Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Etikai dilemma, mit tegyek?

Etikai dilemma, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Volt nálunk a munkahelyen karácsonyi húzás.

Tudni kell rólam, hogy ha nem is vagyok kifejezettem materialista, nagyon szkeptikus vagyok általában, a new age-es sületlenségekkel meg a világból ki lehet kergetni, üldözöm tűzzel-vassal.

Érdekel a csillagászat, erről sokat beszélek, abszolút tudományos szemszögből, de persze laikusként.

Nos amit én kaptam: egy könyv a Holdról. Ez a könyv az okkultizmus szemszögéből “vizsgálja” a Holdat, de ilyen üreges Hold, Hold-űrhajó, Hold mesterséges eredete meg egyéb hajmeresztő fantazmagóriákkal van tele.

Szóval. Tegnap rákerestem a könyvre, és kiderült, viszonylag jó áron el tudnám adni. De akkor terjesztem a hülyeséget a világban, és megfertőzöm mások elméjét ezzel a sok badarsággal.

Ja és ezzel adták át: nem vagyok jó ajándékozó, remélem ebből tudsz épülni….

Hát agyilag leépülni legfeljebb, gondoltam, miután hazafelé beleolvastam.

Szóval a kérdés az, hogy mit tegyek.



dec. 20. 15:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/90 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd meg, elfér a polcon. Aztán vagy elolvasod, vagy nem. Nem kell túlbonyolítani.
dec. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/90 A kérdező kommentje:

Amit írtam 38-ban, 36-nak szólt, bocsi.


40: miért olyan fontos neked, hogy engem idegesíts? Ezen gondolkodj el. Csak emiatt elolvasnál egy könyvet, hogy egy idegent idegesíts?

Természetesen eszem ágában sincs elárulni a könyv címét, mert azzal máris terjeszteném az őrült fantazmagóriákat, amit, mint mondtam, nem szeretnék. Találsz épp elég hülyeséget ha megfelelő kiadónál keresgélsz.

dec. 21. 13:01
 43/90 anonim ***** válasza:
100%

#40 Szerintem ez lesz az.


[link]



Lehet én is megveszem, elkezdett érdekeli, mi van benne, hogy a kérdező ennyire kiborul tőle. 😁

dec. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/90 A kérdező kommentje:

43: igen, ez az. Simán meg lehet találni ennyi infóból amit írtam, ha valaminek van tapasztalata a keresésben/kreativitása leszűrni a lényegi infókat.

Egy kérdésem van, nem akarok újat kiírni, bár lehet megteszem. Szóval. Szerintetek miken gondolkodnak a “normális” emberek? Ha ilyeneken nem. Miken gondolkodnak általában az emberek? Minden cinizmus nélkül kérdezem, ha ez ennyire extra dolog, hogy valaki ezen gondolkodik? Min lehet gondolkodni az ilyenek helyett?

dec. 21. 13:40
 45/90 anonim ***** válasza:
#43 Köszi, megrendeltem egy weboldalról, talán január végére megjön, ha tetszik veszek barátaimnak is. Az már öt-hat elolvasott könyv, hoppá. ;)
dec. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/90 anonim ***** válasza:
100%
#42 Amúgy csak azért fontos mert pont olyan bolond, és irányításmániás vagy, mint a unokatestvérem. Sajnos sok év után az ilyen embereket már nagyon nem szeretem, pont ezt csináta ő is, nem vehetem meg azt, nem nézhetem meg amazt, vele nem beszélhetek.. stb-tb-stb.. Pedig már bőven felnőtt voltam.
dec. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/90 A kérdező kommentje:

45: olvasd, vedd, osztogasd, többször leírtam: nem érdekel. Tőlem bárki kitapétázhatja vele a falát is ha akarja, felolvashat belőle irodalomórán, kimehet a Kálvin térre prédikálni belőle, leírom még egyszer: nem érdekel MÁS mit csinál vele.

Én, kizárólag én, nem akarom, hogy rajtam keresztül jusson el máshoz. Ennyiről van szó.

dec. 21. 15:07
 48/90 A kérdező kommentje:

46: nem tudom, hogy te mennyi idős vagy, különösebben nem is érdekel, de kétségbeejtő képet fest az iskolarendszerről, hogy ennyiszer leírtam, nem érdekel, mit gondol más. Nem akarom, nem szoktam, soha nem fogom másnak megmondani, mit olvasson, gondoljon.

De ahhoz viszont jogom van, hogy véleményem legyen a világ dolgairól és eszméiről, és eldöntsem, hogy a magam részéről hozzá kívánok-e járulni azok terjesztéséhez. Még egyszer leírom: nem veszem el tőle, nem akarom megmondani, mit olvasson, csak én nem akarom a kezébe adni. Tulajdonképpen itt nem én vagyok az, aki meg akarja mondani, hogy más mit gondoljon. Te vagy az, aki nekem meg akarja mondani, hogy mit gondoljak.

dec. 21. 15:12
 49/90 A kérdező kommentje:

Oké, most ez tényleg vicces, de elírtam, nem olvastam át:


Szóval: kétségbeejtő képet fest az iskolarendszerről, hogy ennyiszer leírtam, mégsem érted. Szövegértési képesség hiányában végzik el az iskolát sokan.

dec. 21. 15:15
 50/90 anonim ***** válasza:

#49 Nem drága, itt pontosan az van, amit gondolok, neked nem tetszik a tartalma baromságnak, károsnak tartod, és nem kell a könyv. Ennek ellenére, nem mutatod meg senkinek, titkolod a címét, és nem adod tovább, mert azt hiszed, hogy ettől valami isten/istennő leszel, aki megakadályozta a "fertő" terjedését. Holott másnak lehet abszolút más a véleménye, és pénzt is kaphatnál a számodra leselejtezett könyvért, de te ugyan továbbra is ragaszkodsz hozzá hogy tőled senki nem veszi meg, sőt a könv címét sem árulod el. Na, hát akkor mi ez ha nem a másik ember gondolkodásának korlátozása? Vicces, hogy ilyenkor a szövegértéssel jöttök, amikor valaki leírja, hogy mi a helyzet. Szöveget értelmezni én tudok csillag, te nem tudod értelmezni, hogy nem a tiéd a világ, és nem mindenki fogja azt gondolni amit te szeretnél.


Nekem pl egy civil ember nem mondja meg, hogy mit gondoljak, mi legyen a világnézetem, mit tartok valósnak, és mit nem... Erről ennyit. Szövegértéském...

dec. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!