Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az egyetemen megismerkedtem...

Az egyetemen megismerkedtem egy cigány sráccal. Merjek többet belegondolni, merjem megélni az érzéseimet?

Figyelt kérdés

A családja rendes,társadalomba beintegrálódott cigány. Ő is nagyon rendes, csak félek megélni az érzéseimet, mert nem tudom, hogy a családom, a szüleim mit gondolnának majd róla,ha esetleg lenne köztünk valami.

Olyan rossz ez a kettősség. Szeretnék tőle többet, közben meg bennem van a tagadás is.



2022. dec. 26. 15:43
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
34%
A rasszizmus természetes ahogy a gyűlölködés is, de nem elégséges a boldog élethez. Fogadd el magad fogadd el őt és lásd meg , hogy vele akarsz-e lenni vagy nem.
2022. dec. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
57%
A zsidok se tudjak levetkozni a mentalitasukat,ugyanugy a ciganyok se. Ha dolgoznak is,a no ott hazi cseled. Az ossz hazimunka a tied lesz . Naluk igyszokas.
2022. dec. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
0%
Nem a cigány kultúrával van baj , hanem hogy nem osztozunk a pénzen.
2022. dec. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
42%

Na ez a kérdés engem is érdekel, mert én meg egy cigány származú orvost ismertem meg, ők is ugyanúgy rendesek. Nem is tudtam róla, hogy cigó, mert teljesen fehér a bőre, és cigány vonásai sem nagyon vannak amúgy.


Mit értetek azalatt, hogy előjön a cigány vér? Nem vagytok egy kicsit rasszisták?

2022. dec. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
76%
Fogalmazzunk úgy hogy kisebb az esély hogy fehér emberből jön elő később a cigány mentalitás. De még ez is megeshet. Én a kisebb kockázatot választanám.
2022. dec. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
29%

És olyan nincs, hogy szeretjük és tiszteljük egymást? Ez csak a normál rasszra korlátozódik? Aki cigány vagy zsidó, az nem is ember? Nem is lehetnek olyan tulajdonságai, mint egy fehér embernek?


A szocializáción múlik nagyon sok minden, ha pedig félvér a csávó, akkor az utód már tisztavér lesz.

2022. dec. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
96%
#16 Egy dolog, hogy szereted, tiszteled és elfogadod a cigányokat, attól még nem kell összejönni velük. Ők egy külön kultúra. Ha nem akarsz egy cigány felesége lenni, még lehetsz velük elfogadó és tiszteletteljes, és ettől még nem vagy rasszista...
2022. dec. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
12%

De mit jelent az, hogy külön kultúra? Magyarázd már el légyszíves (amúgy meg ha az is, az miért baj?).


Ugyanazokat a zenéket hallgatjuk, ugyanazokat a filmeket szeretjük, ugyanolyan a humorunk, úgyanúgy sírunk, ha fáj valami és ugyanúgy szeretünk, ha szerelmesek vagyunk. Most komolyan magyaráztra szorul 2023-ban az, hogy nem az ember színe számít? Nézzetek már magatokba.

2022. dec. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
21%
Pont ezek miatt a prekoncepciók miatt nehezebb a rosszabb körülmények közt élő cigányoknak is kitörni a nyomorból. A fehér emberek között is vannak ún. "parasztok", mégsem azonosítjuk a viselkedésüket amblokk a fehérekkel.
2022. dec. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
100%

Menj ki az utcára s állj meg öt méterre egy fehér embertől s kezd el nézni. Utána próbáld ki ezt egy cigánnyal is.

Tb kártyád legyen érvényes.

2022. dec. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!