Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az egyetemen megismerkedtem...

Az egyetemen megismerkedtem egy cigány sráccal. Merjek többet belegondolni, merjem megélni az érzéseimet?

Figyelt kérdés

A családja rendes,társadalomba beintegrálódott cigány. Ő is nagyon rendes, csak félek megélni az érzéseimet, mert nem tudom, hogy a családom, a szüleim mit gondolnának majd róla,ha esetleg lenne köztünk valami.

Olyan rossz ez a kettősség. Szeretnék tőle többet, közben meg bennem van a tagadás is.



2022. dec. 26. 15:43
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 Darius- ***** válasza:
0%

29- Ha mar teleirtad a kérdést, gondolom az vagy, nem baj, ne szégyelld.

Mint beszélgetopartnerek jok a romak, barmirol el lehet beszélgetni veluk, habar tul érzékenyek, mindent bantasnak vélnek. Én voltam turazni is romaval, koztunk volt akkor roma is. Magam részérol annyi negativumot tapasztaltam, hogy arultak ezt-azt nekem, én pedig kritizaltam a semmit.

De rémhireket lehet olvasni roluk az ujsagokban, hallania tévében. Abban igazad van, hogy ezt azok csinaljak inkabb, akik lent vannak.

De a magyar szerintem mas népekkel, leszamitva a szlovakokat, romanokat, esetleg ukranokat, akikkel ugye gond volt az elszakitott teruletek miatt, nem rasszista.

2022. dec. 27. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
12%
31: ja, hogy a te fejedben annyira hihetetlen, hogy egy fehér ember elítéli a rasszizmust? Bárki, aki kiáll egy kisebbségért egyből a kisebbségből származik? Nem, nem vagyok roma, csak elképesztő, hogy egyeseknek ennyire nincs morális öntudata. A gyengébbek kedvéért: a rasszizmus nemcsak az, amikor egy csoportot bőrszín és származás miatt nyíltan diszkriminálunk, fizikálisan bántalmazunk, hanem az is, amikor előítéletesek vagyunk velük, olyan általánosító és hamis állításokkal jövünk, amik szimplán a mi korlátoltságunk miatt van, és semmi köze ehhez a másik személynek. Ha a ti lelkiismereteket nem szúrja az, hogy rasszisták vagytok, akkor igazán nincs miről vitatkoznunk. Mindigis léteztek ilyen emberek (már kiskoromban felismertem a férgeket), és a normális emberek százszor inkább élnének együtt egy cigánnyal, mint veletek.
2022. dec. 27. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 Darius- ***** válasza:
15%

29- Tapasztaltam én is rasszizmust gyakran, mert egyik szulom magyar, a masik nem roma.

Ez helytall, amit irtal a végét leszamitva. Nézzuk azt példaul: a romak sok buncselekményt csinalnak, mert veluk van tele a bortonok. Ez az eloitélet a tarsadalomtol inkabb a félelembol, bizalmatlansagbol ered és ahogy irtak elobbiek itt is, a csalodasbol. Nyilvan vannak kivételek, én is egyénenként itélek meg mindenkit. Még egyszer tehat : én szorgalmazom a kommunikaciot , érintkezést a romakkal, volt is ra példa tobbszor is, nem tapasztaltam azt, hogy karositottak, az egyik magyarorszagi baratom roma és tarsadalmilag is megbecsult, benne megbizom. Voltak problémai az apjaval, az anyja szintén rendes, ra nem panaszkodott senki tudtommal. Tehat, én elobb megismerem, aztan alakul ki a bizalom. Amiatt nem fog, hogy o roma , és ha ez rasszizmus, akkor legyen az.

2022. dec. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
100%
Azt se szabad elfelejteni hogy nem csak egy cigány barátod lesz hanem egy cigány család rengeteg családtaggal és azok barataival és az hogy egyikkel se lesz probléma Hát nem tudom mekkora esélyes
2022. dec. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
100%
#32 Mit nem sikerül még mindig felfognod azon, hogy elfogadni valakit nem ugyanaz, mint közös jövőt tervezni vele? Fehér emberrel sem mennék bele komoly kapcsolatba, ha ő pl. Jehova tanúja, vagy nomád életmódot folytat, vagy 3 másik felesége van, stb. Mert nem szeretnék vele közös életet, teljesen más szokások szerint élünk. Ha neked ez rasszizmus akkor legyen. És hajrá, senki nem áll az utadba, hogy együtt élj egy cigánnyal. Ezekszerint eddig még nem éltél velük együtt. Tehát azt sem tudod, miről beszélsz. Mi legalább tapasztalatból írtuk, amiket írtunk.
2022. dec. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
15%
35: mit nem sikerült felfogni azon, hogy attól, mert valakinek más a bőrszíne még ugyanúgy lehet kapcsolatképes ember? Téveszméid vannak, az egyént kell megismerni. A Jehova tanúi pedig egy személyiségtípus, a roma nem személyiségtípus hanem bőrszín és kultúra, ezen belül viselkedhetnek teljesen normálisan is. De felesleges ezt magyarázni, mert láthatólag nincs kapacitásod arra, hogy ne mindent fekete-fehéren láss.
2022. dec. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
46%
#36 Naív kis liba vagy, aki életében nem találkozott még cigánnyal. Nekem vannak téveszméim? Évtizedekig éltem együtt velük. Mi tart vissza, hogy tegyél egy próbát, és akkor legalább megtapasztalod azt, amiről most csak a fotelből osztod az észt. Ja, hogy annyira azért nem vagy elfogadó, hogy tényleg tegyél egy próbát, mert valójában nagyon is tudod, mi lesz a vége. ;)
2022. dec. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
51%
Tehát szerinted nincs normális roma? Az igen.
2022. dec. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
100%
#38 Nem normalitásról volt szó. De ezt te is pontosan tudod, csak már nem tudsz mibe belekötni, az egyetlen érved a saját elképzelt álomvilágod. Te sem tudod, hogy mit szeretnél bizonygatni és miért. A rasszizmus ellen szeretnél fotelharcot vívni, de közben te is belátod, hogy nem rasszizmusról van szó, hanem kulturális különbségekről, így nem tudsz normális érveket sem felhozni, csak kiforgatni a többiek szavait.
2022. dec. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
0%
Most rózsaszín minden de nem árt utánanézni mi lesz veled ott ha jön egy másik szenvedély. Akár egy másik férfi akár egy új szakma egy másoddiploma vagy a meglévő kiegészítése... Ami nem arról szól hogy a háziasszonya leszel akit mutogathat mindenkinek hogy neki diplomás háziasszonya van.
2022. dec. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!