Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem durva, hogy...

Csak szerintem durva, hogy már ott tartunk, hogy sok ember többre tart egy állatot, mint egy embert? Hagyná éhen dögölni a fajtársat, hogy egy kutyát megmentsen!

Figyelt kérdés

Olvasta kérdéseket kutyás körben, és volt ahol a hajléktalanokat vagy kutyát segítenél inkább, meg csöves vs kutya, és írta soksok ember hogy a kutya nem tehet róla, hogy utcára került, a csöves meg igen...

Mert a hajléktalanok biztos unalombol lettek azok, biztos nem a bank vette el a házukat...


És ezt halál komolyan írták! Kutyát befogadnanak, adnának menhelyek pénzt, de csövesnek nem, mert az biztos eldrogozza...



Nem durva, hogy egy kutyát többre tart yok ember, mint egy embert? Akutya biztos hívja a mentőt, ha rosszul leszel ugye?



2014. jan. 8. 21:57
 21/93 anonim ***** válasza:
8%
Kérdező veled értek egyet. Igazad van teljesen, szörnyű, hogy itt tartunk!!!!
2014. jan. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/93 anonim ***** válasza:
75%
20-as vagyok. A cikkhez meg annyit fűznék hozzá, hogy a kutya olyan lesz amilyennek neveled. Persze vannak fajtára jellemző tulajdonságok, de ezeken lehet csiszolni.
2014. jan. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/93 anonim ***** válasza:
36%

Hahaha, vicces ez a sok szájtépés itt. :D


Kedves kérdező, a te korlátolt felfogásod is csak megerősíti bennem, hogy a kutyákat pl. többre tartom SOK-SOK embernél. Nem mondom, hogy az állatokat általánosságban többre tartom, mert nem, a majmokat pl. kifejezetten utálom, macskákat szintén.


Én 3x segítettem hajléktalannak. Mindhárom megköszönte, az egyiknek csak a megmaradt szendvicsemet tudtam felajánlani, hát az úgy hálálkodott, hogy csak na. És adtam már 2 kóbor kutyának is enni. Az egyik majd beszart örömében, mikor a vonatablakból (csatlakozásra vártunk) 4 sajtos zsömlét is kidobálgattunk neki falatonként. És ez egy tacskó forma kutya volt. A másik meg egy nagy németjuhász féle, ennek sajnos csak kekszet tudtam adni, de nem kellett neki, csak nézett rám és majd összecsokizta magát, szerintem félt.

2014. jan. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/93 anonim ***** válasza:
79%
.
2014. jan. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/93 anonim ***** válasza:
88%

de amúgy tényleg hiába veszekszünk ezen, ha nem lennének olyanok mint mi, akik segítünk szívesen a kóbor állatokon ha más nem akkor a menhely adománnyal, akkor minden tele lenne kóbor kutyákkal, ami ugye nem lenne jó nektek sem?

Ha pedig nem lennének olyanok akik a hajlékonyszállókat stb támogatják, akkor pedig ennyi esélyük sem lenne a hajlékonyaknak visszaintegrálódni a társadalomba... szóval beszólogathatunk itt egymásnak de szerintem mindkét tábor ugyan azt teszi, segít egy másik élőlénynek...

2014. jan. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/93 anonim ***** válasza:
19%

Nekem rengeteg bajom van a kutyákkal és a gazdáikkal, de a hajléktalanok tényleg rossz összehasonlítási alap. Mert van az a szint, amikor azt mondom, egy kutya jobban megérdemli a segítséget. Ritkán, de van.


Viszont amikor valaki azt mondja, hogy ő többre értékeli a kutyákat mint a legtöbb embert, azt az embert én is valamiféle biológiai zsákutcának tekintem. Van némi társadalmi haszna a végtelen kutyaimádatnak is, de Magyarországon elbillent az egyensúly, sokkal több a kár amit okoznak.

2014. jan. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/93 anonim ***** válasza:
1%

Sperseus: "ilyen megközelítésben az ember tönkreteszi a bolygót,"


És létrehozott egy civilizációt. Amely lehetővé tette az imádott kutyafaj létrejöttét. Akkor még hasznosan. Megnyugtatlak, ha hirtelen eltűnne az emberiség, a kutyák is tönkretennék amit csak tudnak. Tippelj miért utálják a vadászok a kóbor kutyákat.

2014. jan. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/93 anonim válasza:
100%

elolvastam mindenki válaszát. mesélek valamit.

Önkéntesként dolgoztam éjszaka egy segítő szolgálatnak pár éve. Télen este mentünk ki,hogy körbejárjuk az aluljárókat, és olyan helyeket ahol köztudott volt, hogy hajléktalanok élnek. Kimentünk, hogy megnézzük kell-e segítség nekik, kérnek-e takarót a hideg ellen, esetleg kávét.

Megismerkedtem pár hajléktalannal. A legtöbb ha kéred, szívesen el is meséli miért került az utcára.

Pár sztori ami valamiért megmaradt bennem

Volt egy 50 év körüli férfi aki évek óta az utcán élt mint hajléktalan. Bár nem volt piszkos ember, igyekezett a ruháját is úgy ahogy tisztán tartani,de mégis csak az utcán élt. Ő mesélte, hogy neki 2 nagy háza is volt, mert építészként jól keresett. Volt felesége, és egy gyönyörű kislánya. Egy nap arra ment haza, hogy a feleségét és kislányát halálra gázolták. Összeomlott. Majd jött az alkohol, majd a kártyázás. Először tudatosan tette így tönkre magát, ahogy mondta, ha totál kiütötte magát nem gondolt a családjára. Végül elitta, elkártyázta mindkét házát, vagyonát. Elvesztette az állását, így utcára került. Kávét kortyolgatva mondta, hogy már 2 éve egy kortyot sem ivott, voltak régi barátok, kollégák akik segíteni akartak neki, hogy dolgozhasson. Megköszön ő minden segítséget, de nem kér belőle. Bár nem iszik többé, de megszokta, élvezi a hontalan életet. Nem tartozik a társadalomnak semmivel, nincs száma, nincs semmije. Szabad embernek érzi magát. Élvezi, hogy így él. Néha elmegy alkalmi munkásnak, néha ha nyáron vidéken jár (mindenhová gyalog megy, mert ezt is élvezi) ételért cserébe segít a kertekben.

Ez az ember nagyon szimpatikus volt, és bár sajnáltam, de valahol meg is értettem a gondolkodás módját.


Volt olyan férfi akinek a története nem volt ilyen tragikus. Ő ahogy mesélte, ott hibázott amikor kiderült,hogy hazudott mindenkinek. Úgy vette el a feleségét, hogy sehol nem vallotta be, hogy már nős volt, és még nem vált el. Megnősült másodjára is, lett két kisfia, és kalauzként dolgozott. Majd robbant a bomba. A volt feleség megkereste, hogy váljanak el, mert új életet akar. Ekkor derült ki minden. Elválasztották gyors eljárással mindkét asszonytól. Jobban mondva a második házasságot semmisnek vették, mert az jogtalan volt. Mivel bűnt követett el 3 év börtönbüntetést kapott.

Leülte a 3 évet. A második feleség a gyerekekkel ismeretlen helyre költözött, és többé nem látta őket, ő meg az utcára került. Munkáját is azért vesztette el, mert börtönbe kellett vonulnia. Vissza nem fogadták, régi barátok, családtagok elfordultak tőle. Őszintén elmondta, hogy ha szerez is valamennyi pénzt, azt italra, cigire költi. Nem is akar változtatni az életén, csak azt szeretné ha minden nap olyan szinten leihatná magát, hogy ne érzékeljen semmit a külvilágból.

Takarót elfogadta, bár megkérte, ne kérjük vissza, mert valószínűleg valakinek eladja, hogy legyen pénze piára.

Vagy ott volt egy idősebb férfi az a tipikus "kerüljük el mert bűzlik mit egy állat" hajléktalan. Vicces kedvében volt amikor találkoztunk, és harsányan nevetve mondta, hogy ő 52 éves, és soha nem dolgozott. Amíg a szülei éltek, ők tartották el. Majd elvett egy nőt aki olyan csúnya volt, hogy inni kellett ha ágyba bújt mellé (ezt is nevetve mondta) a nő tartotta el. Majd a nő elhagyta, és ő az utcára került. Ez is egy élet..De itt is nevetett. Ő is takaró helyett piát vagy pénzt kért, mert hogy a kocsmában olcsó a házi kotyvasztású bor..


Vannak hajléktalanok akiken szívesen segít az ember, de azok szépen megköszönve nem kérnek belőle. Akik meg olyanok azok meg nem segítséget várnak csak piát vagy pénzt. Ők nem is akarnak változni, nekik így jó ahogy van..

Az állatok az emberekkel ellentétben változtatnának a sorsukon de nem tudnak..Ki kinek segít. Akinek szüksége van segítségre azok mindig kapnak segítséget. Én örülök, hogy vannak akik embereken segítenek, és vannak akik állatokon. Ennek így kell lennie

2014. jan. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/93 anonim ***** válasza:
92%

16 [link]


Egyébként egy ilyen szélsőséges eset amit leírsz, is az ember hibája.

Viszont ilyen szélsőséges helyzetű ember (aka csöves) sokkalta több van mint kutya, és előbbiek sokkalta több kárt is okoznak.

Ha egy kutya a járdára piszkít, nem az ő hibája hanem a gazdájáé, ellenben amikor az Opera előtt széttárja magát a csövi és telibe barnítja az épületet az utcafronton vagy 50 ember szeme láttára, akkor az szerinted mi?


De nyilván te nem utazol a bkv-val, mert akkor nem védenéd őket ennyire hevesen.

Tudod mennyire bicskanyitogató amikor koszos büdös alak felerőszakolja magát a tömött nyári melegben a buszban, és hozzád kell hogy tapadjon hogy felférjen?

Vagy amikor szinte félrelöki a másikat hogy felférjen, vagy éppen azért nem tud elindulni a busz mert ő száll fel utoljára, de nem esik le neki hogy kint van a háta és addig nem lehet becsukni az ajtót?

Terhes anyukát vernek hasba, valamelyik még veszélyes is lehet, agresszívak, hangosak, kéregetnek, rontják a látképet, büdösek, piszkosak, fertőznek, mocskolnak, de a legrosszabb hogy nem is akarnak ezek ellen tenni.


Én üdvözöltem amikor a Tarlósék elakarták őket tüntetni, nagyon helyes, én szégyenlem magam a turisták előtt, amikor telibe hugyozzák valamelyik épületet amit éppen azok fotóznának.

Ezeknek a lényeknek ebben az állapotukban semmi értelmük nincsen, csak pusztítják azt a keveset is ami van.


És akkor ezt akarod te összevetni egy kutyával?

Tudod egy kutya mindig próbálja a legjobbat kihozni magából, ellenben a csövik nem akarnak változtatni magukon.

2014. jan. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/93 anonim ***** válasza:
91%

27, ne feledd az egy természetes folyamat lenne.

Ellenben a vadászok nem a leggyengébb egyedeket lövik ki, hanem a legnagyobbat...

Egy kutyának van a 4 lába meg szája, egy vadász meg 200 méterről minden komolyabb erőbefektetés nélkül ejti el oktalan és érdemtelen a vadat.

Egy kutya nem tenné tönkre a bolygót ellenben az emberrel, csak az elmúlt 200 évben többet ártottunk mint bármi az elmúlt 5000 évben.

2014. jan. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!