Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Etikai dilemma, mit tegyek?

Etikai dilemma, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Volt nálunk a munkahelyen karácsonyi húzás.

Tudni kell rólam, hogy ha nem is vagyok kifejezettem materialista, nagyon szkeptikus vagyok általában, a new age-es sületlenségekkel meg a világból ki lehet kergetni, üldözöm tűzzel-vassal.

Érdekel a csillagászat, erről sokat beszélek, abszolút tudományos szemszögből, de persze laikusként.

Nos amit én kaptam: egy könyv a Holdról. Ez a könyv az okkultizmus szemszögéből “vizsgálja” a Holdat, de ilyen üreges Hold, Hold-űrhajó, Hold mesterséges eredete meg egyéb hajmeresztő fantazmagóriákkal van tele.

Szóval. Tegnap rákerestem a könyvre, és kiderült, viszonylag jó áron el tudnám adni. De akkor terjesztem a hülyeséget a világban, és megfertőzöm mások elméjét ezzel a sok badarsággal.

Ja és ezzel adták át: nem vagyok jó ajándékozó, remélem ebből tudsz épülni….

Hát agyilag leépülni legfeljebb, gondoltam, miután hazafelé beleolvastam.

Szóval a kérdés az, hogy mit tegyek.



dec. 20. 15:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/90 anonim ***** válasza:
100%
Számomra ezzel inkább negatív személyiségű embernek mutattad magad, nem jó embernek. Hülyének állítasz be másokat, akiket érdekel egy szimpla könyv, vagy más szemszögből a világ. Pedig nincs azzal semmi baj, ha valakit elvontabb dolgok is érdekelnek. Nem vagyunk egyformák és ez a jó. Egyébként vicces, hogy eljátszod, hogy az ördögtől való a könyv és kb sátánista szektás lesz, aki elolvassa, de azért te fogtad magad és elolvastad. Téged egyszerűen nem lehet komolyan venni, legalábbis részemről.
dec. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/90 A kérdező kommentje:

Utolsó: örülök, hogy ezt mondod, vagyis hogy nem lehet komolyan venni engem.


Tudom, hogy beképzelt vagyok meg lenéző, de igenis ostobának tartom, aki ilyenekben hisz, higgyen ha akar, de én nem akarom táplálni a nyilvánvalóan, egyértelműen cáfolható mesevilága további szövését.


A könyvet tegnap kaptam, vagyis nem olvastam el, csak beleolvastam. Az okkult szó benne van a címben.

dec. 20. 22:40
 33/90 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy neked, hogy ki miben hisz? Boncolgassuk a Bibiliát is, meg akár Hararit, a "prófétát"? Minek foglalkozol más hitével? Én meg azt tartom ostobának, akinek annyira nincs saját élete, hogy másokban keresi a hibát, saját maga helyett.
dec. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/90 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem trollkérdés, ennyire iq 0 ember nincs, aki világnézeteket fejteget, és még eljátssza, hogy bűntudata van, ha más akár csak megnézi, egy KÖNYV miatt.. Azért csinálja, hogy felbosszantson.
dec. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/90 A kérdező kommentje:

Na jó…

Valószínű nem fogom eladni a könyvet. Lustaságból.

Kinek mennyire van/nincs élete, hagyjuk már, nem abból fog kiderülni, hogy milyen kérdést tesz fel, vagy hogy min gondolkodik hazafelé a munkából vagy bárhonnan, míg egyedül van a buszon.

Komolyan nem értem, miért ennyi indulat.

Borzasztó ihlettelen világban élünk drágáim, ez az egyetlen, ami kiderült a kérdésből.

dec. 20. 23:23
 36/90 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az derült ki ebből, hogy te szűklátokörű vagy, és nem engeded, hogy mindenki azt gondoljon amit szeretne. Tehát te például nem engeded, hogy valaki ennek a könyvnek a tartalmában higyjen, ezért nem is adod el, mert ha szerinted rossz, hazugság, és gonosz, akkor más sem láthatja, nem lehet más a véleménye. Ez olyan, mintha megtiltanám nagyanyámnak, hogy bibliát olvasson, és ki is venném a kezéből. De milyen alapon? Ha neked nem kell, eladod kész, pénzt is kapsz rajta, neked semmilyen morális kérdéseken nem kell gondolkodni ilyen helyzetben. Nem drogot adsz el, ember..
dec. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/90 anonim ***** válasza:
100%

"Kinek mennyire van/nincs élete, hagyjuk már, nem abból fog kiderülni, hogy milyen kérdést tesz fel"


Ha belegondolsz, igazából de. Akinek van élete, nem foglalkoztatja olyan szinten egy ilyen dolog, hogy arról kérdést kelljen kiírni a nagyközönség elé. Ez pont egy olyan oldal, ahol ismeretlenül is ráérzel, sőt, belátást nyersz mások gondolkodására, életére, főként, ha régóta vagy tag. Erre elég egy ilyen bénácska kérdés is.

dec. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/90 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó… most megint lenéző leszek, de: szövegértés.

Nem érdekel, miben hisz, le is írtam: higgyen, amiben akar. Ami érdekel: én személy szerint nem kívánok hozzájárulni a butaságok terjesztéséhez. Tőlem ezerszámra nyomhatják ezt a könyvet, vagy bármilyen más agyatlanságot, osztogathatják ingyen is nyugodtan. De én nem akarom terjeszteni.

Gondolom annyit megengedhetek magamnak, hogy eldöntsem, mihez kívánok tevőlegesen hozzájárulni.


Sehol, soha, egyetlenegyszer sem írtam, hogy bárkinek bármit tiltanék, vagy kivennék a kezéből, csak annyit mondtam, hogy én nem akarom a kezébe adni.


Ha attól szűklátókörű vagyok, hogy nem hiszek a new age-es sületlenségekben, akkor vállalom.

dec. 20. 23:35
 39/90 A kérdező kommentje:
37: azért ennyire nem szimpla dolog ez. Tegnap pl hosszú vonatúton voltam, aznap kaptam a könyvet, gondolkodtam ezen. Persze telefonozhattam volna vagy bármi, van rajta egy csomó játék, meg lehet filmet is nézni. Kinek mi, valamivel el kell tölteni ilyenkor az időt.
dec. 20. 23:40
 40/90 anonim ***** válasza:
100%
#38 Mi a könyv címe? Én már csak azért is elolvasom, hogy idegesítselek.
dec. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!