Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem durva, hogy...

Csak szerintem durva, hogy már ott tartunk, hogy sok ember többre tart egy állatot, mint egy embert? Hagyná éhen dögölni a fajtársat, hogy egy kutyát megmentsen!

Figyelt kérdés

Olvasta kérdéseket kutyás körben, és volt ahol a hajléktalanokat vagy kutyát segítenél inkább, meg csöves vs kutya, és írta soksok ember hogy a kutya nem tehet róla, hogy utcára került, a csöves meg igen...

Mert a hajléktalanok biztos unalombol lettek azok, biztos nem a bank vette el a házukat...


És ezt halál komolyan írták! Kutyát befogadnanak, adnának menhelyek pénzt, de csövesnek nem, mert az biztos eldrogozza...



Nem durva, hogy egy kutyát többre tart yok ember, mint egy embert? Akutya biztos hívja a mentőt, ha rosszul leszel ugye?



2014. jan. 8. 21:57
 81/93 anonim ***** válasza:
80%

Továbbra sem érted, amit írtam. Ejnye. :)

Nem a vadonba való visszavadulásra gondoltam...

Másodszor honnan tudod, hogy a kislány nem futott-e a kutya elől vagy eleve egy szocializálatlan kutyával találkozott, akit harcokra használtak?

Ennyi erővel írhatnál a medvetámadásokról is. Ők veszélyesebbek, mint a kutyák. Valószínűsége ugyanannyi, mintha egy kutya támadna meg.

2014. jún. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/93 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda vita van itt :D


Csak pár dolog:

1.Azért abban remélem mindenki egyetért, hogy egy 3 éves kölyköt óriási felelőtlenség magára hagyni egy kutyával, tökmindegy, mekkora kutyáról van szó! Az én kutyámat se hagynám ott egy gyerekkel (nagyobban SEM), akármilyen aranyos, mert játékból is kva nagyot tud harapni.


2. Hülye emberek mindig voltak, vannak, lesznek.


3. Felelőtlen emberek mindig voltak, vannak,lesznek, kutyások körében főleg én is látom minden nap (12 éves kislány egyedül sétáltat pitbullt, harapós kötekedős kutya póráz nélkül fut). Az olyan már csak hab a tortán, hogy a totyogós gyerek kalimpálva rohan a kutyám felé, anyu apu sehol, görkoris 2 cm-re akar elszáguldani a kutya mellett, vadidegenek kérdés nélkül "letámadják" a kutyát meg puszit akarnak neki adni (??!!)stb, stb


3. A kutya nem ember, nem várható el hogy mindig a mi igényeinknek megfelelően viselkedjen.


4. Senkinek nem kötelező szeretnie az embertársait ebben a mai álszent, agresszív világban :)

2014. jún. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/93 anonim ***** válasza:
31%
Egyszerüsítsük a kérdést: a hároméves kislányodat kivel hagynál egyedül ha választanod kell? Egy kutyával vagy egy hajléktalannal?
2014. jún. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/93 anonim ***** válasza:
hogy jön ide egy hajléktalan? :O
2014. jún. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/93 anonim ***** válasza:
100%

Abba azért gondoljunk bele, hogy miért vannak a kutyák az emberek között, mert megszelídítettük őket, magunk mellé vettük őket. Miért vannak kóborkutyák? Mert felelőtlenek vagyunk, nem gondoskodunk megfelelően róluk, az utcára dobjuk őket, magukra hagyjuk őket. Erről csakis az ember tehet. Ha egy kutya agresszív viselkedést mutat, az a rossz nevelésnek a következménye, tehát ebben is az ember keze van. Amit megszelídítettünk, azért felelősséggel tartozunk, csak sajnos ezt sokan elfelejtik.


Viszont ott az érem másik oldala...hány remek kutya dolgozik a rendőrségnek, hány eb keresi a törmelékek alatt a megsebesült embereket, a hegyekben a hatalmas hóban, drogot keresnek, robbanószert és a terápiában is segítenek. Igen, ebben is óriási érdeme van az embernek.

Tehát ne feledjük el, a kutya olyan lesz, amilyenné neveljük és egy kutya nem tud felelősséget vállalni a tetteiért, ellenben egy emberrel.

2014. jún. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/93 anonim ***** válasza:
86%
nekem 2-8 éves koromig egy óriás nagy bernáthegyi volt a testõröm, ha a szüleim nem voltak jelen, akkor is mindig óvott mindentõl, pedig nyúztam, cibáltam egyfojtában... szerintem amúgy az a durva, hogy ez a kérdés ennyi hónap elteltével, még mindig mendõ vita tárgya...
2014. jún. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/93 anonim ***** válasza:
65%

igen,#86, mert félrement. Részben azért,mer elmosódottan volt feltéve a kérdés - és átment szeretem a kutyát és nem szeretem a rossz emberek síkra. De lényegileg nem ez lenne a fő kérdés: fel lehet-e fogni, hogy az ember ember az állat állat? Tudatállapotok hierarchiájában más szinten van. A legokosabb állat sem fog verset írni, szimfóniát szerezni, de szavakkal beszélni sem. A legembertelenebb ember sem fog semmiféle állati fajspecifikus dolgot produkálni. Ezért, akik itt "az ember is állatoztak" a világ legnagyobb tévedésében élnek. És ez kihat a szavaikra, tetteikre is, és elvesztik emberi lényegük tudatát, anélkül, hogy okos állatok lennének. A világvégi helyzet ez. De mindazonáltal meggyőződésem, hogy akik itt ilyen butaságot írtak, hogy az állatot mentenék "mert annyi rossz ember van"(honnan veszi,hogy az ott "rossz"? milyen alapon ítélkezik?)


- azok is, ha vészhelyzet van: az embert mentenék. Így és csakis így lehet az embernek a lelkiismeretével tisztában, rendben maradni.

Részemről ennyi, egy viccel zárom:

[link]

2014. jún. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/93 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem kéne fontossági sorrendet tenni abban, hogy kinek az élete fontos. Mindenkinek csak egy van, ami fontos számára.

Egyébként pont a kutya az az állatfaj, ami teljesen az emberhez simult, tehát, úgy viselkedik, ahogy mi neveljük, csak erről sokan megfeledkeznek.

2014. jún. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/93 anonim ***** válasza:
83%

"Egyszerüsítsük a kérdést: a hároméves kislányodat kivel hagynál egyedül ha választanod kell? Egy kutyával vagy egy hajléktalannal?"


Amíg nem láttam meg, hogy te vagy az, aki végig a kutyák ellen beszélt hasznosat nyomtam, mert nekem teljesen egyértelmű volt, hogy egy (normálisan nevelt) kutyával és azt hittem, te is azért írtad :D

2014. okt. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/93 anonim ***** válasza:
51%
Bölcs döntés a kutyára hagyni a gyereked. Maximum két nap múlva szomjan hal.
2014. okt. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!