Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Etikai dilemma, mit tegyek?

Etikai dilemma, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Volt nálunk a munkahelyen karácsonyi húzás.

Tudni kell rólam, hogy ha nem is vagyok kifejezettem materialista, nagyon szkeptikus vagyok általában, a new age-es sületlenségekkel meg a világból ki lehet kergetni, üldözöm tűzzel-vassal.

Érdekel a csillagászat, erről sokat beszélek, abszolút tudományos szemszögből, de persze laikusként.

Nos amit én kaptam: egy könyv a Holdról. Ez a könyv az okkultizmus szemszögéből “vizsgálja” a Holdat, de ilyen üreges Hold, Hold-űrhajó, Hold mesterséges eredete meg egyéb hajmeresztő fantazmagóriákkal van tele.

Szóval. Tegnap rákerestem a könyvre, és kiderült, viszonylag jó áron el tudnám adni. De akkor terjesztem a hülyeséget a világban, és megfertőzöm mások elméjét ezzel a sok badarsággal.

Ja és ezzel adták át: nem vagyok jó ajándékozó, remélem ebből tudsz épülni….

Hát agyilag leépülni legfeljebb, gondoltam, miután hazafelé beleolvastam.

Szóval a kérdés az, hogy mit tegyek.



dec. 20. 15:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/90 anonim ***** válasza:

#45 Szívesen. 😉


#44 Kedves Kérdező!

Ezt elsősorban magadtól kellene megkérdezned, mivel te csinálsz hatalmas problémát egy elvontabb témájú könyvből. Bár gyanítom fordított pszichológiát próbáltál alkalmazni.

Nyilván a világ eseményei, a média, saját környezete, saját élete és problémái folyásolják be leginkább az ember gondolkodását. Úgymond a "beszűkült" látótérben lévő dolgok. Ebbe beleszületik az ember, bizonyos dolgokat nem fog megkérdőjelezni, hanem természetesnek vesz. Hogy ez jó, vagy rossz, azt döntsd el magad.

dec. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/90 anonim ***** válasza:
#50-es válaszomhoz annyit hozzátennék, hogy de, erősen megmondod, hogy ki mit gondolhat akár általad már azzal is, hogy nem mondod meg mi a könyv címe, illetve gondolom ismerőseidnek sem engednéd megnézni a könyvet, holott neked nem kell. Mást szeretnél szabályozni, "védelem" címkével ellátva.
dec. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/90 A kérdező kommentje:

50: felesleges magyaráznom a továbbiakban, mert nem érted.

Egyetlen kérdés: ha civil ember nem mondja meg, mit gondolj, akkor ki mondhatja meg?

Még annyit kérnék: ne mondd meg, hogy mit gondoljak, mert most azt próbálod. Más szemében a szálkát, magadéban a gerendát sem, ugye. Ez itt a helyzet.

Te valószínűleg hazabeszélsz, azért a sok indulat.

Egyébként én felsoroltam fentebb egy csomó rossz tulajdonságomat, szóval az sem igaz, hogy jobbnak képzelem magam másnál. Pár dologban jobb vagyok, párban rosszabb, mint az átlag. Te vagy az, aki nem ismeri be, hogy félreértett.

dec. 21. 15:54
 54/90 anonim ***** válasza:

#53 1. Én neked írok, szóval ne vedd elő a "magadból induulsz ki" stb kártyát, mert nem lesz valós. Nem kell beismernem semmit, egy megváltónak képzeled magad annak apropóján, hogy egy általad károsnak vélt írást nem osztasz meg senkivel, holott több ezer nyomtatott példánynál ez semmit nem nyom a latba. Tőlem le is vizelheted a könyvet, nem az hábrított fel, hogy nem osztod meg velem a tartalmát, hanem, hogy ettől te egy magasrangú embernek hiszed magad, holott cseppet sem vagy jobb mint a konteósok


"Egyetlen kérdés: ha civil ember nem mondja meg, mit gondolj, akkor ki mondhatja meg?" Hát z nem te leszel, mert te is csak egy sima civil ember vagy mint én, vagy bárki aki szembejött ma veled/velem az utcán.

dec. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/90 A kérdező kommentje:

51: köszönöm, hogy normálisan válaszoltál.

Szerintem nem csináltam hatalmas problémát belőle azzal, hogy egy napon át foglalkoztatott a kérdés. Kedd du kaptam meg a könyvet, másnap feltettem ide egy kérdést, tulajdonképpen ennyi az egész. Ezt az oldalt leginkább unaloműzésre használják az emberek, én is akkor vagyok itt fent, ha pl munkában unatkozom, mert részben ügyeleti jellegű a munkám, előfordulnak üresjáratok. Szerintem azáltal, hogy valaki kiír egy kérdést, még nem csinált hatalmas problémát.

“Elsősorban magadtól kell megkérdezned”: magamtól nem tudom megkérdezni, mások mit gondolnak.

Egyébként ami még vicces, hogy írta valaki, miért baj az nekem, ha valakit elvontabb dolgok érdekelnek, utána meg megkapom azt, hogy “normális ember” nem gondolkodik ilyeneken (vagyis egy elvont dolgon).

dec. 21. 16:02
 56/90 A kérdező kommentje:
54: te semmit, de semmit nem értesz abból, amit mondok, mindegy, hogy hányszor írom még le ugyanazt. Lepereg rólad minden érv. Falra hányt borsó kategória. Szajkózod ugyanazt indulatból, kiforgatod, amit írtam, nem hogy az elvont dolgokat, de a konkrétan, szó szerint leírtakat se érted. Úgyhogy hagyjuk, én ezzel nem fárasztom magam a továbbiakban. Csinálj amit akarsz.
dec. 21. 16:06
 57/90 anonim ***** válasza:
#56 Hát tegyél fel normális kérdést, normális világnézettel, ne úgy, mint egy infantilis, és én is tudok érdemi választ adni rá, sok téma érdekel, és a legtöbbet fejtegetem is, tehát ha azt hiszed, hogy én buta ember vagyok, akkor rossz helyeken kapizsgálsz. Csak az ilyen pökhendi, kihaénnem' stílust nagyon nem kultiválom, illetve nem is szeretem mástól sem.
dec. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/90 A kérdező kommentje:

52: nem. Én azt akarom eldönteni, hogy egy magántulajdonommal mit kezdjek. Azt csinálok vele, amit akarok, azért, amiért akarom.

Hihetetlen, hogy ezt nem lehet megérteni.

Senkit nem beszélek le semmiről. Passzív viselkedés nem eladni/eljuttatni valakihez, ez nem megakadályozás, mert tőlem függetlenül hozzáférhető ez a “tudás”. Senkinek nem mondom meg, pl megrendelje-e a könyvet, próbáltam itt bárkit is lebeszélni róla? Ha akkor elkezdtem volna prédikálni, mikor itt írta valaki, hogy megveszi, na akkor igazad lenne. De nem tettem.

Én nem mondtam meg a könyv címét, de ahogy látható, bárki megtalálhatja pár perc alatt.

Én vagyok itt az egyetlen, aki ö kritikát gyakorolt, és írt magáról negatív dolgomat. Természetesen senkitől nem várom el, hogy ezt megtegye, de legalább ne engem vádoljatok nagyképűséggel ezek után.

dec. 21. 16:14
 59/90 A kérdező kommentje:
57: szerinted mi a normális világnézet?
dec. 21. 16:16
 60/90 A kérdező kommentje:
Egyébként akár a kiadótól is lehetek, és itt gyűjtöm be megrendelőket a provokációmmal. És dörzsölöm a kezem, hogy ebből is befolyik egy kis pénz így Karácsony előtt… simán benne lehet. Na ennyit tudunk itt egymásról. Aztán milyen agressziót tud kiváltani egy egyszerű kérdés.
dec. 21. 16:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!