Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Aki nem szokott étterembe...

Aki nem szokott étterembe járni, miért nem?

Figyelt kérdés

márc. 2. 18:17
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
77%
Nem szeretek kimozdulni. Úgy érzem, hogy furcsán néznek rám, amiért egyedül megyek (nem tudok senkivel). Utálom a borravaló intézményét.
márc. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy a vendéglátósokat felháborítom, de számomra egy színházi előadás vagy egy hangverseny a társadalmi/társasági esemény (korábban az opera is, de O. Sz. "bravúrja" után nem) és nem az, hogy borravalót adok azért, mert gondoskodhattam a pincér kényelméről.

Ha étterembe megyek, ebédelni akarok, vagy vacsorázni, ha ez bunkóság, akkor egy primitív bunkó vagyok.

márc. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
18%

42-es: a gond veled is meg a legtöbb válaszolóval is, hogy nem tudja értékelni az étkezést (NEM az evést), egy éttermi étkezésnek nem csak az ételek elfogyasztása számít, hanem az atmoszféra, a környezet, a kiszolgálás, a fogások minösége és tálalása, és sok esetben a társaság, akivel ott vagy.

Ha szerinted az étteremben létel lényege a pincérnek borravalót adni, akkor tényleg el vagy tévedve, ez teljesen mellékes, éppen ez az, amiröl NEM szól az éttermi látogatás.


Ebédelni, vacsorázni meg kifözdébe megy az ember vagy menzára, étteremben más elvárások vannak.

márc. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
69%
#43 A kiszolgálás az, amivel többnyire nem vagyok elégedett. Nem azért megyek étterembe, hogy a pincér az asztal túloldaláról, olyan "nesze, zabálj" módon elém lökje az ételt, 12-14% szervizdíjért, hanem hogy rendesen kiszolgáljanak. Ehhez sokszor hozzájön a beszélgetést leehetetlenné tevő hangerejű zene. Érdekes módon arra, hogy "gondoskodhattam a pincér kényelméről" nem tértél ki. Pedig ez is szempont, pl. akkor, ha külön akarunk fizetni, azért mert csak.
márc. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
100%

#43

De miért ennyire érthetetlen az, hogy nem mindenkinek okoz örömet ha nyüzsögnek körülötte miközben enne?

márc. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
69%
#40 Ne fizessetek külön! Úgy fizettek, ahogy a pincér dönt.
márc. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
48%

AKkor nem jó helyre jártok, ha ilyen a kiszolgálás, normális helyen igen finoman teszik elég a kért fogásokat, illetve tényleg vendégnek néznek, nem pénzforrásnak.

Egy jó étteremben nem nyüzsög körülötted senki, a pincér az elején odajön megkérdezni, mit szeretnétek, hozza az étlapot, és valamivel késöbb megérdeklödi, mit kértek. Utána legközelebb akkor jön oda, ha készen vagytok és leszedi a tányérokat, stb, kivéve, ha közben odahívod valamiért.

Semmivel sem nyüzsgösebb hely, mint egy családi ebéd, éppem ellenkezöleg, nincs ott a háziasszony, aki tukmálná beléd az ételt, mégha nem is akarsz többet, a házigazda sem akar itatni, mert úgy illik, van idöd és lehetöséged nyugodtan, zavarás nélkül enni.

A pincér kényelme meg nem az én dolgom, viszont azt illik a vendégeknek elöre mondani, ha külön akarnak majd fizetni, akkor ugyanis úgy jegyzi a rendeléseket.



Igazán nem tudom, milyen helyekre jár itt a többség, de azokra tényleg nem érdemes, ha ott ennyire rossz a szolgáltatás minösége.

márc. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
70%

#47

“ Egy jó étteremben nem nyüzsög körülötted senki”

Van ott más is a szűk családomon kívül? Nyilván igen. Na, az nekem már túl nyüzsis enni.

márc. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
48%

NEM; azok NEM nyüzsögnek, hanem a saját asztalunkál ülnek és esznek, esetleg beszélgetnek.

Ha ez neked zavaró, akkor elég antiszociális vagy, az egész más eset

márc. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mit értesz szokás alatt? Aki évente, kétévente 1-2x beül valahova, mondjuk nyaralás alatt, az "szokott" járni vagy sem?
márc. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!