Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Az ember az agyának tényleg...

Tywin kérdése:

Az ember az agyának tényleg csak a 10%-át használja?

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 23:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Bizonyos százalékát használjuk ugye az alapvető működésre, aztán utána jön csak a gondolkodás, meg egyebek. Biztos, hogy nem az egészet használjuk, de szerintem elég keveset tudunk az agyról ahhoz még, hogy megmondjuk, pontosan mennyit. Pl. a tudatalatti hány százalék lehet? Vagy mondjuk az ezotéria iránti fogékonyság?:D Érdekes dolgok ezek.
2010. aug. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Van, aki csak 3 ezreléket. Tudok is mutatni pár ilyen embert. :D
2010. aug. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kérdés volt már.


lényegében használjuk a 100%-ot, egyedül a hatásfok kérdéses.

Ugye minden gondolat, feladat, testi-lelki funkció más agyterületet dolgoztat meg, elég csak azokra a képekre gondolnunk, amik pl a szaglás területét mutatják. Lényegében tehát nincs olyan rész, amit ne használnánk, legfeljebb nem megfelelő hatásfokkal: az evolúció alapja is az energia takarékosság, ha nincs miért, mi is az ésszerű mértékig használjuk, működtetjük a szerveinket, így az agyat is.

2010. aug. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
82%
Igen is, meg nem is. Nem, mert az agy teljes egészét használjuk. Az egyik része érez, a másik mozgat, a harmadik meg összeköt és feldolgoz (érző, mozgató és interneuronok). Az, hogy látsz valamit, azt jelenti, hogy a retinád felfogja, átmegy a látóidegen, átkereszteződik, átkapcsol a thalamuszban, aztán a kéregbe jutva egy egész nagy területen dolgozódik fel az információ. Sok sejt csak a mozgást, másik sejtek a formákat, még mások a színeket dolgozzák fel, hogy végül összeálljon a kép. Erre nem szabad azt mondani, hogy csak X%-ot használunk belőle, egyszerűen csak olyan komplex, hogy a tudatosuló végeredmény szempontjából csak az az X% a fontos. És Igen, lehet, hogy csak 10%-ot használunk, GONDOLKODÁSRA. Az emberi agy asszociációs és motivációs agyterületei valószínűleg ekkora területet foglalnak el az agyban. A tudatalatti, motiváció, stb meg ha jól tudom, a limbikus kéregből származik, ami szintén nem tudatosul.
2010. aug. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Én 2%-ot hallottam.
2010. aug. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

nos, úgy érzem itt elhangzott néhány reális, és jónéhány irreális válasz is. miért használnánk CSAK a 10%-át? ugyan, a többi dísznek van ott bent? szomorú, hogy sokan csak a 10%-át használják:D de tényleg, az igazság ott kell legyen, hogy 100%-ig kihasználjuk. az agy nagyrészt fel van térképezve, körülbelül már tudják, hogy melyik része mire való. van ugyebár az agykéreg, kisagy, nagyagy... nekünk ezt tanították általánosban... ja, ti azon az órán betegen feküdtetek otthon? értem, bocs. a tanárunk is megmondta, ha jól emlékszem. minden részét használjuk, a "tudatalatti", az nem egy misztikus maszlag, amibe meditációval meg 3 spitzrummal jutsz, hanem azon funkciók, háttérfolyamatok helye (szívverés, légzés, keringés szabályzása, külső ingerek felvétele, értelmezése, válaszjelek kiküldése), amiket nem tudatosan befolyásolunk. ok, vannak/voltak emberek, kísérletek, melyek során pl. tibeti szerzetesek izzadtak -40 °C-ban, meg egy földfelszínre merőleges bot végét fogva lebegtek, stb. de azok semmi mást se csinálnak, csak meditálnak. nem dobálnak tűzgolyókat, repülnek a fellegekbe, és főleg nem szerepelnek ócska hollywoodi filmekben. de itt az alaphelyzet a lényeg, nem a kivételek (amik erősítik a szabályt, ugye:D). alapból nem te mondod meg, milyen frekvenciával dobogjon a szíved, vagy milyen gyorsan működjön az emésztésed, a légzést is csak a mellkasi izmokkal szabályozzuk, ahhoz már "nincs közünk", hogy a vérben miként cserélődik oxigén, stb. úgy van ez mint egy számítógépnél, mondjuk olyannál amin a kérdesek és válaszok születnek: a számítógép nem tudja, hogyan működik, csak működik. (jó, ez fikció, a gép az gép, és nincs tudata.) mi is csak testbe zárt tudat vagyunk, és csak egymáson keresztül tudhattuk meg azt, amit eddig tudunk testünkről. képzeld el, hogy te vagy az egyedüli ember a földön, és nem tudsz semmit a testedről! honnan is tudhatnád, mi folyik ott belül? esetleg ha valakit felnyitsz. hát ez a lényeg. nem tudjuk, nem tudhatjuk, mi folyik belül, minden automatizálva megy, nem tudod "csak úgy" megnyomni az elmédben a képzeletbeli control-alt-delt és egy felugró menüben letiltani a háttérfolyamatokat. Ha mégis tudod, akkor divatosan szólva "mentalista", "fakír", vagy "csudabogár" vagy. De az már megint más téma.


Lényeg ami lényeg, nem, nem csak a 10%-át használjuk. Mind a százat, de a tudatunk csak kis része egy hatalmas, bonyolult rendszernek. Ha ezt tagadni akarnátok, nézzétek már meg, hogy netán lélegeztek-e? A véretek kering még? Látjátok a monitort, halljátok a gép hűtőventilátorait? Ha igen, akkor gratulálok, éltek. Akiknek megsérül az agyuk egy része (pl. agyvérzés miatt), azok veszítenek képességeikből. Ez azt jelenti, hogy bármit piszkálsz meg az agyban, valami tuti bekrapel majd, tehát ha csak 10% működne, a többit ki is operálhatnánk, úgy se kellene, nem? Hát nem. Vannak kivételek, akiknek lőszert operálnak ki az agyából, meg fejbeszúrnak késsel, és túlélik, de azokat mázlistának hívják.

2010. aug. 18. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
0%

7-8%-át használja csak az ember, mivel ha többet használna akkor, előbb lehetne agydaganata, agyvérzés, vérrögképződés.

Einstein használta a 11%-át az agyának. De érdemes tudni róla, hogy 6éves korában kezdett el csak beszélni, 7. osztályban megbukott matekból. =)

2010. aug. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

utolsó, ne hozz fel téves adatokat, ha egyszer az előtted válaszoló szépen, részletesen összefoglalta a dolgot.

Einstein valóban megbukott, de arról már nem szól a fáma, hogy rossz kapcsolata volt a tanárával, így nem érdekelte az órája ;)

2010. aug. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Egyetlen egy dologról nem beszéltetek, mégpedig arról, hogy az agykapacitás (ami már bizonyítottan hasonló a bináris adattároláshoz) nagyrésze a memória, aminek nincs más funkciója, mint adatokat tárolni. Ezek az adatok az emlékek, legyen szó egy látott focimeccsről, vagy egy megtanult versről. Ez a rész (hasonlóan a PC-kben használt memóriákhoz) idővel elveszíti a beletáplált információt. Ha azonban kiolvassuk belőle és újraírjuk, akkor az információ megmarad.


Ha ez is agykapacitáshasználatnak minősül, akkor valóban 80-90%-ról beszélünk, de a tudatos feldolgozóterület használat (ahova nem sorolható bele pl a beszéd, mozgás, vegetatív funkciók) 4-7%. E tekintetben összességében véve agykapacitásunk kb 10%-át nem használjuk.

2010. aug. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:

Nos végigolvasva sok jó!És sok felesleges hozzászolást olvastam.

Kétségtelen,hogy az embernek szüksége van rá (mint %)DE!

Anno olvastam egy könyvben ami az UFO-kal foglalkozott,

Einstein elmélete szerint ez a százalék a tudatos százalék de ha a tudatunk 100%-kát fedné le az agynak,nem lenne szükségünk fizikai létre,mint energia lenénk képesek létezni a térben.

Persze ez fikcio mint minden nem bizonyitott tény!

De aki tényleg érdeklödik ez iránt,annak egy meginditó filmet ajánlanék a cime:POWDER a magyar forditásban AZ ARC

a film pontosan ezt a témát dolgozza fel és át is lép egy vonalon,amit érdemes átgondolni.....talán

2010. aug. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!