Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az egyetemen megismerkedtem...

Az egyetemen megismerkedtem egy cigány sráccal. Merjek többet belegondolni, merjem megélni az érzéseimet?

Figyelt kérdés

A családja rendes,társadalomba beintegrálódott cigány. Ő is nagyon rendes, csak félek megélni az érzéseimet, mert nem tudom, hogy a családom, a szüleim mit gondolnának majd róla,ha esetleg lenne köztünk valami.

Olyan rossz ez a kettősség. Szeretnék tőle többet, közben meg bennem van a tagadás is.



2022. dec. 26. 15:43
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
81%
Oké kérdező akkor nem vagy troll. Akkor inkább előbb saját magadban és családod fejében rakj rendet, hogy vannak minden népcsoportnál jók és kevésbbé jók. A kérdésedből kiderül hogy te is lepedőt húzol minden romára. Én azt tancsolom neked hogy hagyd békén azt a roma fiút, ne törd össze a szívét, hogy a későbiekben társadalmi nyomás hatására ott hagyod
2022. dec. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 A kérdező kommentje:
Nem húzok lepedőt minden romára. A társadalom teszi,amibe beleszülettem.
2022. dec. 27. 15:30
 53/68 anonim ***** válasza:
69%
És miért kell neked is beálni a sorba és azt csinálni amit a társadalom elvár tőled? Ez a mai társadalom kihalásra van itélve. Tojjál a társadalomra és hallgas az érzéseidre és adj egy esélyt annak a srácnak.
2022. dec. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 A kérdező kommentje:

Igazából nem a társadalomtól félek, hanem a szüleimtől, mert az, hogy ők hogy állnának hozzá, közvetlenül határozná meg az egészet. De mindegy is. Lehet nem is lenne köztünk soha semmi, csak feszegettem a határaimat elméleti szinten.

Azért köszönöm a hosszas válaszokat. :D.

2022. dec. 27. 16:12
 55/68 anonim ***** válasza:
77%
Javaslom a lányom nélkül soha című film megnézését. Igaz hogy az nem cigányokról szól hanem arabokrol, de egyetemet végzett orvos arabrol aki ahogy nyeregben érzi magát az európai nővel szemben, kiütkozik rajta az amit itt egyesek kultúra beli különbségnek neveznek.
2022. dec. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
60%

Fúj undorító !

Remélem minden nap fertőtlenítesz.

2022. dec. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
63%
Ha szereted és nincs vele probléma ne törődj mások véleményével, legyél vele te tudod, hogy jó neked.
2022. dec. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
39%

Nézd Szabó Zsófi és Körtvélyessy Kinga esetét. A kulturális különbségek miatt nem működött a házasságuk.


Ne akard mindenáron bizonygatni, hogy te nem vagy rasszista. Szembe kell nézni az évezredes ( több évezrede ) tapasztalásokkal.


Én még nem találkoztam integrálódott, cigány értelmiségivel, akiből előbb-utóbb ne türemkedett volna ki a sajátos mentalitásuk.

2023. jan. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
70%
Igen, én is láttam diplomás cigány óvodapedagógust, becsülendő amit elért, csakhogy amikor a cigány gyerek az óvodában megütötte a fehér gyereket, akkor az utóbbinak nem volt joga visszaütni...
2023. jan. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
47%

“ és a normális emberek százszor inkább élnének együtt egy cigánnyal, mint veletek.”


Te kiket tartasz “normális embereknek”?

Érdekelne.


Nekem volt egy echte cigány barátnőm. Nő vagyok, tehát nem aberrációról van szó. Szimpla barátságról. Könyvekről beszélgettünk, úgy barátkoztunk össze. Eljártunk klubokba, kiállításokra, stb. Egészségügyben dolgozott. Nos, kérlek szépen, valamiért felugrottunk az unokatestvéréhez, aki azt mondta neki, hogy ne hozzon fel hozzájuk máskor magyart!


Nem az egyetlen eset, hogy előítéletesek, zárt közösségekben élnek, lenézik a nem cigányt, és természetesnek tartják őket kihasználni.


Ez a barátság is úgy szűnt meg, hogy pénzt kért kölcsön, aztán eltűnt.

Na, csak azért, hogy nagyon egybitesnek tartom azt, aki ragaszkodik ahhoz a téveszméhez, hogy a nem cigányok fenntartásai puszta rasszizmusból fakadnak és nem több ezer éves tapasztalatból.

A magyar sokkal befogadóbb, mint a cigány, ezért nem voltak képesek integrálódni maradéktalanul, mert nem is akartak.


Te a sorsukért a befogadó népet teszed felelősse. Ez primitívség. A Kádár-érában is adott volt a lehetőségük: szakmát tanulhattak, diplomát szerezhettek, a tehetségesekből foglalkoztatott művész lett.


De a kulturájuk a többséget determinálja, ragaszkodnak az elkülönülésükhöz.


A liberálisok mindig is politikai bizniszt csináltak a cigánykerdesből. Ha kiemelték a tehetséges gyereket, alapítványi iskolába járhattak, a segédmunkás szüleik boldogok voltak, hogy a gyerek előbbre jut, akkor szegregációt óbégatva megtámadták es megszüntettették az intézményt!

Ugyanakkor, amikor lekardoztak egy cigány fiút a belvárosban, TGM habzó szájjal óbégatott rasszizmust, és tüntetésre hívott a “rasszista magyarok” ellen. Amikor kiderült, hogy a támadó is cigány volt, pofára esett, akkor lapított, kussolt.


Ne játszd itt a felsőbbredűt, aki majd jól megmondja, hogy ki a rasszista.

A baloldalon nyüzsögnek a cigányozó és zsidózó politikusok és publicisták. Azokon köszörüld a nyelved.


Amúgy úgy 5 éve India nagykövete vastagon aláhúzta, hogy az évezrede onnan kirajzott, kasztok alatti törzseket ők űzték el, pontosan azon okokból, amik miatt az egész világon gondot okoznak, ahol megtelepedtek. Főleg Európa, a Balkán és Ázsia országaiban.

Úgyhogy, ácsi.

2023. jan. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!