Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem durva, hogy...

Csak szerintem durva, hogy már ott tartunk, hogy sok ember többre tart egy állatot, mint egy embert? Hagyná éhen dögölni a fajtársat, hogy egy kutyát megmentsen!

Figyelt kérdés

Olvasta kérdéseket kutyás körben, és volt ahol a hajléktalanokat vagy kutyát segítenél inkább, meg csöves vs kutya, és írta soksok ember hogy a kutya nem tehet róla, hogy utcára került, a csöves meg igen...

Mert a hajléktalanok biztos unalombol lettek azok, biztos nem a bank vette el a házukat...


És ezt halál komolyan írták! Kutyát befogadnanak, adnának menhelyek pénzt, de csövesnek nem, mert az biztos eldrogozza...



Nem durva, hogy egy kutyát többre tart yok ember, mint egy embert? Akutya biztos hívja a mentőt, ha rosszul leszel ugye?



2014. jan. 8. 21:57
 31/93 anonim ***** válasza:
0%

29: "Viszont ilyen szélsőséges helyzetű ember (aka csöves) sokkalta több van mint kutya, és előbbiek sokkalta több kárt is okoznak. "


Erre én is szívesen belinkelnék neked egy érvelési hiba leírását... csakhogy neked érvekre nincs is szükséged :) Ha te mondod akkor az biztos úgy is van.


Én valóban nem járok BKV-val, és hajléktalannal is évente csak egyszer találkozom. De ha végigsétálok egy tetszőleges magyar település tetszőleges utcáján, akkor az üvöltő kutyáktól gyorsan elmegy a kedvem bármiféle nézelődéstől. A túristáknak is. Olyan is volt hogy az undormány kutya nyálát kellett törölnöm a ruhámról. Persze ez szerinted a gazda hibája. Jó, akkor remélem azzal is egyetértenél hogy Tarlós tüntesse el a gazdikat is Budapestről.

2014. jan. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/93 anonim ***** válasza:
8%

30. Miért az ember mi, ha nem természetes? Mesterséges intelligencia? Az embernek is vannak ösztönei, érzelmei. Egy csövesnek más sincsen, különösen amikor tökrészeg.


A kutyának tényleg némi erőfeszítésébe telik, hogy széttépje az őzet. Ez most érdem? Amúgy a vadászat se abból áll, hogy a terepjáró ablakából kihajolva lelövik az odaszaladó vadakat, de hagyjuk.

2014. jan. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/93 anonim ***** válasza:
83%

Egy kutya az feltétel nélkül szeret, és hálás.

És igen, segít a gazdájának.

Látszik hogy nincs, és nem is volt soha kutyád.

Téged se sokan szerettek még az életben.

Ennyire ne gyűlöld az állatokat...

Nem szégyen az, ha vidékről származol, csak akkor legalább ezt a hülyeségedet ne terjeszd.

2014. jan. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/93 anonim válasza:
43%
Ezt a számot küldeném! Mert NEM önhibából kerülnek utcára az emberek!Hanem a mocskos állam miatt! http://www.youtube.com/watch?v=IlNv-wylEoo&list=WLF934A1C8EF..
2014. jan. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/93 Makacs Kun ***** válasza:
59%

Kedves Kérdező! Az „önhibájából”: azok kedvelt kifejezése, akik nem akarnak segíteni a másiknak, de még annyi bátorságuk sincs, hogy ezt vállalják.


Kedves hajléktalanokat bírálók!

A Népköztársaság idején, amikor még a materializmust favorizálták, és egyébként nem volt hajléktalan, nem volt jövedelem nélküli, gyakran hallottam: „a lét határozza meg a tudatot”. Én ugyan istenhívő voltam, vagyok és leszek mindig is, de úgy gondolom, ez igaz megállapítás. Olyan életkörülmények között az emberek többsége iszákos lesz, koszos lesz, megbüdösödik és el is durvul. Nem akarnak dolgozni sem már, mert néhány év után, amikor hiába akartak dolgozni, mert nem kaptak munkát, a legtöbben föladják.

Akár tetszik, akár nem, segítségre szorulnak, és itt vannak. Legalább annyi segítségre van joguk, mint az állatoknak, sőt inkább többre.

Hálátlan némelyikük? Igen. Na és a Ti munkáltatóitok-kizsákmányolóitok mennyire hálásak Nektek azért, hogy az általatok előállított értékek legalább 90 százalékát zsebre tehetik? Az első nap után, amikor már nem teljesítitek a követelményeket, mert már annyira elhasználódtatok, hogy nem lesztek képesek rá, kirúgnak Titeket. Vagy ez sem kell hozzá, elég az is, hogy gépekkel lehet helyettesíteni a munkátokat.

A politikusok, akik szintén Belőletek élnek, – igen jól – pedig olyan törvényeket hoztak, hogy három hónapig kaptok majd segélyt, aztán talán egy évig havi 28 ezret, aztán egy évig havi 22 ezret, aztán semmit. Pedig Ti választottátok őket meg. Ők is hálátlanok.

Inkább a kizsákmányolóitokra és a láncos kutyáikra haragudjatok, mint az ő legszerencsétlenebb áldozataikra, mert sokkal többet ártottak-ártanak Nektek, mint a hajléktalanok.


Amúgy sok embernél én is többre tartom az állatokat.

2014. jan. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/93 anonim ***** válasza:
90%

Én meg ha végigsétálok Pest bármely tetszőleges utcáján,elmegy a kedvem a nézelődéstől a sok helyről üvöltő autóriasztó meg "zene"miatt.Na meg amiatt,hogy a sok bunkó tolakszik,tapossa egymást,lökdösődnek,mert mind rohan.És az autók zajától és fullasztó bűzétől is.Inkább hallgatom itt falun a kutyaugatást minden kerítés mögül akár.

Kérdésre:ha én embernek segítettem,mind átvert,meglopott utána.Hát ezért baromira érdemes,nem?

Amikor Pesten laktam,volt mellettünk egy olyan szálló,ahol beteg hajléktalanok voltak.Legtöbbjük kerekes székben ült.Ehhez képest jó időben egész nap kint dorbézoltak az utcán.Piásüveg valahogy mindnek ott volt a kezében,meg persze a cigi a szájában.Délre merev részeg volt mind,az utcára okádtak meg hugyoztak.

Ismerős magához fogadott télre egy hajléktalant,aki már első éjszaka úgy összeszart mindent,hogy égethette el az ágyat,ágyneműt,szőnyeget a befogadó.A csövessel érkezett kiskutya érdekes módon nem csinált ilyesmit.A kutya még mindig nála van,a csövest kitette.

Ezek után segítsen rajtuk az,akinek hat anyja van.Én segítek továbbra is inkább az állatokon.

2014. jan. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/93 anonim ***** válasza:
100%

"A Népköztársaság idején, amikor még a materializmust favorizálták, és egyébként nem volt hajléktalan, nem volt jövedelem nélküli, "


Na ez a mondat egy jó nagy ökörség úgy ahogy van. Dehogynem voltak akkor hajléktalanok..Ugyanannyi volt mint most, csak akkor nem lehetett téma, sőt nem lehettek a nyilvánosság előtt, mert a rendőrök már kergették is el. Egyszerűen nem lehettek az emberek szeme előtt, így is mutatva, hogy a társadalmunk milyen tökéletes volt.

Én tizenéves voltam népköztársaság idején. Volt, hogy a parkban ahová többed magammal jártunk ki játszani, pihenni, hogy mi fiatalok összejöjjünk, el kellett mennünk, mert a szokott helyünkön tanyáztak a hajléktalanok. Egyszer apám elvitt kirándulni a városligetbe. A tó mellett mentünk el amikor megjelentek a rendőrök, és kis időre mindenkit megállítottak. Apám addig kérdezősködött, míg a rendőr kibőgte, hogy pár hajléktalan balhézik, és most viszik el őket, de nem akarják, hogy a kedves járókelők megsérüljenek..

Szóval ne írj butaságot. Voltak akkor is hajléktalanok,csak éppenséggel nem fértek bele a tökéletes társadalomba..


Csak megjegyzem, hogy voltak olyanok is akik nem dolgoztak..

2014. jan. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/93 anonim ***** válasza:
76%

31 látod egyből megmondtam hogy nem BKVzol, és még az is kiderült valószínűleg Pestet sem ismered, meg a csöveseket.

Akkor meg mégis minek szólsz hozzá ha lövésed sincs a témáról?

Jah hogy neked csak simán kutyafóbiád van, és jöttél ide köpködni hogy megugat a kutya vidéken...

Mit keresel itt ebben a kategóriában akkor?

Ha azt sem tudod milyen egy csöves milyen jogon akarod te eldönteni hogy a kutya a "rosszabb"?

Miért zavar téged a kutya ugatás?

Feljönnél ide, látnál egy kis világot, végig mennél a belváros főútjain, aluljáróin, buszain, villamosain, a legkisebb problémád lenne a vidéki kutya ugatás.

Sőt, igazi megváltás lenne a pesti szmog,zaj,hülye emberek után.


31 a vadászat mint sport egy oktalan, értelmetlen, kegyetlen, ember alatti dolog, nem kell fényezni.

Lehet a kóbor kutya megfogja az őzet, azt sem tartom helyesnek, de ott az őznek minden esélye megvan, 1v1 és mivel a kutya valószínűleg kisebb, lassabb, egyedül van, az őznek komoly előnye van.

És ezek után a kutya érdemtelenné válna?

Persze én értem hogy a kutya ez esetben egy kártevő, és rongálja azt az állományt amit a vadász társaság etetett,

de ne feledjük, a kutyának az ember mellett a helye, és sajnos az ő hibája miatt kerül el onnan.

Tudom a kis őzike relatív könnyű célpont, de azért kíváncsi lennék melyik kutya tudná megfogni a nagyokat.

Ha mégis megfogja (még mindig nem tartom helyesnek) természetes szelekciónak is belehet tudni, de tudom azt inkább ti szeretnének intézni, és ezt meg is értem. No persze csak azt a vadászatot értem meg ahol a túlszaporulatot kell ritkítani mert földézsmálják a termő földet (pl vad disznó).

De azt hogy kimegy egy részeg társaság és mindenre és mindenkire lőnek mint az eszetlenek, mert megrészegülnek hogy hatalom van a kezükben, hát azt elítélem.

Én eleve elítélem hogy valaki a szerencsétlen állatot oktalan megöli, sőt amikor oda csalják előetetéssel őket, még kihívás sincsen.

De nyugodtan elárulhatod miből áll egy vadászat.

Ugyan személyesen még nem vettem részt ilyenen, és nem is akarok, de láttam már tv-ben hogy bármelyik kicsit is gyakorlott ember megtudná csinálni, mert semmi kihívás nincsen benne avval ahogy manapság csinálják.

Persze más kérdés hogy szerintem normális ember elítéli ezt.

2014. jan. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/93 anonim ***** válasza:
84%
azért nagyon kevés kóborkutya tudna széttépni egy õzet... a kóborkutyák nagy része éhezik, mert a fajták nagyrésze abszolút alkalmatlan a vadászatra...
2014. jan. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/93 Makacs Kun ***** válasza:
68%

Kedves 100 százalékos, akit meghagytam annak, ezt írtad: „Na ez a mondat egy jó nagy ökörség úgy ahogy van. Dehogynem voltak akkor hajléktalanok..Ugyanannyi volt mint most,”

Ha ugyanannyi most a hajléktalan, mint akkor, bizony nem értem ezt a nagy hisztit most ellenük. Már vagy negyven éve ugyanez van, nem?

Csak, hogy az ifjak tudják: aki nem dolgozott, közveszélyes munkakerülés miatt elvitte a rendőr, ha igazoltatta. A személyi igazolványba ugyanis bejegyezték a munkahelyet, tehát rögtön látta, hogy nincs neki. Elég gyakran igazoltattak akkoriban. Kötelezték, hogy dolgozzon, általában néhány munka közül választhatott. Azok a munkák megszokott munkák voltak, nem direkt kitolásból kreált értelmetlen, megalázó álmunkák. Aki pedig dolgozott, ha nem volt hol laknia, munkásszállón helyezték el. Hajléktalan tehát csak néhány ember lehetett. Most pedig óvatos becslés szerint az országban harmincezren vannak, vagy többen.

Mindez azonban nem a hozzászólásom lényege volt.

A lényeg az, hogy a probléma létezik. Vannak hajléktalanok, sőt, egyre több lesz. Segítségre szorulnak, és joguk is van rá. Akkor is, ha „saját maguk tehetnek róla, hogy ide jutottak”.

2014. jan. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!