Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Aki nem szokott étterembe...

Aki nem szokott étterembe járni, miért nem?

Figyelt kérdés

márc. 2. 18:17
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
100%
ennyit már nem adunk érte,magyarán már túlzóan drága lett.
márc. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
88%
Nemrég az volt a kérdés hogy miért igen.
márc. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
92%

1) Az otthoni főzéshez képest aránytalanul drága;

2) nem szeretem, ha szívességet tesznek azzal, hogy elfogadják a pénzem;

3) többnyire elégedetlen vagyok a pincérek viselkedésével;

4) nem érzem indokoltnak a magyar hagyományok mellett a szervízdíjat, a szervízdíjas helyeken rosszabb a kiszolgálás, mint az azonos árkategóriájú éttermekben, a borravalós helyeken szinte semennyi borravaló nem elég.

márc. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
98%

Magyarországon a vendéglátás megszűnt.

Etetés, itatás van helyette, az étteremben étkezés nem ad olyan érzelmi pluszt, ami miatt komolyabb igény lenne az étterembe járásnak.

Ez még azok között sem jellemző, akik egyébként megengedhetik maguknak a ma már valóban drága szolgáltatást, és éppen azzal van a gond, hogy szolgáltatás nincs, etetés, itatás van, a vevőt kiszolgálják, ugyan, de már régen nem vendég.

Ez nem egy új keletű folyamat, több évtizedere vissza tudok emlékezni, és a vendéglátás színvonala folyamatosan csúszott lefelé, és már régen elérte azt a szintet, hogy "eszel, iszol, és elmehetsz, nincs itt semmi látnivaló".

Természetesen más területen is nagyon megváltozott a világ, de a jobb éttermekbe régen sem azért mentek be elsősorban, hogy ott gyorsan befaljanak valamit, mára meg annyi maradt a kínálat.

Enni lehet otthon, vagy egy talponállóban is, sok vendégló színvonala az utóbbihoz közelít

márc. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
81%
Irreálisan drága. A legtöbb helyen egy leves, főétel egy pohár limonádéval + a kötelező szervízdíj ugye nem áll meg 8-9 ezer alatt.
márc. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
44%
Voltam már vendég és pincérnő is, mindkét szerepben rohadt kínosan éreztem magam
márc. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 A kérdező kommentje:
#14: Kifejtenéd a "nincs már vendéglátás" gondolatmenetet kicsit bővebben?
márc. 2. 20:17
 18/65 anonim válasza:
92%
Azon kívül, hogy drága, nem tudom, mit eszek, hogy készítik, mit raknak bele. Nagyon finnyás vagyok. Csak azt szeretem, amit én főzök, vagy családtag.
márc. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
86%
mert egyedűl ciki menni.
márc. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
100%

Csak nagyon ritkán megyek/megyünk étterembe,

1. Kifejezetten szeretek fözni, rengeteg receptet készítek el (évente legalább 200-250 különbözö fogás fordul elö nálunk), nekem ez lazítás, örömforrás.

2. A legtöbb étteremben nem azt kapom/kaptam, amit elvártam, sok esetben csak frusztrált, hogy sem az ételek elkészítése nem megfelelö, sem a szolgáltatás, a felszolgálás, a tálalás, a személyzet viselkedése nem az, aminek lennie kellene.


Ettöl eltekinve néha voltak pozitív élményeim is.


Ami nekem néha elöny, hogy más készíti el az ételt, és kiszolgálnak, nekem csak enni meg lazítani kell - de ehhez igen jónak kell lenni minden tekintetben az étteremnek.

A másik, ha valami kifejezetten különleges (általában pl eredeti, külföldi recept, vagy olyasmi, ami házilag problémás, mert pl. nem lehet családi adagot készíteni, csak lakodalmi mennyiségeket) ételre vágyom, akkor is megpróbálom megfelelö helyen, de ez is igen ritka eset.

márc. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!