Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Az ember az agyának tényleg...

Tywin kérdése:

Az ember az agyának tényleg csak a 10%-át használja?

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 23:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
40%
Én is ezt olvastam.
2010. aug. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
26%
Nekem valami olyasmi rémlik, hogy Einstein eljutott addig, hogy a 38%-át használta. De lehet, hogy valamit nagyon keverek...
2010. aug. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
33%
eisteinnek alapból más agya is volt,ő már egy szuperhomosapienssapiens...mert neki volt egy olyan része az agyának,ami nekünk nincs..mintha egy daganat lenne,csak azis az agy része...amúgy kisebb volt neki az agya a normálnál,ebből látszik,hogy nem a méret a lényeg:D
2010. aug. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Ökörség. Einstein agya semmiben sem különbözött a mienktől, ezt számtalanszor bebizonyították. Ez mindössze egy elterjedt tévhit, csakúgy mint az, hogy megbukott matekból/fizikából...
2010. aug. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
Kedves kerdezo, en nagyon sok olyan embert ismerek, aki az 1%-at sem hasznalja! :) De en is ugy tudom, hogy a "legokosabb" emberek is csak 20%-at hasznaljak.
2010. aug. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
39%

Az agy...

Miért mindenkinek csak az intelligencia jut róla eszébe?

Ha az agyadnak egy bizonyos része megsérül, megbénulsz.

Az agyad irányítja az összes ideged, tárolja az emlékeid, létrehozza a fantáziánkat és igen... hihetetlen, de tényleg a 10%-át használjuk.

Azok az emberek, akiket régen megszállottnak hívtak (ennek mintájára vannak filmek is, pl.Ördögűző), szóval ezeknek az embereknek azért volt "természetfeletti erejük", mert az agyuk 80%-át is képesek voltak használni, így az összes testrészük sokkal jobban reagált. Hogy hogyan lehet, ezt én sem tudom, de ha vki felfedezné, hogyan használjuk a 100%-át, szinte Supermanek rohangálnának az utcákon.

2010. aug. 13. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
54%

Baromság, ráadásul midneig Einsteint hozzák fel példának.-Mégis hogyan lehet ezt lemérni? Főleg még Einstein idejében mégis hogyan lehetett volna? Jól hangzó számok csupán.


És az igazság ott van, hogy valóban nem használjuk ki az agyunk teljes részét EGYSZERRE. Hiszen minden rész másra való, és minden helyzetben más részek aktivizálódnak. És ott is van igazság, hogy ahogy a tüdő teljes kapacitását sem használja ki az ember, úgy az agyát sem, mert ezzel bizonyios részek sérülését különösebb gond nélkül átvészeli a szervezet. Láttam egy műsort, ahol egy fiúnak az agya felét ellőtték pisztollyal, és mégis jó tanuló volt. Persze máskor meg a kisebb agysérülés is komoly személyiségváltozást okoz, szóval bonyolultabb egy az egész.

2010. aug. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Helló.


Jól mondta egy előző...nem vagyunk akkora tudatállapotban, hogy többet használjunk belőle egyszerre. Ha kitágítanánk az elméinket, akkor egyszerre nagyobb részét is képesek lennénk "megmozgatni", vagyis képessé válnánk olyan dolgokra, amik most "természetfelettinek" tűnne...bár a természetfeletti elég téves kifejezés...mert a természet a mindenség...tehát nincs olyan, hogy felette, ha úgy vesszük. :)


Viszont egy kérdés ide vissza nektek. :D

Mi az, hogy mi használjuk az agyunknak az "x" százalékát? Mi az a "mi"? Nem az agyunkban van a személyiségünk, tudatunk? Az agyunk használja saját magát "x" százalékban akkor nem? Már a megfogalmazás is sugall valamit. :P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

tévedés.

10% át használjuk az agyunknak de képesek vagyunk a maradék 90% át is.. Méghozzá a tudatalatti felhasználásával.

2010. aug. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

erről én is hallottam a Varázslótanoncban xD

amúgy nemtudom hogy mennyi %-kot használunk de az egészet biztos nem:S

2010. aug. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!