket. Talán ezért gyakoribbak az éjszakai hívások. Mély álomból ébredve nem mindenki tér olyan hamar magához, hogy ésszerűen tudjon reagálni. Olvastam a többi hozzászólást - nem csak itt - más fórumokon is és számomra az a legmegdöbbentőbb, hogy ez más több hónapja tart és nem csak Magyarországot érinti. Melyik hivatal illetékes ebben az ügyben? Miért a 70-es hívószámokkal történik? Nem mintha arra próbálnék rávilágítani, hogy a Vodafone is érintett lehet...

Ja én is Vodás vagyok.

2012. febr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/93 anonim válasza:
Hat nap után tegnap este újból próbálkozott nálam ez a szám. Persze mobil megin nem volt nálam. De ma délelőtt már a +3618147848-ról is próbálkoztak. Mondani sem kell, ez a szám is csalás-gyanús.
2012. febr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/93 anonim válasza:
Engem ma (2012-02-16) 08:29-kor csörgetett meg ez a szám, éppen aludtam még. Mikor megláttam a számot, csak lestem, hogy mi a fene ez? +42stb stb. Aztán beírtam google-ba, és úgy kerültem ide. Én is Vodafone-os vagyok. Elég idegesítő, hogy valakinek ebben telik öröme. Jah, és az én számom sem elérhető semmilyen telefonkönyvben.
2012. febr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/93 anonim válasza:
Ma 23:28-kor hívot ez a szám.. sztm valami népszámlálás lehet ez.. ezeket az ebereket fogják lemészárolni :) vagy statisztikai hívás féle lehet ez a hívásos játék.. serwoodstock
2012. febr. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/93 anonim válasza:
engem is hívtak, 2012-02-18 0:11kor még csak egyszer, de már várom a következőt:)vodás vagyok. meg mi az hogy nem lehet szétkapcsolni, nem aksiról megy a tietek? valaki jelentett már vhova? (vodafon, rendőrség, csendőrség, éberség stb)
2012. febr. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/93 anonim válasza:

Engem most az előbb csörgetett meg ez a szám! Épp csak 1x rezgett a telefonom (lehetőségem sem lett volna felvenni) de azonnal rákerestem a neten mert már nincs külföldi ismim...úgyhogy... Egyébként én is vodás vagyok!!!


Ki az aki ilyenekkel szórakozik? nem gondolja hogy a telefonszáma már kering a neten??? PANCSER!!!

2012. febr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/93 anonim ***** válasza:
2012. febr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/93 anonim válasza:

Csak, hogy bővítsem a sorokat..:)

Engem is hívott ez a szám ma 21:11-kor..

Szerencsére észre sem vettem a hívást, (mivel némítva voltam) csak láttam a nem fogadott hívást..

Én is kártyás Vodafone-os vagyok..


Tudom, hogy már le volt írva, de azért nem árt még egyszer.. Így lehet letiltani az emelt díjas számokat..

Küldd az EHT szót a 1270-re sms-ben, így a szolgáltató letiltja a bejövő emelt díjas hívásokat.. (Nem tudom, hogy az előfizetőknél is működik-e..)

2012. febr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/93 anonim válasza:

Engem is hívott, szintén vodás vagyok.


3 dolgot fűznék hozzá a hozzászólásokhoz:


1.: Fogadott hívásért NEM SZÁMLÁZHAT egyetlen szolgáltató sem! Nyugodtan vegyétek fel, ezzel is csak ártasz a hívó félnek, bár valószínűleg másodperc alapú számlázáson van, szóval filléres kárt okozol csak neki, de sok kicsi sokra megy. :) A visszahívásnál egyébként már lehetnének problémák a számlázással kapcsolatban, de ahogy olvastam a cikket, a Vodafone-nál a külföldi emelt díjas számok hívása is le van tiltva. (Ettől függetlenül a visszahívást nem ajánlom én sem.)

2.: Ha ennyi embert hívtak, akkor nem telefonszámlista szivárgott ki, hanem valószínűleg az un. brute force technológiát alkalmazzák, ami azt jelenti, hogy az összes lehetséges telefonszámot végigcsörgetik (nagy esélyes egy szoftver teszi ezt).

3.: Nagy okosok már rögtön jönnek a feljelentéssel, de kérdezem én, hogy miért jelenthetnél fel bárkit is? Mert meg merészelt csörgetni? Maximum akkor tudnál feljelentést tenni, ha a visszahívásodnál anyagi kárt idéz elő számodra, de ezt az első pontban már tisztáztuk, hogy tiltva van. Illetve akkor, ha a számodat illetéktelenül szerezte meg, de ezt a 2. pontban tisztáztuk, hogy brute force alapon megy.


Valószínűleg arra megy ki a játék, hogy ez a sokatok által hozzápárosított magyar vezetékes szám áll a háttérben, és ügyfélkört szeretnének bővíteni. Ha megkeresnek sales-esek mostanság (főleg arról a magyar vezetékes számról), akkor kérdezzetek rá honnan van meg nekik a számotok, mikor adtál nekik erre felhatalmazást. Na, ekkor már tehettek feljelentést. :)

2012. febr. 22. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!