Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem durva, hogy...

Csak szerintem durva, hogy már ott tartunk, hogy sok ember többre tart egy állatot, mint egy embert? Hagyná éhen dögölni a fajtársat, hogy egy kutyát megmentsen!

Figyelt kérdés

Olvasta kérdéseket kutyás körben, és volt ahol a hajléktalanokat vagy kutyát segítenél inkább, meg csöves vs kutya, és írta soksok ember hogy a kutya nem tehet róla, hogy utcára került, a csöves meg igen...

Mert a hajléktalanok biztos unalombol lettek azok, biztos nem a bank vette el a házukat...


És ezt halál komolyan írták! Kutyát befogadnanak, adnának menhelyek pénzt, de csövesnek nem, mert az biztos eldrogozza...



Nem durva, hogy egy kutyát többre tart yok ember, mint egy embert? Akutya biztos hívja a mentőt, ha rosszul leszel ugye?



2014. jan. 8. 21:57
 11/93 anonim ***** válasza:
30%
A kutya, csak kutya marad. Csak egy állat. Sohasem ér fel egy emberi lénnyel. Igaz némely ember az állat jelzőt sem érdemli. Egyébként kutyák között is van aki kisgyereket ölt meg, és a saját gazdáját csonkította meg. Összettett dolog ez. Ki lehet emelni 1-2 dolgot, de minek? Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a Ferrari, azért rossz kocsi, mert nem tetszik a színe. Oké, és a többi tulajdonságával mi van? Remélem értitek, hogy mit akarok ezzel mondani.
2014. jan. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/93 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd már végig amit írtam, .

Nemcsak cigit és sört vettem. Leírom még egyszer hátha másodjára felfogod.

Vettem KENYERET, SZALÁMIT, ELŐRE ELKÉSZÍTETT SZENDVICSEKET.

Nagy betűvel írom, hogy megértsd!

Kenyeret 1 kilót vettem. 1 rúd paprikás szalámit, és legalább 4-5 hideg szendvicset.

Ne csak a cigit és a sört emeld ki..

2014. jan. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/93 anonim ***** válasza:
84%

Na, pl nálad, kérdező, még azt a kutyát is többre értékelem, aki leharapja a fél kezem. :)

Aki azt írta, hogy a kutya ragadozó, és öl is, az még vagy nem tartott kutyát, vagy nem járt emberek között, hogy ezt érvként hozza. :D

2014. jan. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/93 anonim ***** válasza:
90%

Ja, lehet neked újdonság, de ha pénzt adsz egy hajléktalannak az rögtön piára és cigire költi...

kár itt kiakadnod, igenis sok ember nem érdemli meg a segítséget, főleg ha ő maga nem képes segíteni önmagán.

2014. jan. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/93 anonim ***** válasza:
85%

anyámhoz a hajlékony hozzávágta a szendvicset amit jó szándékból adott neki, hogy az neki nem kell, neki pénz kell... elég sok embernek van 1-2 ilyen élménye, vagy csak ismer olyat aki átélt hasonlót és szerintem ez is elég ahhoz, hogy megítélje az ember ezt a társadalmi réteget...

2 éve szilveszterkor beleütközött haverom egy fickóba elkezdték anyázni egymást haver elég heves vérmérsékletű, én odamentem csillapítani a kedélyeket, majd mivel mind brutál részegek voltunk, én valahogy az idegen fickóval maradtam, kis beszélgetés után, kiderült, hogy "hajléktalan" bár ő "vándor filozófus" nak nevezi magát, történelem diplomája van, soha életében nem dolgozott a klasszikus értelmében semmit, 20 éve gyalog járja európát vele beszélgettem rengeteget a következő pár napban bandultunk sokat, lényegében kéreget, de mivel nem ócska szarszagú ruhákban teszi ezt, hanem relatív jól szituált ezért aztán senkinek nem jut eszébe lenézni... elmondta, majd haerral ki is próbáltuk, egy teszkó parkolóban egy délelőtt alatt a százasok elkéregetésével lazán lehet hozni 7-10ezer forintot és akkor az még csak egy parkoló, nem metróaluljáró stb stb... A csöveseknek igenis megvan a lehetőségük, hogy változtassanak, csak mint ahogy ő is elmondta, ez egy életforma, ha 1-2 évet eltöltesz az utcán teljesen megváltozik az értékrended és függővé vállsz, az életmód függőjévé... vannak akiken nem is látni, hogy hajlékony, nem igényelnek segítséget simán van pénzük megszállni, ha hideg van stb stb, de aki minden kéregetett fillért alkoholra, technokolra stb-re költ azon nem is kell segíteni... márpedig általában őket sajnálják az ilyen irgalmas szamaritánusok...

2014. jan. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/93 anonim ***** válasza:
21%

"tragédiát az okozhatta, hogy a csecsemők sírása valószínűleg zavarta a kutyát, de az is lehet, hogy az eb csak játszani szeretett volna a kicsikkel."


Gratulálok mindenkinek,aki egy állatot többre tart egy embernél. Nincs lejjebb.

2014. jan. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/93 anonim ***** válasza:
88%
ilyen megközelítésben az ember tönkreteszi a bolygót, évente többmilliárd élőlény haláláért felelős, komplett fajokat pusztít ki, míg egy rosszul nevelt kutya, csak a saját dominanciáját védi meg... ilyen megközelítésben bármely állat 1000* többet ér bármelyik embernél...
2014. jan. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/93 anonim ***** válasza:
87%
amúgy mit keres az állatvédelem kategóriában ennyi állatgyűlölő?
2014. jan. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/93 anonim ***** válasza:
89%

Egyszer odajött hozzám egy asszony, hogy a gyerekei sem ettek napok óta, ő is nagyon éhes már, adjak neki egy kis pénzt, hogy legalább a gyerekek tudjanak enni. Jó, mondom bemegyünk a boltba, együtt bevásárolunk. Erre elkezdett anyázni.

Egy szerencsétlen kóbor kutya nem ver át és értékel egy apró simogatást is akár.

2014. jan. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/93 anonim ***** válasza:
94%

Azért ez ennél tényleg összetettebb. Én is szoktam látni hajléktalanokat, általában borosüveggel a kezükben. Ezeken nem segítenék, mivel a saját hibájukból tartanak ott, ahol. Viszont azoknak, akiknek a bank vitte a házát szívesen segítek amivel tudok. De általában az első kategória a jellemző.

A cigányok már más tészta. Őket nem támogatom mivel látom mire költik el a segélyt a legtöbben (Heves megyei vagyok). És hiába adnak neki munkát, sz.rik az egészre, nem akar dolgozni. Aki így áll hozzá a dolgokhoz megérdemli amit kap.

Az állatokon meg azért segítek mert véleményem szerint nekünk embereknek kell felelősséget vállalni értük, mi házasítottuk őket. Ők nem feltétlen akartak együtt élni velünk szerintem. Meg elvileg mi vagyunk a legértelmesebb faj a világon, nem? Akkor tudnunk kéne hogy ha magadhoz veszel pl egy kutyát, akkor nem hajítod ki mikor már nem olyan "cuki".

És egy saját történet. Papám nagyon beteges volt, rosszul mozgott és egyszer elesett az udvaron. A kutya futott be nyüszítve a kertbe mamámhoz. Papa nem tudott kiabálni se, mert annyira le volt gyengülve. A kutya nem hívta a mentőt, de akkor is jelzett hogy baj van. Egyébként combnyaktörése lett papának.

2014. jan. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!