Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szerintetek, ha a férfi...

Szerintetek, ha a férfi mindenevő, és a nő vegetáriánus egy kapcsolatban, hogyan lehet ezt megoldani a mindennapokban? Van valakinek a témával kapcsolatban gyakorlati tapasztalata?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanoktól várnék válaszokat, ahol az egyik fél vegetáriánus, a másik mindenevő. Hogy éltétek ezt meg, milyen konfliktusok voltak, tudott-e működni a közös élet, és hogy oldottátok meg az étkezéseket? Elsősorban tapasztalatra vagyok kíváncsi, hogy másoknak, a mindennapi életben, okoz-e problémát ez, és hogy tudták ezt megoldani a gyakorlatban.
2011. ápr. 10. 14:35
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
21%

Nos, vannak megalkuvó vegák is, meg aki 3-4 éve nem eszik dögöt, attól ne várj el ilyeneket. Azon kívül ha már gyereke van tőled, nem lesz olyan ostoba, hogy fogja a gyereket, és elvonul vele nyomorogni, te meg éld a világodat boldogan. Ha megcsináltad, csak tartsd el.

Szerintem ennyi. :)

2011. ápr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy nem egyszerű a történet, Csak gratulálni tudok, ha működni fog, én nem tudnék senki miatt lemondani a húsevésről /bár én főzni is szeretek, megcsinálnám magamnak a kaját/.
2011. ápr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 Salx Narval ***** válasza:
50%
13-42: Te, tényleg lökött vagy.:D Reménytelenek tűnik, hogy értelmezni tudd amit írtam. Nem erőltetem tovább.:D
2011. ápr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 Salx Narval ***** válasza:
100%
Miért kellene lemondania bármiről is.Sajna barátom, ha kell a nő, meg kell tanulnod főzni.Lehet, hogy még meg is kedveled.Az én baráti körömben minden férfi jól főz.Szerintem az, hogy valaki nem eszik, húst és irtózik a nyers hús szagától, nem is érinti meg, még elfogadható. De, hogy rosszul legyen valaki egy húsétel puszta látványától is, az már hiszti.Ha nem kényeskedő ennyire a barátnőd, szerintem járható az út.Ha büdösnek tartana, már bizonyára mondta volna.:D
2011. ápr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

12:56

Így van, ahogy írod, és egyet is értek vele.

Tökéletes párkapcsolat is szerintem, csak a mesében van.

Valahol mindenkinek engedni kell az elvárásaiból.

2011. ápr. 14. 14:01
 26/34 anonim ***** válasza:
33%
Nekem általában tökéletes párkapcsolataim vannak. Vegákkal, mert más szóba sem kerül. Furcsa, hogy nekünk ez is megy, nem? :)
2011. ápr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Ja, a trollkodás megy...
2011. ápr. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim válasza:
100%

Szia! Nálunk én vagyok vega, a férjem húsevő. 6 éve élünk együtt és tökéletesen működik. Én már több, mint 10 éve nem eszem húst/húsosat, semmilyen formában és ehhez keményen ragaszkodom: így nem eszem meg azt az ételt sem, amibe belefőtt a hús, vagy zsírral készült, vagy ugyanabban az olajban sült, mint a húsos. Azt viszont el kell fogadnom, hogy a férjem csak akkor lakik jól, ha húst eszik. Így én általában kétfélét főzök: húsosat és nem húsosat. A leves általában vega, a második pedig 2 féle. Ez megoldható úgy, hogy pl. krumplipüré + rántott hús/rántott sajt, vagy van olyan, hogy teljesen különbözőt főzök, de ez a ritkább. A helyzetünket megkönnyíti, hogy hétközben a férjem a munkahelyén eszik, (én sajna nem tudok, mert nincs vega kaja), így ilyenkor csak magamra főzök, s csak hétvégéken kell kétfélét.


Asszem nyugodtan leszögezhetem, hogy a kapcsolatunkban ez jelenti a legkisebb problémát!

2011. ápr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
25%

én közöltem a barátommal, hogy ha majd összeköltözünk ne is számítson arra, hogy húst csinálok neki. és igenis undorítónak találom egy húsos ételnek már a látványát is (nemhogy a szagát). ez nem hiszti. az mondjuk még nem tűnt fel h a húsevő emberek büdösek, de mostantól figyelni fogom :D


18L

2011. ápr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Salx Narval ***** válasza:
44%
Dehogynem húgi, ez már hiszti, vagy esetleg bebeszélted magadnak.:D Ha nem lenne az, akkor a többi vega is ennyire irtózna.Nekem is van egy ilyen ismerősöm, mármint ilyen kényeskedő. Folyamatosan játszotta az agyát, hogy hányingere van és rosszul érzi magát a húsételek látványától is. Sohasem bírta kihagyni, hogy meg ne jegyezze, ti hullalevet és dögöt esztek és, hogy ez mennyire undorító.Érdekes módon az étteremben sohasem zavarta, hogy a másik asztalnál mit esznek és milyen illatok vannak.Ha nálunk főztünk, akkor viszont egyből hányingere volt. Meg is kértem, hogy lehetőleg tartsa magát távol a baráti összejövetelektől.Nálunk vegyes a társaság,kb a fele vega , de rajta kívül senkit nem zavar, hogy ki mit eszik.Akkor telt be nálam a pohár, amikor már mások étvágyát is elvette a gusztustalan viselkedésével, megjegyzéseivel.Természetesen mindenkinek jogában áll úgy élni és étkezni ahogy akar, de az eltérő életmódot folytatókat lenézni, undorítónak titulálni, már bunkóság.
2011. ápr. 28. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!