Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Aki nem szokott étterembe...

Aki nem szokott étterembe járni, miért nem?

Figyelt kérdés

márc. 2. 18:17
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
92%
Hasonlóan ketteshez, nálam átlépett egy lélektani határt az ára. (Mondom ezt úgy, hogy viszonylag jó jövedelmünk van. ) Ehhez jön még, hogy azért nem minden étteremben olyan szuper a kaja, az esetek 90 százalékában jobban elkészíteném. (Na meg aztán nekem a főzés a hobbim.) Úgyhogy itthon, töredéke áron, minimum ugyanolyan vagy jobb minőséget készítek.
márc. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
100%
31 voltam, és ami még fontos, hogy azt a pénzt viszont nagyon jó minőségű étel alapanyagokra költöm.
márc. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
100%

-Drága.

-Van egy olcsó étterem a Balatonnál, ahonnan néha rendelünk, de nyáron, mikor lenne idő kicsit beülni, hatalmas sorok állnak, tömeg van, nem is próbálkozunk bejutni.

-Nem szeretem a tömeget, jobb otthon egyedül enni.

márc. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
89%

Mert nem szeretem, ha nézik, mennyit eszek.


Étkezési zavaros voltam 10 éven át - mert állandóan azon ment OTTHON a hiszti, miért ennyit, miért nem kevesebbet, miért nem többet - és sorolhatnám.

márc. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
100%

Én pl ilyen értelemben elég szerencsétlen helyen lakok, van pár étterem a közelbe, de ott olyanból lehet választani, amit én is megfőzök itthon, pl rántott hús, vmilyen sült/ grillezett hal, semmi extra.

Ázsia éttermekre nyitott lennék, de azoknak a nagy része a belvárosban van, ahol ugye vagy agyrém leparkolni vagy egy vagyon, annak meg nem látom sok értelmét, hogy tömegközizzek csak azért legalább fél órát, hogy az étteremben is várjak hasonlóan 20-30 percet a fogásra, amit kb 20 perc alatt elfogyasztok, majd bumlizzak megint haza legalább fél órát.

márc. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
82%
Olcsóbb és gyorsabb otthon főzni valamit, ráadásul az olyan lesz amilyen a mi ízlésünknek megfelel.
márc. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
100%

A hozzászólások többségéből is azt érzem, hogy az étterembe járás valóban arról szól, hogy ott "adnak enni".

Nem volt eddig olyan hozzászóló, aki azt írta volna, hogy ők azért járnak étterembe, mert ott jól érzik magukat, kikapcsolódnak, szórakoznak, legfeljebb olyan volt, aki azért tér be a párjával étterembe, mert olyankor nem neki kell otthon főzni.

Ez is megérthető, elfogadható érv.

Akik viszont nem járnak étterembe többnyire mit írtak?

Ők is el tudják otthon készíteni otthon azokat az ételeket, amelyeket drágán, esetenként rossz minőségben kapnának meg egy étteremben, nincs ott semmi, ami arra csábítaná őket, hogy alkalmanként érdemes oda betérni

márc. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
70%

#37

Hát nekem az csak további érv az otthon evésre hogy ott nincs tömeg, nincs zaj, nem kell pincérre vadásznom illetve nem áll fölöttem pincér, nem kell mindenre várni stb. Sokkal kényelmesebb és szórakoztatóbb otthon.

márc. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
85%

37-es!

Én pl írtam, hogy nekem az étterembe járás nem szórakoztó, nem kikapcsolódás.

márc. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
87%
Minek járnék? Nem látom semmi értelmét. Nekem az evés egyedül is éppen elég nagy nyűg, társasági eseményt pláne nem vagyok hajlandó csinálni belőle. Mint minden biológiai szükségletemet, ezt is igyekszem minél gyorsabban és minél olcsóbban letudni, hogy mihamarabb visszatérhessek a hasznos elfoglaltságaimhoz. Drágállom is az éttermeket, a tömeget is rühellem, és egyébként sem tudom elviselni, ha kiszolgálnak; kényelmetlenül érzem magamat, ha bárkit is ugráltatnom kell. Évente egyszer elzarándokolok a kedvenc cukrászdámba, ennyi az összes gasztronómiai luxus, amit nem sajnálok magamtól.
márc. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!