Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem durva, hogy...

Csak szerintem durva, hogy már ott tartunk, hogy sok ember többre tart egy állatot, mint egy embert? Hagyná éhen dögölni a fajtársat, hogy egy kutyát megmentsen!

Figyelt kérdés

Olvasta kérdéseket kutyás körben, és volt ahol a hajléktalanokat vagy kutyát segítenél inkább, meg csöves vs kutya, és írta soksok ember hogy a kutya nem tehet róla, hogy utcára került, a csöves meg igen...

Mert a hajléktalanok biztos unalombol lettek azok, biztos nem a bank vette el a házukat...


És ezt halál komolyan írták! Kutyát befogadnanak, adnának menhelyek pénzt, de csövesnek nem, mert az biztos eldrogozza...



Nem durva, hogy egy kutyát többre tart yok ember, mint egy embert? Akutya biztos hívja a mentőt, ha rosszul leszel ugye?



2014. jan. 8. 21:57
 61/93 anonim ***** válasza:
77%

[link]

Ezek után igen, többre tartok egy állatot, mint egy embert. Előbb segítenék egy haldokló állatnak, mint egy haldokló embernek.

2014. jan. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/93 anonim ***** válasza:
22%

60: Én nem vagyok a kérdező, de igen, szerintem egy ember többet ér mint egy állat. Azt nem tudom, hogy azon kedves állatbarátokat, akik az állatokkal azonosulnak, valamint a gyilkosokat, családjukat terrorizálókat milyen mértékben tekintsem embernek.


A maximum amit adományoztam 200 000 Ft körül volt egy évben, de aztán rájöttem, hogy ennek valószínűleg töredékét kapják a tényleg rászorulók. Tavaly 60 000 Ft volt, amit nagyrészt a gyerekem iskolája kapott, nagyjából anonim módon, önkéntesen. Ezen kívül havonta segítünk pénzzel egy közeli rokonnak. Társadalmi munkát sporttevékenység kapcsán végeztem még pár éve. Mint az előzők, ez is vitatható, hogy mennyire karitatív. De nem hallottam, hogy egyáltalán kutyáséknál felmerült volna, hogy például nem az államtól követelnek, hanem maguk építenének kutyafuttatót.

2014. jan. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/93 anonim válasza:
96%

Általánosságban véve nem tartom többre az állatokat az embereknél. Viszont a saját kutyámat bármelyik hajléktalannál előrébb helyezem, mert családtag.


Amúgy meg én 18 éves korom óta, azaz 20 éve bejelentett főállásban dolgozok, ezzel együtt adózok és fizetem a különböző járulékokat. Ezzel már támogatom a rászorulókat, hiszen a segélyeket ebből fizeti az állam. Félreértés ne essék, nincs ezzel semmi bajom, de ezek után had döntsem el én, hogy mire költöm a pénzemet.

2014. jan. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/93 anonim válasza:
100%
"60: Én nem vagyok a kérdező, de igen, szerintem egy ember többet ér mint egy állat. Azt nem tudom, hogy azon kedves állatbarátokat, akik az állatokkal azonosulnak, valamint a gyilkosokat, családjukat terrorizálókat milyen mértékben tekintsem embernek." Nagyon remélem, hogy félre értelmezem a soraidat, és véletlenül sem sorolsz egy állatbarátot gyilkosok, családjukat terrorizálók közé...Ha mégis, és számodra ettől vagy ember, akkor én nem akarok a Te besorolásodba tartozni...Nagyon szép dolog, hogy adományoztál, hogy támogattad az iskolát. Én ennek örülök. És örülök annak,hogy vannak, akik a védett növények megmentésén fáradoznak. És örülök annak, hogy vannak, akik a daganatos beteg gyerekeken segítenek, és örülök annak, akiknek az a fontos, hogy a fogyatékkal élők is ugyanolyan teljes életet éljenek, mint a nem fogyatékkal élők...és sorolhatnám. Képzeld el, ha mindenki ugyanarra a dologra reagálna érzékenyen.Mondjuk mától mindenki csak iskolákat támogatna és forró vassal sem lehetne tőle kicsikarni egy fillért sem az éhező gyermekek javára. Miért nem lehet elfogadni, sőt tiszteletben tartani, hogy kinek mi a szívügye? Honnan tudja bárki is, hogy milyen okból teszi, amit tesz? Miért azokat kell bántani, akik segítenek? Ha már bántani akarunk...Egyáltalán miért nem lehet egész egyszerűen elfogadni, hogy KÜLÖNBÖZŐEK vagyunk? Lerágott csont, tudom. De sajnos időtálló.
2014. jan. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/93 anonim válasza:
100%
Előző vagyok. Elvétettem néhány nyelvtani hibát. De azért érthető, hogy mit akartam mondani. Legalábbis szerintem... :)
2014. jan. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/93 anonim ***** válasza:
100%

Aki azzal érvelt, hogy a kutya letépi az arcodat, attól kérdezném, hogy szerinte ez mennyire gyakori? És mennyire gyakori az, hogy ember embert öl, nyomorít meg, rabol el, rabol ki, késel meg, fenyeget stb?

Megesik, hogy a kutya emberre támad, de ugyan már, kutya miatt meg ugatás miatt még nem féltem hazamenni éjjel, a kedves embertársaim miatt meg sokszor a saját lakásomban is rettegek.

2014. jún. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/93 anonim ***** válasza:
1%

66: ha már statisztikát szeretnél, itt a legelső google találat:


"... A tanulmány 537 kutyaharapás miatt bekövetkező arcsérüléses esetet dolgoz fel a University of Colorado's Anschutz Medical Campus gyermekklinikájának 2003 és 2008 közötti adatai alapján... "


Hogy mit érzünk fenyegetésnek az elég szubjektív. De ha te a házadban fenyegetve érzed magad, akkor elég alacsony az ingerküszöböd. Nekem is. Nyisd ki éjszaka az ablakodat, és vajon mit fogsz hallani: kutyaugatást. Megállás nélkül.

2014. jún. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/93 anonim ***** válasza:
100%
én a szomszéd utcai bidám-bidámok dorbézolását hallom ha kinyitom az ablakot éjszaka
2014. jún. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/93 anonim ***** válasza:
0%
68: részvétem. De legalább elköltözhetsz. Bidám-bidámok nincsenek mindenhol. Kutya(ugatás)mentes városrész nincs, kivéve a panelok, éjszaka.
2014. jún. 12. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/93 anonim ***** válasza:
100%

Előző: nem alacsony az ingerküszöböm, mellesleg nagyon jó környéken lakom - Kodály körönd, Andrássy, puccos ház stb. él több kutya a házban, a szomszédban konkrétan kettő darab, egy vakkantást soha nem hallottam. Ha kinyitom az ablakomat, akkor az utca zaját hallom, esténként részeg fiatalokat. Arra visszatérve, hogy miért félek a lakásban éjjel, nos azért, mert a házban nemrég ellopták a lakótársam bicóját, és betörés is történt már fényes nappal.

Bidám-bidámok meg sajnos mindenhol vannak, max. valahol kevesebben, mint egyes környékeken.

Ja, a statisztikára visszatérve, oké, arra rágugliztál, hány kutyatámasás volt, de az ember ember ellen elkövetett erőszakos bűncselekmények számának is utána néztél? Mert akkor lenne ám kerek az összegzés. ;)

2014. jún. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!