Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Aki nem szokott étterembe...

Aki nem szokott étterembe járni, miért nem?

Figyelt kérdés

márc. 2. 18:17
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
50%
#47 "viszont azt illik a vendégeknek elöre mondani, ha külön akarnak majd fizetni,". Nem, fizessék meg a pincért úgy, hogy azt a rendkívül megerőltető feladatot is ellássa, hogy megkérdezi!
márc. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
14%

Látom, fogalmad sincs róla: ha elöre szólnak, akkor személyenként írja fel a rendelést - Pista rendel húslevest, sült csüklöt, káposztasalátát, Kati meg hagymalevest, cézársalátát, a többi 5-6 személy ugyanígy külön tartva - így ugyanis szét tudja utána személyekre válogatni.

Ha egyben rendelik az összeset, ahonnan tudja, ki mit eszik a rendelésböl, utána meg a külön-külön fizetéskor egy csomó mindennek nem lesz gazdája és kész a veszekedés.

márc. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
69%

#52 Ezt már írtuk egyszer. Prágában voltunk, a pincér mindenkihez letett egy számolócédulát, és felírta, ki mit kapott. Fizetéskor az uram szólt, hogy mi együtt vagyunk, a mi fogyasztásunkat egybe számolta, a többiekét külön-külön. Ez ilyen egyszerűen megoldható, csak tekintettel kell(ene) lenni a vendégre. Tudom, hogy ez papírpazarlás, de megoldható, ha megvan a szándék.

Egyébként egyetértek #51-gyel: "fizessék meg a pincért úgy, ..."

Továbbá nem kell, hogy fogalmam legyen egy vendéglátóhely adminisztrációjárol.

Minden ellenkező állítással szemben a pincér dolga, hogy alkalmazkodjék a vendég nem extra igényeihez. Nem flambírozott csirkelábról van szó.

márc. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
69%
#52 Ezért kell a PINCÉRNEK megkérdeznie, hogyan fizetnek.
márc. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
69%
#47 & 52 Erre írtam, hogy nem akarok a pincér kényelméről gondoskodni. #42 vagyok. (Nem kor, válaszoló).
márc. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
76%

#49

Szerintem ha antiszoc lennék akkor semmilyen társasági programot nem szeretnék. De nem így van, csak enni jobban szeretek nyugalomban.

Most komolyan mentális zavart próbálsz ráhúzni valakire csak mert nem élvezi ugyanazt a szabadidős tevékenységet mint te?? 😂

márc. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
81%
#49 Írtam, hogy számomra a társadalmi/társasági élet a színház és hangverseny, ahol fizikailag közelebb vagyok életemben először látott emberekhez, mint egy étteremben, és nem az éttermi ÉTKEZÉS, (nehogy az "evés" miatt bunkózzatok). Én is antiszociális vagyok? (#42)
márc. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
76%
Tavaly ősszel egy teraszon voltam egy ismerősömmel, kettesben. Rendeléskor szóltunk a pincérnek, hogy külön fizetünk. Ennek ellenére egybe számolta kettőnk fogyasztását. Akkor is mi voltunk a bunkók?
márc. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
100%
Több oka is van hogy nem járok. Az első az anyagiak, a második hogy szeretek főzni, a harmadik pedig az hogy otthon nem kell az etikettet követnem. Na jó. Ha néha elutazunk valahová, akkor ott elmegyünk enni egy étterembe, vagy egyéb helyre
márc. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
100%
Túl drága, nem annyira finom, nem lehet tudni mennyire garantált a keresztszennyeződés(glutén) és feszengős. Igaz nem vagyok pánikbeteg, mint az egyik kommentelő, de rosszul vagyok tőle, hogy idegenek ilyen környezetben látják, hogy eszek.
márc. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!